Koshtunica provokon nga Kosova: Jeni pjesė e Serbisė

Shko poshtė

default Koshtunica provokon nga Kosova: Jeni pjesė e Serbisė

Mesazh nga Musafir prej Fri May 09, 2008 5:37 am

08.05.2008
Kryeministri serb nė largim, Vojisllav Koshtunica, ka vizituar dje veriun e Kosovės, nė kuadėr tė fushatės parazgjedhore pėr votimet e sė dielės.

Tė mbash Kosovėn nė Serbi nėnkupton ta thuash tė vėrtetėn, se ajo i pėrket Serbisė dhe popullit serb. Nuk ka asnjė shtet nė botė qė do tė pranonte tė japė territorin e saj, tha Koshtunica para njė tubimi simpatizantėsh tė tij nė Zubin Potok.
Ai u zotua se Serbia asnjėherė nuk do tė pranojė qė tė "poshtėrohet" pėr Kosovėn.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi