Zbulo se cili eshte temperamenti yt...

Shko poshtė

default Zbulo se cili eshte temperamenti yt...

Mesazh nga Musafir prej Wed May 07, 2008 1:26 pm

Temperamenti eshte predispozita gjenetike qe e nxit njeriun te veproje ne nje menyre te caktuar. Shumica e psikologeve i ndajne temperamentet ne kater kategori te pergjithshme:

KOLERIKU:
Vdes per te punuar . Eshte i vendosur dhe kembengules ne synimet e tij. Per shkak te kesaj kembenuljeje, ai ia del mbane aty ku shume kane deshtuar.

SANGUIN:
Vdes per te folur. I gjalle, i hareshem, i jep energji dhe gezim edhe njeriut me te depresionuar. sanguinet e bejne kete bote nje vend me te pelqyeshem.

FLEGMATIKU:
Vdes per te pushuar . Eshte shpirti i humorit te shoqerise. Ai eshte ne gjendje t'i beje te tjeret te gajasen, nderkohe qe ne fytyren e tij nuk duket as shenje buzeqeshjeje. Ai nuk shqetesohet shume per gjerat dhe e shijon jeten.


MELANKOLIKU
: Vdes per te menduar. Eshte shume i kujdesshem dhe i sakte ne gjerat qe ben. Eshte shume besnik dhe preket lehte.


Atehere, cili eshte temperamenti juaj sipas ketij klasifikimi?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Zbulo se cili eshte temperamenti yt...

Mesazh nga Musafir prej Wed May 07, 2008 1:27 pm

Age shkruajti:Temperamenti eshte predispozita gjenetike qe e nxit njeriun te veproje ne nje menyre te caktuar. Shumica e psikologeve i ndajne temperamentet ne kater kategori te pergjithshme:

KOLERIKU:
Vdes per te punuar . Eshte i vendosur dhe kembengules ne synimet e tij. Per shkak te kesaj kembenuljeje, ai ia del mbane aty ku shume kane deshtuar.

SANGUIN:
Vdes per te folur. I gjalle, i hareshem, i jep energji dhe gezim edhe njeriut me te depresionuar. sanguinet e bejne kete bote nje vend me te pelqyeshem.

FLEGMATIKU:
Vdes per te pushuar . Eshte shpirti i humorit te shoqerise. Ai eshte ne gjendje t'i beje te tjeret te gajasen, nderkohe qe ne fytyren e tij nuk duket as shenje buzeqeshjeje. Ai nuk shqetesohet shume per gjerat dhe e shijon jeten.


MELANKOLIKU
: Vdes per te menduar. Eshte shume i kujdesshem dhe i sakte ne gjerat qe ben. Eshte shume besnik dhe preket lehte.


Atehere, cili eshte temperamenti juaj sipas ketij klasifikimi?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi