HISTORIA E POPULLIT SHQIPTAR |e book

Shko poshtė

default HISTORIA E POPULLIT SHQIPTAR |e book

Mesazh nga bledikorcari prej Fri May 09, 2008 10:35 am

HISTORIA E LASHTE

KREU I - PARAARDHESIT E SHQIPTAREVE

1. Banoret e hershem te vendit tone
2. Iliret

KREU II - SHTETET ILIRE

3. Mbreteria e Enkelejeve, e Taulanteve dhe e Ardianeve
4. Lufta e adrianeve kunder pushtimit romak
5. Shteti i Epirit
6. Mbreteria Dardane
7. Arti dhe Kultura. Paganizmi
8. Iliria nen Perandorine Romake

HISTORIA E MESJETES

KREU III - SHQIPERIA NE PERANDORINE BIZANTINE (Shek.IV-XiV). PRINCIPATAT SHQIPTARE

9-10. Shqiperia ne shekujt e pare te Mesjetes
11. Shqiperia ne shek.XI-XII
12. Lufterat politike ne Shqiperi ne shek.XII-XIII Principata e Arbrit
13-14. Fuqizimi i principiatave shqiptare gjate shek.XIV
15. Shoqeria shqiptare ne mesjete
16. Kultura dhe arti ne shek.XIII-XV

EPOKA E GJERGJ KASTRIOTIT - SKENDERBEUT

KREU IV - SULMET E PARA OSMANE DHE QENDRESA E SHQIPTAREVE

17. Sulmet e para osmane dhe qendresa e Shqiptareve
18. Gjergj Kastrioti-Skenderbeu
Lidhja Shqiptare e Lezhes
19. Fitoret e Lidhjes Shqiptare nen udheheqjen e Skenderbeut gjate viteve 1444-1457
20. Marredheniet e Skenderbeut me Evropen
21. Betejat e medha te viteve 60
Qendresa e Shqiptareve te Morese
22. Vazhdimi i qendreses antiosmane pas vdekjes se Skenderbeut

Shkarko:

Kodi:
rapidshare.com Historia_e_popullit_shqiptar.rar
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : HISTORIA E POPULLIT SHQIPTAR |e book N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi