Batuta nga Humori Shqiptar

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtė

default Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 2:30 am

Batuta nga Humori Shqiptar

Secili nga ju mund te thote nje batute apo pjese humori qe i ka pelqyer nga Humori Shqiptar neper vite.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 2:31 am

Po filloje une e para me nje pjese nga Parodistet e Vlores

Shkojne tek doktori babai me djalin dhe babai kishte hallin se djalii i thoshin se ishte me te meta mendore. Doktorit i duhej te bente disa pyetje per ta vene ne prove. Por ne fakt ndodhi e kunderta. Ceshtjen e mori ne dore djali dhe filloi te zhbirilonte doktorin me pyetje, derisa e nxori se ky i fundit ishte me te meta mendore.

Nje nga pyetjet

Djali: Kemi nje lope dhe nje gomar, kemi dhe nje mullar me bar. Kush e hengri me pare mullarin lopa apo gomari?

Doktori: Nuk e di.

Djali: Po thuaje njehere.

Doktori: Lopa.

Djali: Hehehehe, jo. Delja.

Doktori: Delja, po delja ku ishte?

Djali: Ishte fshehur pas mullarit.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 2:31 am

8 persona +...me Roland Trebicken dhe Luiza Xhuvanin...

Lipja: Mos bertit se do thone lagjja ,,rrahu Lipja Meremen,,,
Meri (Meremja) jo me duket do thoje rrahu Meremja ,,,Lipen
Lipja: po me rrih me, me rrih,,sikur eshte hera e pare ....

Meremja...po ti sje burre he mo na ngeli bojaxhiu neper kembe ,,,foli more gelqeres...
Lipja ,,,ore qymyr do ti japesh dores ti apo,,,te te rrah
Meremja...po he more rrihe c'pret
Lipja,,,,ta rrah, hajde se po e rrah, po se rrah dot, se rrah dot se me rreh,,,se mos te me rrinte,,, e kisha rrahur une...


Bojaxhiu dashuron Xhilden (Eminene) mbesen e Merjemes. Te dy ngaqe s'kane shtepi te martohen futen tek kabina telefonike dhe Lipja i pergjon:
Lipja: Memiii Memiiiiii ku e ke mbesen me Memiiiiiiii....bojaxhi bojaxhi po i dhenka pompes per mrekulli ...

Lipja me Merjemen,,,bejne planet ke do ftojne per ditlindjen e cupes se tyre...
Merjemja ne shtepine time o don hyn e do dalin vetem evropjan o une ja bej bammm,,,, Lipe ua zemra zemra me filloi mua.
Lipja ,,,epo zemra do bej te sajen s'ka c'ti bej Lipja zemres.
Merjemja ,,per ditlindjen e goces do te ftoje dhe mamin tim,, Kizin.
Lipja kurse une do te ftoje Cecon tim ate.
Merjemja ne asnje menyre...Cecua ne nje tavoline me evropjan ,,,kurre.
Lipja ,,,nuk qas ti Cecon ketu po une te teme nuk e qas as tek hyrje Tiranes more vesh apo jo...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:31 pm

Ishte martuar nje i ri me nje nuse te brisht, te vogel.
E pyeten:
-Cka tu desht ajo minake per nuse?
Ai u pergjigj menjehere:
-Prej dy te kqijave eshte mire te marresh te keqen me te vogel.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:32 pm

Kthehet burri naten ne shtepi dhe veren qe gruaja ka futur dashnorin e vet nen shtrat.
-Ku je kaq vone? - e pyt gruaja burrin.
-Une vone, po kush koka ai qe paska ardh ma heret? - e pyet burri gruan.
-More nafakrpere - nderhyn gruja. - Sa here gabon u ben bisht fjaleve...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:32 pm

Hyn fshatari ne barnatoren bujqesore:
-Ju lutem, a keni ilaq kunder morrave te bimeve?
-Po, por per sa morra i doni?
-Auuu, nuk i kom numru hiq...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:33 pm

Takohen dy miqe te vjeter:
-Si je? - e pyet i pari.
-Si qeni - pergjigjet i dyti.
- Si, si qeni?
- Gruan time nuk guxoj ta leh, e per te tjerat nuk mund t'i kepus zingjiret

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:33 pm

Ne kinema nje skene rreqethse...
Pa pritmas degjohet nje ze femre:
- Ti largoje doren!
Mbas pak:
- Jo, ti jo, po ky tjetri nga e djathta

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:34 pm

E pyet gjupi ne ushtri nje oficer:
- Cka kena per dreke?
- Mut! - i thot shkurt ai (oficeri)
- Po veti per ne ushtaret se per ju oficeret e di..

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:35 pm

I bije ne grep peshku i arte nje peshkatari. Peshku i art i betohet qe do tja plotesoj tri deshira nese e leshon peshkatari.
- Deshira e pare? - e pyet peshku i arte.
- Qe te mos me tradhetoj gruja. (pergjigjet peshkatari)
-Deshira e dyte?
- Eedhe nese me tradhton, te mos e marr vesh...
- Deshira e trete?
- Edhe nese e marr vesh, te mos idhnohem shume...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:35 pm

- E dashur deri sa ishim ne pritjen e vitit te ri, ai qeni paska hy ne shpajz edhe i
pasa hanger te gjitha!
- Te gjitha?!
- Jo bash te gjitha. E ka lone ushqimin per qene...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:35 pm


Pianeci hyn ne kafene edhe bertet qe prej jashtit:
- Me fat t'gjithve viti i ri!
- Sot eshte 5 Janari!
- Kuku per mu paska me m'myt gruja qe kokna vonu per pritjen e vitit t'ri!
Ku ka humb ajo shoqja e juaj ne kete tollovi t'vitit t'ri?
- Po kerkon burrin...
- E kush eshte burri i saj?
Hala s'e di. Ju thash po e kerkon njenin.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:36 pm

- Pse ju vetem ne pritje?
- Me ka nervozu gruja.
- Pse?
- Se nuk e mora me veti..

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:36 pm

Thell ne park degjohen nje femer e nje mashkull:
- A me do pernime? - e pyt femra.
- Te Dua! - pergjigjet mashkulli.
- Pernime? - e verteton ajo.
- Pse a fiskulltur po boj une ktu a?!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:37 pm

-Cili eshte dallimi ne mes te parashutit edhe kondomit?
-Paj nese qkyhet parashuti... munet me vdek parashutisti

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:37 pm

-Kur duhet te jet ne shtrat vasha e re?
-Ne oren tete!
-Po pse qaq heret?
-Qe me mbrri n'shpi para ores 12

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:38 pm

Njani sillet rreth arkivolit t'shoqes vet edhe prserit...
- E pa mundur, e pa mundur...
- Cka eshte e pa mundur?...e pysin.
- E pa mundur qe spo flet...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:38 pm

Lepuroshja i bertet lepuroshes t'vogel:
- Cka dreqin po rrin ulun n'bisht?
- Pse a keq, nane?
- Ne moshen tande i para lind 100 lepurosha...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:38 pm

Ankohet ni prostitutk n'koh krize qe spi shkojke biznisi mire:
- Edhe gjys ore po s'shkova n'shtrat, do te shkoj te flej...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:39 pm

E pyta mixhen Kadri "Qysh tu dok muzika e Vitit t'Ri
Mixha Kadri tha: "O mixh, i kishin gjet do traka t'moqme,
a mu mu dok qashtu, po une plaku po du diqka ma t're!!...
veq nihere e qiten Adelinen"...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:39 pm

Une po punoj n'KFOR e rrogen e kom 1200 marka..
- Une valla po punoj n'ministri e ja kom harru syretin pareve..

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:40 pm

Ta zeme se nje gjerman ndodhet ne maje te nje gradaceli dhe atij
i thuhet: "Per kombin, per Gjermanine, hidhu nga gradaceli!".
Cfare do beje ai?
- Do hidhet. Gjermanet vdesin per kombin e tyre.
- Ta zeme se nje japonez ndodhet ne maje te nje gradaceli dhe atij i
thuhet: "Hidhu nga gradaceli! Eshte urdher!". Cfare do beje ai?
- Do hidhet. Japonezet lene koken per te zbatuar urdherat.
- Ta zeme se ne maje te nje gradaceli ndodhet nje shqiptar dhe atij
i thuhet: "Eshte e ndaluar te hidhesh nga gradaceli!". Cfare do...
- ...sigurisht qe do hidhet. Shqiptaret vdesin per te thyer pak
rregullat.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:40 pm

Tre emigrante, nje francez, nje gjerman dhe nje shqiptar (i sapoardhur)
po shetisnin neper rruget e Amerikes per te gjetur ndonje pune. Ndalojne
para nje gradaceli teper te larte dhe e shikojne te mahnitur. Secilit
po i punonte mendja per dicka. Thote francezi, gjysem i menduar:
"C'arkitekture te ket perdorur ky qen, si e ka bere kaq te larte?!".
Vazhdon gjermani: "Kushedi sa hekur e sa beton ka harxhuar qe e ka bere!"
Hidhet shqiptari: "Pale sa dinamit do qe ta hedhesh ne shesh!"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:42 pm

Muri Kinez
Ishte koha kur Kinezet, Gjermanet dhe Amerikanet po planifikonin ta ndertonin murin Kinez. Pasi qe e ben planin se si do te ndertohej muri, Gjermani thote ja une e bej projektin, Amerikani thote une investoj kurse Kinezi thote ja une e siguroj fuqine punetore. Dhe keshtu pasi qe ran dakort filluan qe ta ndertojne murin. Ndertuan sa ndertuan, dhe pasi qe ishin ne perfundim e siper, vendosen qe te pushojne pak dhe ulen qe te pijne nga nje kafe. Ne ato momente andej pari kalon nje Gjakovare dhe te gjithe sa ishin aty, u drejtuan kah Gjakovari dhe bertiten: hej Gjakov, eja ketu. Deshem te pyesim dicka:- Pasi qe Ju Gjakovaret jeni si me te menqurit, si po ju duket ky mur te cilin po e ndertojme ne. Gjakovari fillon ta shikoj murin dhe pas pak kohe Ju pergjigjet ne gjuhen tipike Gjakovare: krejt mire bre djema, veq shka ju kish marr menja qe perfuni murit mi ndertu edhe disa dugoj (dyqane)!
Barsoleta Erotike
Si i thone Kinezet burrit te tyre? - Qaj qem qin

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:42 pm

Ne Provim
^^^^^^^^^

Nje student hyn ne provimin e termodinamikes. Profesori i ben kete
pyetje: "E zeme se ndodhesh ne nje shtepi ne katin e pare te nje
pallati dhe aty papritur bie zjarr. Cfare do besh ti?"

S: Do hap deren dhe do kerkoj ndihme nga gjitonet.
P: Supozojme se dera eshte e mbyllur me celes dhe ti nuk ke celes.
S: Do marr nje kove, do ta mbush me uje te cezma dhe...
P: Supozojme se cezma s'ka uje.
S: Do hap dritaren dhe...
P: ATY QENDRO! Ne castin qe ti hap dritaren, sa eshte sasia e ajrit
qe hyn brenda. Sa molekula oksigjen ndodhen ne kete sasi ajri.
A do te rritet apo do te zvogelohet temperatura e dhomes. Nese po,
pse dhe sa. Si ndryshon pergjigja nqs fryn nje ere me shpejtesi
20 km/ore dhe ne nje kend 27 grade me dritaren. Po nqs apartamenti
nuk ndodhet ne katin e pare por ndodhet ne katin e peste.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Si perfundim, studenti u bllokua dhe nuk e mori dot provimin. Pak
me vone hyn ne provim nje student tjeter, pasi kishte pyetur me pare
shokun e tij se c'pyetje bente presori ne provim. Presori ja fillon
me te njejten pyetje: po te bjere zjarr, cfare do besh ti.

S: Do dal me wrap dhe do kerkoj ndihme.
P: E zeme se dera eshte e mbyllur dhe ti nuk e hap dot.
S: Do hap cesmen dhe do ti hedh zjarrit uje me kova.
P: E zeme se cesma s'ka uje.
S: Do vete me vrap te telefoni dhe do therras...
P: Telefoni nuk punon.
S: Do perpiqem ta shuaj zjarrin me qylym.
P: Ne shtepi s'ka qylym.
S: Do ti bie me peshqir.
P: Peshqiri tu dogj.

Pasi dhane e moren nje cope here me pergjigje e kunder-pergjigje te
tilla, me ne fund studenti s'duroi dot me dhe ia plasi:

S: Degjo, more profesor. Ta di se digjem brenda i gjalle, une ate dritare
nuk e hap. Kishe ndonje pyetje tjeter?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi