Koinēidenca...?

Shko poshtė

default Koinēidenca...?

Mesazh nga Musafir prej Sat Apr 26, 2008 5:04 pm

Koinēidenca...?

Informacionet qe vijojne jane te verteta!

- Abraham Lincoln u zgjodh ne kongres me 1846
- John Kennedy u zgjodh ne kongres me 1946

- Abraham Lincoln u zgjodh president me 1860
- John Kennedy u zgjodh president me 1960


__________________________________________________ _______________


Mbiemrat Lincoln dhe Kennedy perbehen nga 7 germa.

Te dy konsiderohen mbrojtesit e medhenj te drejtave te njeriut.

__________________________________________________ _______________


Grate e te dy presidenteve humben femije nderkohe qe banonin ne Shtepine e Bardhe.

Te dy presidentet u vrane me goditje ne koke.

__________________________________________________ _______________


Te dy presidentet pushuan se jetuari dite te merkure.

Sekretaria e Lincoln-it quhej Kennedy.
Sekretaria e Kennedy quhej Lincoln.

__________________________________________________ _______________


U vrane nga "njerez jugore".
Te dy presidentet paten si pasardhes nje "jugor"

__________________________________________________ _______________


Emrat e pasardhesve perbehen nga 7 germa dhe te dy quheshin Johnson.

Andrew Johnson, qe pasoi Lincoln lindi me 1808
Lyndon Johnson, qe pasoi Kennedy lindi me 1908

__________________________________________________ _______________


John Wilkes Booth, qe vrau Lincoln lindi me 1839
Lee Harvey Oswald, qe vrau Kennedy lindi me 1939

__________________________________________________ _______________


Te dy vrasesit njiheshin nga tre emrat e tyre.

Totali i germave te emrave te tyre ishte 15.

__________________________________________________ _______________


Lincoln vdiq ne nje kinema qe quhej "Kennedy"
Kennedy vdiq ne nje makine qe quhej "Lincoln"

__________________________________________________ _______________


John W. Booth iku nga kinemaja dhe u arrestua ne nje ndertese.

Lee H. Oswald iku nga nje ndertese dhe u arrestua ne nje kinema.

Booth dhe Oswald i vrane perpara procesit...

__________________________________________________ _______________


Dhe tani, gjeja me e habitshme...

Nje jave perpara se te vritej, Lincoln ishte me pushime ne Monroe, Maryland.

Nje jave perpara se te vritej, Kennedy ishte "me pushime" me Marilyn Monroe.

__________________________________________________ _______________


Te gjitha keto jane vetem koinēidenca...?

A eshte e mundur te mos ekzistojne "forca" okulte qe provokuan te dy evenimentet?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Koinēidenca...?

Mesazh nga Musafir prej Sat Apr 26, 2008 5:39 pm

Shumė tė mundshme Age.besoj se do te pajtohesh nese e ke lexuar Kur'anin, edhe aty ka shumė fakte se sa herė ėshtė pėrmendur lindha po aq edhe vdekja. Dhue shume e shumė gjėra qė mbesin mister !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Koinēidenca...?

Mesazh nga ALbo prej Sat Apr 26, 2008 6:53 pm

Kjo eshte ajo qe thone "Ironia e fatit".
ALbo
ALbo
Admin

Male
Numri i postimeve : 414
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 16/04/2008

http://albemigranti.forum.st

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Koinēidenca...?

Mesazh nga bledikorcari prej Wed Apr 30, 2008 10:32 am

koincidence shume e forte kjo qe arin ne kulm.
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Koinēidenca...? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Koinēidenca...?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi