Gjykime rraciste!!

Shko poshtė

default Gjykime rraciste!!

Mesazh nga ALbo prej Fri Apr 18, 2008 5:32 pm

Pasi mendimi per Shqipetaret ne disa vende te botes eshte jo i mire. Doja te dija nese keni pesuar ndonje here gjykime rraciste?
Nese po, si keni vepruar edhe perse vepruat ne ate menyre.
Dhe a mendoni se ka ndonje menyre qe rracizmi ndaj Shqipetareve te shuhet?
ALbo
ALbo
Admin

Male
Numri i postimeve : 414
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 16/04/2008

http://albemigranti.forum.st

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Gjykime rraciste!!

Mesazh nga nardlushnja prej Tue Apr 22, 2008 6:44 pm

Une personalisht nuk kam pasur rast te ndeshem me nje gjykim rracist,por jam ndeshur me raste te pergjithme.Shembull:Ne supermarketin me te madhe te ishullit ku jetoj ishte vendosur nje lajmerim qe kerkoheshin personel per punesim(femra).Me germa te medha ne krah ishin shkruajtur fjalet se benin perjashtim shqiptaret.Pra pronari grek nuk donte shqiptare ne pune,nderkohe qe shqiptaret e ishullit jane klientet me te madh ne numer dhe dhe me te mire ne xhiro(shpenzojne shume ).
Ky nuk eshte rracizem?
Si reagova.Diskutuam te gjithe si shoqeri qe te bojkotojme ate supermarket.Une personalisht nuk kam shkuar me qe atehere,por te tjere vazhdojne te shkojne.Kemi edhe ne gabimet tona
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : Gjykime rraciste!! N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Gjykime rraciste!!

Mesazh nga Musafir prej Wed Apr 23, 2008 12:17 pm

Shqiptarėt e Pollg Pellagonisė gjatė shekullit nėn okupimin makosllav qė nga lindja e deri tek fryma e fundit e jetės ndeshen me gjykimin rracist e shovenist tė makosllavėve!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Gjykime rraciste!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi