Yjet e futbollit dhe dėshirat e ēmendura

Shko poshtė

default Yjet e futbollit dhe dėshirat e ēmendura

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 10:47 pm

Yjet e futbollit dhe dėshirat e ēmendura

Gola, alkool, seks dhe orgji

Njėra nuk i mjaftonte, ndoshta mė mirė tri. Ndoshta ėshtė njė shenjė qė tregon se si njė kampion mund tė perėndojė. Njė tjetėr Ronaldo, ai i Manēesterit nė shtatorin e vitit tė kaluar pėr tė festuar njė fitore tė Manēesterit mori telefonin dhe kėrkoi nė "Mckenzies Escort Agencie‘ dhe i kėrkoi pesė prostituta qė pas njė udhėtimi prej 100 kilometrash u futėn nudo nė hidromasazhin nė kopshtin e vilės sė tij nė Uoodford, afėr Manēesterit. Bashkė me tė ishin dhe miqtė dhe kolegėt e tij, Nani dhe Anderson, qė pasi u dehėn ndenjėn brenda nė shtėpi pėr t‘u dėfryer qė nga e diela deri tė hėnėn pasdite. Ashtu siē ishin nuk ngurruan tė xhironin as videot, ku pamjet e qarta qė flisnin vetė do t‘u shiteshin pothuajse tė gjitha gazetave, sportive ose jo, nė tė gjithė botėn. E njėjta histori siē ndodhi pak ditė mė parė me "plakushin", Max Mosley. Nė tė gjitha sajtet angleze shihej se si braziliani Anderson shėtiste nėpėr shtėpi me tė brendshme dhe njė kapele nė kokė. Ēfarė pamjesh argėtuese. Por, kjo nuk ėshtė e vetmja histori. Ylli portugez i futbollit ia ka marrė dorėn mirė dhe bėn shpesh gjėra tė tilla. Kohė mė parė shkoi edhe nė Romė pėr tė festuar fitoren e "Djajve tė Kuq" ndaj Aston Vilės. Pėr qejf, me dy striptiste nė hotel "Hilton". Nė 2005 e akuzuan edhe pėr pėrdhunim, histori qė nuk u vėrtetua kurrė, pėr njė takim me njė prostitutė nė suitėn e "Sanderson Hotel" nė Londėr. E tė mendosh se kushedi se ēfarė do ketė bėrė kur Manēesteri mundi Barcelonėn dhe tani pret finalen e Moskės pėr tė fituar "Champions League". Nėse duhet tė flasim pėr seksin, orgjitė dhe futbollistėt, duhet tė jemi tė qartė: anglezėt janė vėrtet tė veēantė. Luajnė bukur, fitojnė, festojnė, pinė deri nė limit dhe pastaj nuk e kontrollojnė dot veten duke i ēuar gjėrat atje ku nuk duhen. Denoncime pėr pėrdhunim, festa me minorene, skandale, takime nė dhomat e zhveshjes dhe filmime. Nė dhjetor, pėrsėri protagonist i njė kronike tė veēantė u bė Manēesteri qė vendosi tė festonte Krishtlindjen nė "Great John Street Hotel", njė hotel superluksoz rreth 500 euro nata. Organizimi iu besua Rio Ferdinandit qė pas disa llogaritjeve tė thjeshta tha se 90 vajza mund tė ishin mjaftueshėm. Njė infermiere 26-vjeēare denoncoi 19-vjeēarin Jonny Evans se e kishte pėrdhunuar, ndėrsa policia bėri njė kontroll tė fshehtė nė hotel dhe deklaroi se vetėm nė dhomat e Rooney-t, Giggsit, Neville dhe Ues Brown gjeti nga 15 vajza. Por, edhe njėrėn qė e kishte zėnė gjumi nė dysheme. Nė tokė me dhjetėra prezervativė, ndėrsa shishet e alkoolit nuk mundej tė numėroheshin. Lajmi sėrish mori dhenė, ndėrsa Fergusoni qė atėherė i ndaloi futbollistėt e tij tė shkonin nėpėr festa. Por ajo qė e priti mė keq gjithė kėtė ishte Coleen McLoughlin, gruaja e ardhshme e Wane Rooney qė nė Liverpul kishte deklaruar: "Ndonjėherė shkoja edhe me prostituta, por kjo ka ndodhur para se tė lidhesha me Coleen". Dhe pėr ta falur tė gjorin Rooney, ceremonia e martesės mė 4 gusht do tė bėhet sipas dėshirave tė nuses e pritet tė kushtojė rreth 4 milionė euro. E njėjta gjė ndodhi edhe me Anglinė nė epokėn e Eriksonit qė u turbullua nga skandalet e shpeshta seksuale. Micah Richards, sė bashku me njė koleg, u kapėn teksa bėnin seks nė banjėn e hotelit me njė minorene. Madje edhe natėn para eliminimit tė Anglisė nga Kroacia nė hotelin ku ishte grumbulluar kombėtarja nuk munguan festat dhe dėshirat e shfrenuara. Disa futbollistė i dėrguan sms njė modeleje dhe pastaj tė gjithė grupe-grupe nė banjat e lokalit. Stever Erikson dha dorėheqjen, duke ia kaluar stafetėn Kapelos. Nė Zvicėr bėri bujė rasti i futbollistėve tė "Thun" qė pėrdhunuan njė minorene. Nė njė tjetėr orgji nėntorin e 2007 morėn pjesė edhe disa lojtarė tė Perusė-Claudia Pizarro, Acasiete, Farfan dhe Mendoza-para se tė luanin takimin me Ekuadorin. "Ata nuk do tė jenė mė pjesė e kombėtares", deklaroi i zemėruar Presidenti Silva. Edhe nė Spanjė, puthja homoseksuale e Gutit ndaj njė shoku jashtė njė restoranti shkaktoi tėrmet. Nga ana tjetėr, edhe yjet qė luajnė nė Serinė A, nuk kanė dashur t‘i mohojnė vetes asgjė. Lazara Souza Morais, e quajtur ndryshe Lara, qė nė vitin 1998 bėri bujė nė Milano. Prostituta braziliane organizonte festa "hard" ku shpenzoheshin rreth 200 milionė lireta nė natė. Nė grupin e saj, nuk mund tė mungonte kurrsesi Ronaldo qė nė atė kohė luante tek Interi. "Ishte Nikola Berti qė mė prezantoi me Ronaldon dhe shumė lojtarė tė tjerė interistė. Kush kishte ndonjė ditėlindje pėr tė festuar, gjendesha nė mes tė tridhjetė meshkujve si tė Milanit si tė Interit", pati deklaruar braziliania. Kur gazetarėt kuriozė nisėn tė hetonin, vetė njėri prej tyre, sigurisht i papėrfshirė, kishte deklaruar: "Kam dėgjuar edhe pėr festa dhe skandale me ‘drita tė kuqe‘". Nė Torino nė vitin 2002 futbollistėt e Juventusit dhe Torinos frekuentonin shpesh "Viva Lain" njė sallon bukurie me ēmime nga 60 deri nė 400 euro. Masazhe dhe kėrkesa nga mė tė ndryshmet. Lorena Berno, e njohur me emrin Sofi, tregoi me detaje se ē‘ndodhte me tė vėrtetė nė atė qendėr bukurie, ku policia kishte vendosur kamera pėr tė pėrgjuar pas hapjes sė zėrave pėr skandal. Tudor, Montero, Juliano, Zenoni, Sacarchilli frekuentonin vajzat e "Eros Centre" e kamufluar sikur ishte njė sallon bukurie. Edhe nė Romė, futbollistėt kėnaqeshin nė shoqėrinė e njė prostitute 40-vjeēare qė qarkullonte te tė gjithė djemtė e grupit me radhė. Darka nėpėr restorante tė shtrenjta pastaj seks nėpėr hotele. Nė fund, nuk kishte se si tė mungonte Adriano, qė e kėrcėnuan se do tė publikonin fotot teksa kėrcente me vajza dhe bėnte orgji nė ditėn e ditėlindjes sė tij? Por problemi ishte se para se tė kthehej nė Brazil u zbulua se braziliani mes festave nė hotelet madhėshtorė tė Milanos, xhironte edhe nė Hollivud me femra tė tjera pėr tė cilat harxhonte rreth 160 mijė euro nė muaj. Me pak fjalė, njė patologji e vėrtetė

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi