Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Faqja 5 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:05 pm

shin kanė ni here Hasa dhe Hysa. Hasa ishte kanė peshkatare kurse Hysa gjahtare.

Lere mori atė profesion tė peshkimit se tan dita tė shkon e a mundesh me e zanė njė peshk apo jo !!!
Hasa po i thotė:
- Valla bre oj hysė, veq dje e kamė zanė njė peshk tė ranė 25kg.
Hysa po ia kthen:
- Jo obu ajo nuk ėshtė asgjė. Dje si jam dalė nė gjah , e pashė njė lėpur dhe e vrava , si e vrava lepurin erdhi arusha , ēka me ba mu dasht me e vra edhe atė , tu shkue ma tutje erdhi edhe pylltari i cili deshti me me akuzue e mu desht qė ta vrasė edhe atė.Tuj shkue edhe mė tutje e pashė edhe njė njeri tjetėr e mu desht ta vrasė edhe atė sepse thashė se mos po mė denoncon.
- Duke shkuar edhe mė tutje dola edhe nė rrugė tė asfaltuar ku e pashė edhe njė autobusė me nxėnės...
- Jo ishalla si ke vra edhe ata po i thotė Hasa.
- E valla bre Hasė po qė se nuk e zvogėlonė peshkun do tė bėjė masakėr!!!.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:07 pm

Shkojnė Hasa dha Hysa nė Afrikė. I zen gjumi diku nė njė vendė dhe bien pėr tė fjetur.
Dikur kah mesi i natės Hasės po i del gjumi dhe tek kryet e sajė po e shef se iu kishte afruar njė Luan dhe po i thotė Hysės:
- Qu oj Hysė se ia nisi filmi i vizatuar!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:08 pm

[b]Gjatė luftės , nė trevėn e Llapit , Hasa e Hysa e morėn vesh se serbėt do t’i sulmojnė dhe e pėrgatitėn katundin t’u kundėrviheshin . Po serbėt nuk po vinin . Kaluan njė orė , dy orė , tri orė ,...., dikur Hasa nisi tė shqetėsohet :
- More , mos u ka ba vaki najsend rrugės....[/b
] tongue

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:10 pm

Kishin vdekur nė tė njėjtėn ditė Hoxha dhe vozitėsi i autobusit.
Shkojnė nė vendin e amshueshmėrisė tek Xhebraili pėr t’ju treguar se a janė pėr parajsė apo pėr ferr.
Xhebraili i thotė Hoxhės qė tė shkojė nė ferr kurse Vozitėsit tė autobusit pėr nė parajsė.
Hoxha po ankohet se si ėshtė e mundur qė Hoxha tė shkojė nė ferr i cili ishte lutur tėrė ditėn , e vozitėsi nė parajsė i cili tėrė ditėn vėtėm ka fyer.
Xhebraili po i pėrgjigjet Hoxhės:
- E more Hoxhė, derisa ti je lutur tė gjithė tė tjerėt kanė fjetur. Kurse kur ky ka vozitur tė gjithė udhėtarėt janė lutur!
Razz

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:11 pm

Kishte hypur njė Hoxhė nė minare pėr tė thirrur ezanin.
E sheh njė i huaj qė kishtė ardhur nė Kosovė pėr tė kryer misionin e vet dhe po i thotė:
- Ej more ēka kie qė po bėrtet , kush tė ka faj , si ke hyp ashtu zbrit posh
t
Sad

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:12 pm

Njė njeri po shkon tek mjeku pėr tu kontrolluar , dhe mjeku po e pyet:
- Ē’farė problemi keni?
- Shumė shpejt harroj doktor , po i thotė pacienti.
Doktori po e pyet:
- Qe sa ankoheni nga kjo sėmundje?
- E nga cila sėmundje doktor!
Mad

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:15 pm

E pyet Nastradini personin i cili jipte dhomė pėr fjetje se a mos kishte edhe ndonjė vendė tė lirė. Ky po i pėrgjigjet se e kishte edhe njė vend ku po flinte beba dhe nė njė dhomė tjetėr jokomfore ku kishte edhe krevat ndihmės. Mendohet Nastradini dhe vendosė qė tė marė ofertėn e dytė , sepse nė dhomėn ku flenė beba ,ajo mundet me qajt tėrė natėn dhe nuk mundet me fjet.
Zgjohet Nastradini nė mėngjes (i lodhur se nuk kishte mundur me fjetė mirė nė atė krevat jokomfor) pėr tė pritur kafen dhe mėngjesin , kur papritmas po hynė bjondina si aeroplan dhe po i prezentohet Nastradinit:
- Unė jamė Beba!
Nastradini i hutuar po i thotė:
- Unė jamė Kali!
Laughing

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:16 pm

Nė njė ishull janė biondina , zeshkanja dhe flokėkuqja . E kuptojn disi ato se ekziston njė ishull tjetėr i cili ishte 100km larg prej aty dhe se nuk ishte lehtė pėr tė shkuar atje.
E para niset zeshkanja dhe kalon 25km dhe thotė :“nuk mundem mė“ dhe kthehet mbrapa . Pastaj niset flokėkuqja dhe kalon 40km dhe thot: „nuk mundem mė“ dhe kthehet mbrapa . Dhe sė fundi niset biondina dhe kalon 60km dhe thotė: „nuk mundem mė“ dhe kthehet mbrapa ...
..
sunny

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:18 pm

[b]Ēka ndodhė po qė se dy biondina vrapojnė njėra tek tjetra pėr nė pėrqafim?[/b] Embarassed

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:19 pm

Hyn Hasa nė toalet dhe pėrnjėher ndėrprehet rryma , kurse nga toaleti dėgjohet njė piskamė e madhe:
- AAAAAAAAAAAAAAA!!!
E dėgjon Hysa se po pisket Hasa dhe po e pyet:
-Po ēka kie bre ēka po pisket?
Hasa prap:
- AAAAAAAAAAA , AAAAAAAAAA!!!
Nė ndėrkohė vjen prap rryma . Hasa e gėzuar thotė:
- Oh , faleminderit o zot . Mendova se mu kanė qorruar sytė!
Idea

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:20 pm

Nė njė treg po bisedojnė dy shqiptarė dhe njėri po i thotė tjetrit:
- A ke dėgjuar se ka vdekur Versaēe?
Tjetri po ia kthen:
- Cili , a origjinali a?
afro

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:21 pm

Ne tregun e gjelbėrt nė Prishtinė njė tregtar po i radhitė fotografitė e kishave tė Kosovės.
Kalimtari po e pyet:
- Sa kushtojnė kėto fotografi?
Kiy po i pėrgjigjet:
- Nuk shes fotografi!
- E qka po shet pra?
- Pjesė tė mbetura tė kishave!
Twisted Evil

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:21 pm

Nė orėn e mėsimit mėsuesja po i pyet nxėnėsit:
- Kush nga ju e kanė ndihmuar babin , mamin ose motrėn?
Ngritet Hasa nė kėmbė dhe thotė:
- Unė i kame ndihmuar vllaut!
- Ēka i ke ndihmuar vllaut?
- Qė ti hajė ėmbėlsirat
Exclamation

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:22 pm

Nė njė spital tė qmendurish shkojnė mjekėt pėr tė vizituar pacientėt dhe pėr tė parė se a mos ėshtė pėrmirėsuar ndonjėri nga ta, dhe tė gjith bėnin sikurse po hanin gjellė nė pjata tė thata.
Vetėm njė kishte mbetur ashtu dhe shiqonte pjatėn.
Shkon njėri nga mjekėt pėr ta pyetur se :
Pėrse ju nuk po hani si tė tjerėt?
Paj , po pres derisa tė mė ftohet gjella pėrgjigjet ai!
bounce

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:28 pm

Ēka ėshtė kjo:
Ka duar , nuk ka kėmbė , ka fytė , nuk ka kokė?
(Pra kjo ėshtė kėmisha!)
No

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:31 pm

Po bisdojnė dy fqinjė:
- Kojshi qka je kaq i mėrzitur , a mos tė ka vdekur dikush?
- Po kojshi mė ka vdek baba!
- Qysh , po unė dje e pashė tek dera?
- Po kojshi , e kemi lanė aty pėrderisa tė mos vijė postieri e ta shoh dhe ndoshta e marrim edhe njė pension!
I love you

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:32 pm

[b]Vdekja
Kishin vdekur tri gra dhe shkojnė nė amshueshmėri tek Xhebraili pėr t’ju treguar se a ju takon parajsa apo ferri. E merr Xhebraili dosjen e gruas sė parė pėr tė shiquar se a ka bėrė ndonjė mėkat apo jo , dhe qka me pa ajo nuk kishte qenė fort e rehatshme dhe kishte shume mėkate. Xhebraili ia jep ēelėsat e Mercedesit 600SL dhe i tregon me gisht rrugėn kah ferri. I vie radha tė dytės e cila kishte mė pak mėkate dhe Xhebraili po ia jep ēelėsat e Golf katėrshit dhe po i tregon me gisht rrugėn kah ferri. I vie radha edhe tė tretės e cila nuk kishte mėkate dhe Xhebraili po ia dhuron krahėt dhe po
i tregon rrugėn kah parajsa. Kjo po fillon tė ankohet se si ėshtė e mundur qė kjo i fitoj vetėm krahėt kurse tė dy tė tjerat fituan edhe vetura.Xhebraili po kthen pėrgjegjėjen: - Shiqo ,ēurė ke qenė nė tokė dhe se ēurė do tė mbetesh nė qiell! .[/b] pig

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:33 pm

Ta zeme se nje gjerman ndodhet ne maje te nje gradaceli dhe atij i thuhet: "Per kombin, per Gjermanine, hidhu nga gradaceli!". Cfare do beje ai? - Do hidhet. Gjermanet vdesin per kombin e tyre. - Ta zeme se nje japonez ndodhet ne maje te nje gradaceli dhe atij i thuhet: "Hidhu nga gradaceli! Eshte urdher!". Cfare do beje ai? - Do hidhet. Japonezet lene koken per te zbatuar urdherat. - Ta zeme se ne maje te nje gradaceli ndodhet nje shqiptar dhe atij i thuhet: "Eshte e ndaluar te hidhesh nga gradaceli!". Cfare do... - ...sigurisht qe do hidhet. Shqiptaret vdesin per te thyer pak rregullat. Nga Dashamir Hoxha

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:34 pm

LETER PER LEDIN...
Kjo leter eshte shkruar ne vitin 1994 per Ledin nga babai i tij pak pasi ishin grindur me fjale me njeri-tjetrin. (Krirti eshte qeni i Ledit):
Shume i dashur djali im Ledi! Po te shkruaj kete leter me lot nder sy.Kemi me se dy minuta qe s'jemi takuar dhe qe s'jemi kacafytyr bashke. Na ndau jeta nga njeri-tjetri. Ti ke kaluar ne divanin tjeter kurse une jam i shtrire rreth nje meter larg teje. Ne pamundesi per t'u takuar me ty pasi duhen kaluar pengesa e veshtiresi te medha , po te shkruaj kete leter qe zor te thahet nga lotet qe kane derdhur per ty. Letren po ta dergoj me ane te Krirtit, ose , nese Krirti ka vajtur me sherbim, atehere po te zgjas me shume mundim doren e djathte dhe po ta dergoj ekspres, por duhet qe edhe ti te zgjasesh njeren dore sipas mundesise. Ledi me ka marre malli shume! Kujtoj ato leshra "te krehur bukur" qe te mbulojne ato sy qe m'i ke lare qysh per Vit te Ri. Floket tuaja bjonde me kujtojne leshrat e deles qe zverdhojne nga sh... e plehu. Megjithese na ndajne oqezane cimentoje ,era e kendshme e kembeve, qe edhe kur fle ne gjume i mban ne kepuce, te ben te dalesh nga dhoma .
Te perqafon me mall Babi yt!
cyclops

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:35 pm

Per te qeshur apo... " Flash... " Keshtu filloi emisioni i lajmeve ne radio shkurt nga vendi: Sot, forcat e policise pas nje telefonate se ne shkollen e mesme "Sami Frasheri" ne Tirane eshte vene nje bombe derguan menjehere ekipin antimine. Por kur e kuptuan qe telefonata ishte e rreme kerkuan telefonuesin me ane aparatesh moderne. "Ai" ishte nje nxenese e vitit te pare po ne ate shkolle .Kur e pyeten pse e beri diēka te tille ajo pergjigjet:" Nuk isha pergatitur per provim ndaj nuk doja te behej mesim" ... . @

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:36 pm

-Doktor sa her qe pe pi ēaj pem dham syni ?
- Provo mi hek lugen pi gastares

clown

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:36 pm

Njoni shkoj te doktorri mu anku pėr gjum:
- Doktor qe ja ni muj hiq sosht kam merr gjumi naten.
-Ani a qe ni muj pa pa gjum je tu nejt a ?
-Jo mer po flej ditėn.
Smile

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:37 pm

Hasa me femnen e vet angleze :
HASA: I love you !
ANGLEZJA: I love you too.
HASA: I love you three
silent

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:38 pm

Nji dit ma hini baba shuplak e kum ni se s“bon me ja kthy babes doren, t“ju kum kthu shkelma. pale

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 7:39 pm

Ish kan Hoxha edhe Popi. Nje dite Hoxha hin shkon ne WC me kry nevojen po Popi e she she Hoxhen tu e pastru bithen edhe hoxha i thot popit shuj mos i trego askujt. tjetren dite hoxha e she popin ne WC tu e fshi bothen. po njani i kish pas pa dyt qa kan bo Edhe thot KU PA QA KU PA VEQ KURR SKUM PA BOTHA POPIT ME LEXU GAZETETAT //// EDHE BOTHA HOXHES ME PI UJE

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 5 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi