Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Shko poshtė

default Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga Musafir prej Wed May 07, 2008 4:57 pm

Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat


Pėrfundimi i psikologėve: Meshkujt duan mė shumė ngrohtėsi
Nuk ėshtė sekret fakti qė femrat janė shpesh faktorė pėr ndryshimin e njė marrėdhėnieje. Mėnyra se si gjėrat funksionojnė ditėt e sotme bėjnė qė femrat tė jenė mė pjesėmarrėse se sa partneri i tyre, si nė jetėn shoqėrore, nė familje dhe nė shtėpi, kėto janė shprehje tė mbėshtetjes dhe kujdesit tė femrės. Por ndryshimet shpesh sjellin ankesa nga partnerėt e tyre. Ajo ēfarė vjen si pasojė e kėsaj gjendjeje ėshtė njė marrėdhėnie e mėnjanuar dhe pushim absolut tė aktivitetit seksual, i cili largon energjitė e cilitdo partner.

Ēfarė kėrkon femra
Ēdo individ ka mėnyrėn e vet tė tė qenit i dashuruar dhe tė ndjerit dashuri. Pėr disa njerėz dashuria bėhet pėrmes fjalėve, pra fjalė tė cilat tė thėna nga parteri i bėjnė tė ndihen tė ledhatuara. Pėr tė tjerė ėshtė thjesht njė veprimi, pėr shembull njeriu i zemrės u pėrgatit njė filxhan ēaj, apo u vendos nė sfond muzikė tė lehtė dhe joshėse, dhe ndoshta edhe i thotė njė poezi dashurie nė mbrėmje. Ndėrsa pėr individė tė tjerė, dashuria ėshtė njė formė komunikimi mes prekjes dhe seksit, strukur pranė njėri-tjetrit duke ledhatuar partnerin plot eksitim. Gabimi qė bėjnė ēiftet nė njė marrėdhėnie ėshtė, se flasin me gjuhėn e marrėdhėnies sė tyre, nė vend qė tė flasin me atė tė partnerit. Nėse martoheni me dikė nėnkupton dashuri mes prekjesh. Sipas studiueses Micela Davis, nuk ėshtė qė e thėnė qė femra tė bėjė tė gjitha punėt, por tė thotė qė tė punojė me zgjuarsi, pra t'i japė parterit atė qė dėshiron dhe ka nevojė.

Fjalėt dhe veprat
"Femrat thonė se kanė provuar gjithēka, por janė mėrzitur. Por ajo ēfarė kanė bėrė nė tė vėrtetė, ėshtė se kanė thėnė gjithēka", vazhdon studiuesja. Davis mendon se, nuk ėshtė e drejtė tė mendohet se pėrmirėsimi i komunikimit nė njė marrėdhėnie arrihet nė sajė tė aftėsisė qė kanė ata pėr tė pėrdorur fjalėn, kur nė fakt pjesa mė e madhe e komunikimit nuk ėshtė verbal. Pėr meshkujt ėshtė e rėndėsishme tė pėrmirėsojnė aftėsinė e tyre tė fjalės, tė njėjtėn rėndėsi duhet tė kenė edhe pėr femrat, tė jetojnė njė botė mė vepruese, mė aktive dhe tė egėr. Ashtu si u pėlqen nė tė vėrtetė meshkujve. Nėse individi ndihet i sigurt, i dashuruar, i dėshiruar pėrmes prekjeve e lejon veten e tij tė jetė mė i hapur dhe mė "i lėndueshėm" nė nivele tė ndryshme. Personi ėshtė i gatshėm tė dhurojė emocione e dashuri, gjė tė cilėn nuk mund ta bėjė kurrsesi nėse nuk ndihen nė qendėr tė vėmendjes dhe nuk merr prekjen qė dėshiron. Duke i dhėnė parterit atė ēfarė ai ka nevojė, nuk ėshtė njė akt mė tė cilin nėnvlerėsoni veten tuaj. Ėshtė rritje e interesit vetjak. Ju "shpėrbleheni" nė formė tė ndryshme dhe padyshim ėshtė pėrfitimi mė i mirė, ėshtė ai i drejtpėrdrejtė seksual. Marrėdhėnia gjithashtu arrin tė ndikohet nga ky fakt dhe nė nivel tė lartė sepse rritet intimiteti, partneri juaj ėshtė mė i hapur dhe i drejtpėrdrejtė mė anė tė fjalės si pasojė e tė qenit fizikisht i lidhur. Kjo krijon energji dhe ju ndiheni mė "i gjallė". Po ashtu pėrfton edhe mbrojtja e vetes sepse rrit ndjenjėn e vetvetes si njė qenie seksuale.

Koha pėr sulm
Kur kuptoni se keni folur pėr ndjenjat tuaja, i keni shpjeguar gjėrat njėra pas tjetrės, jeni kėrcėnuar, fajėsuar dhe pėrsėri pavarėsisht asaj ēfarė keni thėnė, nuk keni vėnė re asnjė ndryshim, atėherė ėshtė koha pėr t'i dhėnė fund fjalėve dhe tė pretendoni sikur parteri nuk mund tė dėgjojė asnjė fjalė nga ato qė thoni. Bėni diēka tė ngjashme me njė eksperiment. "Ajo ēfarė u kėshilloj femrave pėr tė qenė mė shumė seksuale nuk ėshtė vetėm tė jenė nismėtare tė marrėdhėnies, edhe pse kjo ėshtė njė pikė kyēe, por tė bėjnė parterin e tyre tė ndihet i dėshiruar", thekson Davis. Komplimentet, njė shėnim dashurie ndonjėherė me ngjyrime seksuale, mėnyra se si joshni partnerin me veshjen dhe sjelljen tuaj janė pjesė tė shumė tė rėndėsishme pėr tė krijuar njė marrėdhėnie tė mirė seksuale. Mbani pasionin dhe ndizni veten tuaj, atėherė ky "eksperiment" tė jeni tė sigurta se do tė funksionojė.

10 sekrete pėr tė patur sukses

1. Tregoni kujdes nė takimin e parė sepse ka shumė rėndėsi. Kini paraqitjen tuaj mė tė mirė dhe veproni siē duhet.
2. Jini i vėmendshėm. Merrni disa minuta kohė pėr tė thithur mė shumė informacion pėr partnerin tuaj.
3. Bėni komplimente. Gjeni diēka pėr personin qė ju pėlqen. A ka apo jo flokė tė bukur, apo sy tė bukur etj?
4. Lėreni negativitetin mėnjanė. Puthja e vdekjes ėshtė kur risillni nė mend gjėra tė kėqija.
5. Flirtoni. Njė libėr i tėrė mund tė shkruhet pėr efektin pozitiv qė ka flirtimi tek njė njeri.
6. Kėrkoni atė qė dėshironi. Tė kėrkosh nuk garanton se do tė marrėsh atė ēfarė dėshiron, por sigurisht qė shton numrin e shanseve.
7. Kontrolloni veten. Ndryshimi mes intimitetit romantik tė “papjekur” dhe atij tė “maturuar” qėndron nė faktin se tė rriturit mėsojnė tė kontrollojnė impulset e tyre.
8. Mos ngatėrroni fantazinė me realitetin. Keni njohur njė person shumė tė dėshiruar dhe nė mendjen tuaj e dini se do tė mund tė kishit nė lidhje romantike shumė tė bukur sė bashku.
9. Vendosni limite mes njėri tjetrit dhe qėndrojini besnik atyre. Komunikoni hapur rreth asaj ēfarė pėlqeni dhe jo , cilat fjalė apo fantazi janė eksituese dhe cilat jo.
10. Jini tė sjellshėm. Disa nga fjalėt mė seksi nė tė gjitha gjuhėt e botės janė “tė lutem”, “faleminderit”. Sado e rėndė te jetė situata, sjellja e mirė tregon se keni respekt pėr partnerin dhe se vlerėsoni shoqėrinė e tij.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga bledikorcari prej Fri May 30, 2008 12:25 pm

sigurisht qe ne meshkujt kerkojme me shume pune per te filluar "punen",ju vajzat e keni gati "makinerine" Smile,neve na duhet te punojme qe te sjellim me vone ne qejf eksitues vajzat prandaj ne fillim kerkojme "pune" nga ju.
besoj u bera i qarte.lol
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga nardlushnja prej Fri May 30, 2008 6:20 pm

bledikorcari shkruajti:sigurisht qe ne meshkujt kerkojme me shume pune per te filluar "punen",ju vajzat e keni gati "makinerine" Smile,neve na duhet te punojme qe te sjellim me vone ne qejf eksitues vajzat prandaj ne fillim kerkojme "pune" nga ju.
besoj u bera i qarte.lol

Ha ha ha ha ha
I ke rene pikes.
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga Musafir prej Fri May 30, 2008 7:46 pm

seshte e vertete.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga bledikorcari prej Fri May 30, 2008 7:48 pm

ti je e vogel,nuk di nga keto gjera:)SmileSmile
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga Borebardha prej Sat May 31, 2008 12:48 am

Eh tua lesh ju meshkujve ne doreeee Razz
Borebardha
Borebardha
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 206
Location : Ne perralla
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 30/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga Vizitor prej Sat May 31, 2008 12:52 am

Jo rrofsh sduam ta kemi ne dore

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga SONIA prej Sat May 31, 2008 12:55 am

Borebardha shkruajti:Eh tua lesh ju meshkujve ne doreeee Razz

cfare do tju lesh ne dore me????????
SONIA
SONIA
Antar i ri
Antar i ri

Female
Numri i postimeve : 120
Age : 30
Location : diku aty...
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 08/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga Borebardha prej Sat May 31, 2008 12:59 am

SONIA shkruajti:
Borebardha shkruajti:Eh tua lesh ju meshkujve ne doreeee Razz

cfare do tju lesh ne dore me????????

Gjera kenaqsia Embarassed
Borebardha
Borebardha
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 206
Location : Ne perralla
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 30/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga SONIA prej Sat May 31, 2008 1:01 am

Borebardha shkruajti:
SONIA shkruajti:
Borebardha shkruajti:Eh tua lesh ju meshkujve ne doreeee Razz

cfare do tju lesh ne dore me????????

Gjera kenaqsia Embarassed

si psh....
SONIA
SONIA
Antar i ri
Antar i ri

Female
Numri i postimeve : 120
Age : 30
Location : diku aty...
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 08/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga Musafir prej Sat May 31, 2008 1:12 pm

lepurush
Kur kuptoni se keni folur pėr ndjenjat tuaja, i keni shpjeguar gjėrat njėra pas tjetrės, jeni kėrcėnuar, fajėsuar dhe pėrsėri pavarėsisht asaj ēfarė keni thėnė, nuk keni vėnė re asnjė ndryshim, atėherė ėshtė koha pėr t'i dhėnė fund fjalėve dhe tė pretendoni sikur parteri nuk mund tė dėgjojė asnjė fjalė nga ato qė thoni.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga Musafir prej Sat May 31, 2008 8:32 pm

Sepse femrat i japin zjarr e vrull !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga Borebardha prej Sun Jun 01, 2008 12:52 am

Femra mbetet femer
Borebardha
Borebardha
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 206
Location : Ne perralla
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 30/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Pse seksi kėrkon gjithmonė angazhim nga femrat

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi