ĒKA NA MĖSOJ EMIGRIMI

Shko poshtė

default ĒKA NA MĖSOJ EMIGRIMI

Mesazh nga Musafir prej Mon Apr 21, 2008 1:53 pm

Secili prej nesh ndeshet me kėtė fenomen. Nuk ka familje shqiptare qė nuk mblesh koferėt e mbushur me gjithēka qė nisen nga vendlindja ose kthehen pėr nė vendlindje ! Tė gjithė ato gjėra tė mbledhura i ngjajnė babadimrit tė rrejshėm qė do ta zbusė mallin me anėtarėt e vendlindjes, me atdheun.

Mua, emigrimi mė mėsoj se si rrjedhin lotėt pandal, dhe fjalėn mall ta ndjej si flakė vullkani !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: ĒKA NA MĖSOJ EMIGRIMI

Mesazh nga nardlushnja prej Tue Apr 22, 2008 6:33 pm

Une mendoj se emigrimi na mesoj me durim,kurajo,urrejtje,rracizem.
Kryesorja eshte se na beri me shume patriot(mendimi im).Kur jemi larg ndjejme me shume mall per njerezit dhe atdheun,dhe kur na e shan njeri behemi bisha dhe na erren syte prej inatit.
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : ĒKA NA MĖSOJ EMIGRIMI N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: ĒKA NA MĖSOJ EMIGRIMI

Mesazh nga Musafir prej Tue Apr 22, 2008 6:38 pm

nardlushnja shkruajti:Une mendoj se emigrimi na mesoj me durim,kurajo,urrejtje,rracizem.
Kryesorja eshte se na beri me shume patriot(mendimi im).Kur jemi larg ndjejme me shume mall per njerezit dhe atdheun,dhe kur na e shan njeri behemi bisha dhe na erren syte prej inatit.

Sipas kėngės popullore nardlushnja se:
Tė gjithė qeshin. luajnė e kėndojnė,
sytė e mi vetėm lotojnė.

Por sot, mėrgimtarėt, jo vetėm qė janė shtyllė e fuqishme pėr zhvillimin e vendit, por, janė edhe personat qė mund tė sjellin risi pėr zhvillimin dhe transformimin!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: ĒKA NA MĖSOJ EMIGRIMI

Mesazh nga ALbo prej Tue Apr 22, 2008 6:44 pm

Shume bukur e tha me siper nardlushnja emigrimi na beri me shume patriot e ta duam atdheun.

Duaje atdhene si shqiponja folene.
ALbo
ALbo
Admin

Male
Numri i postimeve : 414
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 16/04/2008

http://albemigranti.forum.st

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: ĒKA NA MĖSOJ EMIGRIMI

Mesazh nga Musafir prej Tue Apr 22, 2008 9:00 pm

feneri shkruajti:Secili prej nesh ndeshet me kėtė fenomen. Nuk ka familje shqiptare qė nuk mblesh koferėt e mbushur me gjithēka qė nisen nga vendlindja ose kthehen pėr nė vendlindje ! Tė gjithė ato gjėra tė mbledhura i ngjajnė babadimrit tė rrejshėm qė do ta zbusė mallin me anėtarėt e vendlindjes, me atdheun.

Mua, emigrimi mė mėsoj se si rrjedhin lotėt pandal, dhe fjalėn mall ta ndjej si flakė vullkani !

Atje njė pjesė tė gjatė tė jetės e kalova! Por, ma mirė se nė Atdhe nuk ka ! Tani, po pėrpiqem tė shkėpus risi
prej zhvillimit tė botės sė jashtme por qė ishte e ftohtė e pa asnjėfarė ndjenje tė dashurisė ! Rroftė gjaku i dashur i shqiptarėve !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: ĒKA NA MĖSOJ EMIGRIMI

Mesazh nga Vizitor prej Fri Apr 25, 2008 3:00 am

Te jena puntor

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: ĒKA NA MĖSOJ EMIGRIMI

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi