Piu 4 litra uje ne dy ore, vdes gruaja

Shko poshtė

default Piu 4 litra uje ne dy ore, vdes gruaja

Mesazh nga Vizitor prej Sun Dec 14, 2008 7:38 pm

Piu 4 litra uje ne dy ore, vdes gruaja Uje

Nje grua angleze ka gjetur vdekjen nga perdorimi i tepert i ujit te pijshem.
Duke
besuar se sa me shume uje te konsumonte, aq me shume kilograme do te
humbiste, 40- vjecarja Jacqueline Henson, nenen e pese femijeve kishte
filluar te ndiqte nje diete, qe e kishte lexuar ne revisten
"LighterLife".

Brenda dy oresh ajo piu kater litra uje dhe
vdiq nga hidropsia (akumulim anormal i lengjeve nen lekure). Pasi piu
ujin, gruaja humbi ndjenjat dhe nuk u permend me.

Sipas te shoqit, gruaja ishte e bindur se sa me shume uje te pinte, aq me shume do te dobesohej.

Dieta
vdekjeprurese e Jacqueline perfshinte marrjen e 500 kalorive ne dite
per 12 jave, duke zevendesuar makaronat me lengje dhe uje.

Perfaqesues nga revista, thane se ne menyra e mbajtjes se dietes ishte kuptuar gabim prej gruas.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi