Batuta nga Humori Shqiptar

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:43 pm

Qerosi shkon ne Amerike si arkeolog Amerikanet fillojne; -Ne ne vendin tone kur gerrmuam 25 m gjetem kabllo telefoni. Kjo do te thote qe te paret tane shekuj me pare kane perdorur telefone. I vjen radha Qerosit:- Ne gerrmuam 50 m e nuk gjetem asgje. Kjo tregon se te paret tane kane perdorur celulare qe shekuj me pare.
Qerosi qendron poshte, shoket ngjiten ne taracen e nje godine. Qerosi qe nga poshte shokeve, - Ti i pari hapi krahet e hidhu!- i tha . U hodh i pari . - Ti i dyti hap krahun e djathte e hidhu! U hodh i dyti. - Ti i treti ngriji duart lart e hidhu, edhe ky hidhet. Njeri qe po kalonte pyet, - More po ju c'beni ashtu? Qerosi pergjigjet:, Po luajme teater !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:44 pm

1.Vajza e zemeruar kthehet ne shtepi nga ora e seksiologjise, dhe ashtu e nervozuar i pershendet prinderit. He, i thone prinderit, si te shkoj sot ora e seksiologjise. Me mire mos te kisha shkuar fare, Ju pergjigjet vajza, sot patem vetem teori. ***********************************************************************
2.Shkon nje i ri ne kafene, dhe porsa ulet ne tryez vjen kamarieri dhe e pyet personin se qfar done per te pire. Nje kapuqino, i thot ky. Kamarieri me keqardhje i thot ketij perosnit se me vjen keq se kapucinon nuk mund te ta sjell, pershkak se automati (makina) e cila i pergatit keto gjera me eshte prishur. S'prish pune i pergjigjet ky personi, atehere me sjell nje makiato.
***********************************************************************
3.Nje pacient shkon tek mjeku,dhe ashtu i frigesuar i thote mjekut: doktorr, jam shume semur. Ä‚ā€”far ke e pyet mjeku pacientin. Po ja doktorr, e shehe kete gishtin e dyte te dores, me kete gisht Ä‚Ā§do pjese te turpit qe e preki ,ajo pjese me dhemb. Mos u merzit i thote doktorri, nuk ka asnje rrezik, e paske gjishtin te thyer.


Edituar pėr herė tė fundit nga Age nė Thu May 08, 2008 12:46 pm, edituar 1 herė gjithsej

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:45 pm

Hasa me femnen e vet angleze :
HASA: I love you !
ANGLEZJA: I love you too.
HASA: I love you three.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:47 pm

Nje fshatar suedez hine restoran:
- A ben nje liter shampanj?
- A po deshiron edhe kaviar ?
- Cka eshte ai ?
- Veze te peshkut.
- Hajt pra perzhitmi nja tri copa.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:48 pm

Hasa e mesonte Hysen me perdor
bomben e dores:
HASA: E hek siguresen, pret deri ne
tre e pastaj e gjun bomben. A
merr vesh ?
HYSA: Po mor si jo.
Pas nja 5 minutave dul Hysa pa
duar:
HYSA: Ishte e prishur kjo bomb
se ora hala dy e pese minuta, e
kjo krisi.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:48 pm


Njehere, kur Nastradini po dilte nga shtepia, i doli perpara fqinji
dhe i tha: "Ah, Nastradin, jam shume i shqetesuar per ty! Sot ne mengjes
une degjova se dilnin nga shtepia juaj fjale alarmuese e te zjarrta.
Pastaj u degjua nje zhurme. C'ishte gjithe ajo qe ngjau?" Nastradini
i pakenaqur i tha: "Po ja une u zura me gruan. Pastaj gruaja ime u
nevrikos dhe goditi xhybene time, dhe xhybeja u rrokullis plot zhurme
poshte neper shkalle. Ja, kjo ishte e gjitha". "Degjome, Nastradin
efendi,- u habit fqinji,- po pse, nga xhybeja u be gjithe ajo zhurme?"
"Eh, fqinje xhani, pse me bie kaq ne qafe? Po ja, ne xhybe ndodhesha
une".

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:49 pm

Nje detektiv kinez ka marre per detyre te spiunoje gruan e klientit te tij.
Pasi kreu punen, ai shkroi raportin e meposhtem per klientin e tij:
- I NDERUAR ZOTERI, POSHTE RAPORTI PUNA:

>TI IK SHTEPIA. >AI VJEN SHTEPIA. >UNE SHOH. >AI DHE AJO HYP TRENI.
>UNE NDJEK. >AI DHE AJO FUT NE HOTELI. >UNE HYP PEMA - SHOH DRITARJA.
>AI PUTH AJO. >AJO PUTH AI. >AI ZHVESH AJO. >AJO ZHVESH AI. >AI LUAJ ME AJO.
>AJO LUAJ ME AI. >UNE LUAJ ME MUA. >BIE NGA PEMA, NUK SHOH >JO RROGE
>DETEKTIV WONG AH KOW.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:50 pm

Nje mbremje vone nje grua bashke me te bijen e vogel presin te
shqetesuara burrin i cili nuk ishte kthyer ende ne shtepi.
Vajza e vogel i thote se emes :`Mami , po sikur babi te kete shkuar me
ndonje grua tjeter?` E ema i pergjigjet:`Pse te shkon mendja per keq moj
shpirt i mamit! Babin mund ta kete shtypur ndonje makine...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:50 pm

Piktura e "cmendur"...o zot, sa e bukur je,e shkathet si flutur je,
floket e dredhurames shpines te hedhura,mes gishtash rreshqasin, rreshqasin.
Dhe syte e tua te zeza si ullinjdhe kembet e tua,te drejta qirinj
kush ishte valle ai piktor,qe buzet si gonxhe t'i hodhi ne penelate
qe syve te tua u dha vec jete,qe gjoksin me nishane ,ta skicoi
gjer ne cmenduri,Ah, e dashur,ti je piktura vete!...
Valle rastesisht?Buzet e tua,Ne takim, rastesisht i kam shijuar,duart e tua,
ne takim, rastesisht i kam shtrenguar,por tani nuk dua me t'ia le rastesise,
dua te te shijoj gjer ne pafundesi...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:50 pm

Si ta bindni biondinen simpatike te martohet me ju???
I thoni qe eshte shtatzene

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:51 pm

Cili numer i telefonit nuk eshte i zene kurr??
Ai i gabuari!....

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:51 pm

Pse milici ulet n'kinema ne rradhen e pare?
Qe ta shef filmin i pari...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:52 pm

Qka ka me mire qe vasha shum e bukur te martohet me multimilionerin me zemer te madhe?
Te martohet me multimilionerin me zemer te semure...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:52 pm

Kush mund te fluturoje nen det?
Miza ne nendetse...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:53 pm

Qka sherbejne urat?
Per mu mshef peshqit prej shiut

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:53 pm

C'eshte arkeologjia?
Shkenc pa ardhmeri...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:53 pm

C'eshte autopsia?
Vrasje e te vdekurve...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:54 pm

C'eshte disk-xhokeji?
Njeri radio-aktiv

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:54 pm

C'eshte zhiva?
Metal i tmerruar...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:55 pm

Cdo te thot te ironizosh?
Meshire per sa qimja e flokut...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:55 pm

C'eshte komplimenti?
Bakshishi skocez

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 12:56 pm

C'eshte qielli?
Bartes i aeroplanave..

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 11:25 pm

- Pse ju vetem ne pritje?
- Me ka nervozu gruja.
- Pse?
- Sma dha, se nuk doja !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 6:11 am

Naten kur martohet nusja hyn me dhendrin gjegjesishte me burin e saj dhe buri i saj e pyet se a eshte merzitur per nenen e vet?
Ajo thote

Jo shume por me shume jam merzitur per ate se e kam gjetur nenen tende ketu

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 6:12 am

nje dit burri hyn ne shtepi me gazet ne dor dhe i thot grujes ,gru kam lexu ne gazet se grat i folin 3000 fjal ne nje minut eburrat 1500 fjal, pra definitivisht ju grat folni 2 her me shum se ne.....! i thot gruja po se na grat duhet me jau perserit juve burrav dy her nje fjal deri sa te kuptoi se menjehr kurr skuptoni

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Batuta nga Humori Shqiptar

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi