VLLAZNIA FITUESE E KUPES TE SHQIPERISE.

Shko poshtė

default VLLAZNIA FITUESE E KUPES TE SHQIPERISE.

Mesazh nga bledikorcari prej Thu May 08, 2008 10:38 am

Edicioni 56-te, Vllaznia fiton Kupen e Shqiperise, Tirana drejt “shperberjes”

Takimi i luajtur ne qytetin e Elbasanit ka perfunduar me fitoren e ekipit te Vllaznise e cila ka marre ne dore Kupen e Shqiperise. Ne edicionin e 56-te, Vllaznia ka e ka mundur bindshem ekipin e Tiranes duke shenuar rezultatin 2 - 0.

ELBASAN - Vllaznia eshte fituese e edicionit te 56-te te Kupes se Shqiperise, pas fitores 2 - 0 ne finale ndaj Tiranes. Takimi i luajtur ne Elbasan ka folur me shume per shkodranet, te cilet arriten te shenonin qe ne minuten e dyte me ane te Gilman Likes, pas nje krosi nga e djathta te Xhevahir Sukajt. Vllaznia me pas goditi edhe shtyllen, ndersa Tirana pati dy mundesi te mira me Daniel Xhafen, por qe nuk arriti te shenonte. Ne minuten e 39-te, nje gabim i Endri Vrapit sjell golin e dyte per Vllaznine, me autor Xhevahir Sukajn. Ne pushim te ndeshjes trajneri Sulejman Mema ben tre nderrime, duke nxjerre nga fusha Duron, Vrapin dhe Sinen, per te futur Gjoreskin, Hajdarin dhe Arapin. Gjithsesi, bardheblute nuk kane mundur dot te shenojne perballe nje Vllaznie te mirevendosur ne mbrojtje. 10 minuta para perfundimit, bardheblute mbeten me 10 lojtare per shkak te kartonit te kuq te Mohelebit. Ne fund, ishte Presidenti i Republikes Bamir Topi i dorezoi trofeun kapitenit te Vllaznie Armir Grima. Ne stadium, me pas nisi festa e tifozeve dhe lojtareve shkodrane, per Kupen e 6-te ne historine e tyre. Ky triumf ben qe Tirana te mbetet jashte Kupave te Evropes sezonin e ardhshem, ndersa Vllaznia te shkoje ne Kupen UEFA. Per bardheblute, eshte sezoni me i keq i 15 viteve te fundit, kur ata e mbyllin pa asnje trofe dhe me nje renditje katastrofike ne kampionat. Humbja pritet te sjelle edhe nje seri largime futbollistesh, duke paralajmeruar nje vere te mbushur me zhvillime.


(A.L/Balkanweb)
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : VLLAZNIA FITUESE E KUPES TE SHQIPERISE. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi