Vazhdo vargjet...

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

default Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Sat Apr 26, 2008 6:44 pm

Do shkruaj nje varg poezie....c'fardo jo te njohura.!
Personi pas meje ta vazhdoje..ama vec nje rresht..
pas atij..personi tjeter..e keshtu me radhe..cdo person nga nje rresht..
le te shohim sa i punon imagjinata secilit...

Jeta nė mėrgim ėshtė mė e errėt se nata

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Thu May 01, 2008 10:39 am

Pse gezimet nuk mi kthen ????????

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Thu May 01, 2008 4:03 pm

Sepse vuajtjet tė bėjnė mirė

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga bledikorcari prej Fri May 02, 2008 9:19 am

dhe cdo vuajtje zemren time me prek
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Vazhdo vargjet... N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Fri May 02, 2008 6:18 pm

po kush mund t'i shtjere ne dore, kush mund ti kape rete?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Fri May 02, 2008 8:51 pm

S'ėshtė puna me vrapime,
ndalu dhe mendo ku bėn gabime

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Fri May 02, 2008 11:27 pm

Ka ca njerėz nuk e mendojnė kur veprojnė
pastaj , me fajin e vet turfullojnė

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga bledikorcari prej Wed May 07, 2008 8:24 am

por mendimet e mia vrapojne si kal
dhe mua ne det me lag nje vale
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Vazhdo vargjet... N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:29 pm

valvin njė val
nė kupėn e qiellit
e rrjedh nė ujvar
me rrezėn e diellit

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 3:05 pm

Pranverat me te bukura urojn per ty te vijnė
Ditet me te lumtura qe te kthejn rininė

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 3:12 pm

eri M shkruajti:Sepse vuajtjet tė bėjnė mirė

Pas qendrimit rri shpirtmadhesia
Pas goditjes shpirtngushtesia

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 3:18 pm

eri M shkruajti:Ka ca njerėz nuk e mendojnė kur veprojnė
pastaj , me fajin e vet turfullojnė

Pas fjaleve te medha fshihet zbraztia
Pas lajkave fshihet meria

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 3:21 pm

feneri shkruajti:S'ėshtė puna me vrapime,
ndalu dhe mendo ku bėn gabime

Pas dashuris qendron Hyjnia
Pas cdo gjeje fshihet nji shkas
I mir o i keq qe do te godas


Edituar pėr herė tė fundit nga Age nė Mon May 12, 2008 3:28 pm, edituar 1 herė gjithsej

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 3:24 pm

gulugutka shkruajti:po kush mund t'i shtjere ne dore, kush mund ti kape rete?

Pas cdo dimri vjen pranvera
Pas cdo nate agon dita

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 7:34 pm

Age shkruajti:
eri M shkruajti:Sepse vuajtjet tė bėjnė mirė

Pas qendrimit rri shpirtmadhesia
Pas goditjes shpirtngushtesia


Qėndronte edhe bretkoca kur deshi tė mbathet

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 7:35 pm

Age shkruajti:
eri M shkruajti:Ka ca njerėz nuk e mendojnė kur veprojnė
pastaj , me fajin e vet turfullojnė

Pas fjaleve te medha fshihet zbraztia
Pas lajkave fshihet meria

As njėra as tjetra nuk kanė vend
ndalu pusho pak e bjer mė mend!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 7:53 pm

eri M shkruajti:
Age shkruajti:
eri M shkruajti:Sepse vuajtjet tė bėjnė mirė

Pas qendrimit rri shpirtmadhesia
Pas goditjes shpirtngushtesia


Qėndronte edhe bretkoca kur deshi tė mbathet

Pas dinakeris fshihet ligesia
Pas arrogances fshihet dobsia

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 8:58 pm

Pas dinakeris fshihet ligesia
Pas arrogances fshihet dobsia

Bjeri ēiftelisė moj Age
se s'tė bie pėr filli tani
mos fol pėr dinakėri e ligėsi
dhe arrogancėn harroje ti!

Shko pak e pusho
bėj edhe gjumė nė qetėsi
se bota nuk ėshtė ajo
pėr tė cilėn ti ke xhelozi!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 9:14 pm

eri M shkruajti:Pas dinakeris fshihet ligesia
Pas arrogances fshihet dobsia

Bjeri ēiftelisė moj Age
se s'tė bie pėr filli tani
mos fol pėr dinakėri e ligėsi
dhe arrogancėn harroje ti!

Shko pak e pusho
bėj edhe gjumė nė qetėsi
se bota nuk ėshtė ajo
pėr tė cilėn ti ke xhelozi!
Hahahaaaaaaaaaaaa cme ke bere me qesh

A E DIN CKA ESHT MIRESIA
A E DALLON CKA ESHT LIGESIA
A E DIN KUSH DO SHEMTINE
A E DALLON KUSH N'ZEMER MBJELL BUKURINE

A E DIN CKA ESHT NDERI
A E DALLON NGA SE VJEN SHERRI
A E DIN CKA SJELL SMIRA
A E DALLON CKA ESHT DESHIRA

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 9:53 pm

Bini trimreshat e mejdanit
se forumit i dhatė flakė
janė ushtima tė tufanit
apo mallkime pa nafakė ?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 1:51 pm

Ne deshirat e mia
U ngriten ndjenjat
Qe u bene te pashembura
E ato jane akoma
Dhe do te mbeten
Vetem per ate
Qe e dua shume.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 1:54 pm

eri M shkruajti:Pas dinakeris fshihet ligesia
Pas arrogances fshihet dobsia

Bjeri ēiftelisė moj Age
se s'tė bie pėr filli tani
mos fol pėr dinakėri e ligėsi
dhe arrogancėn harroje ti!

Shko pak e pusho
bėj edhe gjumė nė qetėsi
se bota nuk ėshtė ajo
pėr tė cilėn ti ke xhelozi!


E nese me sheh ndojhere te lodhur
Dije se shpirti me eshte keputur
Une e di se do te vuaj ne jete
Per ty lutem te jesh e lumtur .

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 1:58 pm

eri M shkruajti:
Age shkruajti:
eri M shkruajti:Ka ca njerėz nuk e mendojnė kur veprojnė
pastaj , me fajin e vet turfullojnė

Pas fjaleve te medha fshihet zbraztia
Pas lajkave fshihet meria

As njėra as tjetra nuk kanė vend
ndalu pusho pak e bjer mė mend!

Asgje nuk peshon me shume
Se virtyti i njeriut
Njerezia.

Asgje nuk peshon me shume
Se dituria.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 2:17 pm

mos me qorto me o shpirt

se me sdua te qaj.

E ndjej se te dua

e ndjej se shpirt te kam

te lutem mos me thuaj

Me kupto te lutem kur merzitem

e xheloze e cmendur behem

mos me ve faj, mire nuk ndihem

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 3:56 pm

Ca me vargje pėrgjėrohen
ca me sinqeritet verbohen
eja dhe bjeri nė fije
kesaj melankolie!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Vazhdo vargjet...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi