TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Faqja 6 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:24 am

126. Ky Myzyri n’Elbasan
O tė shof ty moj gocė n’behar
Pylli ligjėron.
O ky Myzyri n’Elbasan
Bukur po kėndon.
O kėngėtari i kumurisė
Of, of aman.
O yll i parė i dashurisė
Lule n’Elbasan.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:25 am

127. Bylbyli qi kėndon mbi rrasa
I: Bylbyli qi kėndon mbi rrasa :I
I: A s’ma fal moj gushėn se plasa,
Moj gushė, gushėn-e!
Ref.:
Jepja gushėn o xhananit-e
Mollė e kuqe e Elbasanit-e!
Jepja gushėn o tė mjerit-e
Moj llokumja e sheqerit-e!
Bylbyli qi kėndon mbi rrethe
Asaman ē’mė lige, ē’mė trete
Moj gushė, gushėn-e!
Ref.:
Jepja faqen o xhananit-e
Mollė e kuqe e Elbasanit-e!
Jepja gushėn o tė mjerit- e
Moj llokumja e sheqerit-e!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:25 am

128. Dashunia kur filloi
I: Dashunia kur filloi
Nana ime ra nė burg. :I
I: S’pat njeri qė t’mė kallxojė
Veē kam ndi kur dola n’rrugė. :I
O Ikball, o shpirt me famė
Njikto fjalė t’i marrish vesh.
A ndigjon ēka thot yt at?
N’Elbasan duhet tė vetsh!
Trupi yt s’paska tė shamė
Si shandan i bukur je.
Rrugės po m’shkon si pasha
Vetlla jote si shigjetė.
Xhan, xhanan po tė thėrras
Kujtoje pak Perėndinė!
Deri ditėn qė do t’vdes
Pėr me t’folė kam ba betim!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:25 am

129. Pse mė rrin kaq i vronuem
I: - Pse mė rrinė kaq i vronu’m,
Sikur po bie shi? :I
I: - Lis me lis e dru me dru,
Qaj pėr synė e zi. :I
Me hakikat unė tė desha
Pa ndonji karar.
Vetėm qava moj, kurr nuk qesha
Zemrėn mos ma plas!
Nuk t’erdh pak keq pėr mu’
Ty more xhanan.
Tė kam dashtė edhe tė du’
Gonxhe n’Elbasan.
Me sevda jetėn e ēova
S’u bona pishman.
Tė kėrkova moj dhe tė gjeta
Lule n’Elbasan.
Hatri ty moj ku tė ka metė
Qė nuk flet me mu’?
Kujtoje Myzyr’n e shkretė
Mos e le helmu’!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:25 am

130. M’atė anė detit, m’atė anė bregut
M’at anė detit, m’at anė bregut
Kish fillu’ hana me ra.
O ish nji djalė aty mas bregut
Me nji vajzė po rrin tuj kja.
Djali thotė: “Moj vasha ime
S’du’ t’shikoj me lot nė sy.
Ma zhbirove zemrėn time
Nuk duroj as gemb mbi ty.”
O vajza thotė: “O na kanė diktue,
Prandaj duhet, o, pėr me u nda
O nanės teme i kanė kallxue
Zoti e din a shifemi ma.”
Kur erdha nė lagjen tande
T’pashė nė ēeshme moj tuj mushė ujė
O mbuloje moj fytyrėn tande
Mos ju ban pasqyrė gjithkujt.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:26 am

131. Jam sėmurė moj nanė
Jam sėmurė moj nanė
Jam shtrirė nė shtrat-e,
I: Trupi po m’dridhet,
Rehat nuk kam-e. :I
E mjerė moj nanė, mė ban derman-e!
O dil moj nanė se po vjen vera
O po t’vjen xhani, moj unė e mjera!
E mjerė moj nanė, mė ban derman!
Ref.:
O bu, bu, bu se diqa shkova
Dynjallykun s’e harrova!
O bu, bu, bu se ē’kesh e re
Mė mbulu’n shoqet me dhe!
Qaj moj zemėr qaj, sa t’pėlcas!
Qaj moj zemėr qaj, sa t’pashė pas!
O mos mė ēoni
Kah Bezistani!
O se m’shikon i gjithė
Elbasani.
E mjerė moj nanė, mė ban derman!
O pse mė ēoni kah Zarranika
Kam lan sepetėn moj te Can Selita.
E mjerė moj nanė, mė ban derman-e!
Qerime, moj Qerime
Ti mė je moj kaq e re.
Qerime me halle shumė,
Kush tė desh ma fort se unė?
Qaj moj zemėr qaj-e, sa t’pėlcas!
Qaj moj zemėr qaj, sa t’pashė pas!
__________________________________
shėrim, shėndoshje ( shpesh e ka kuptimin
e zgjidhjes sė ndonjė halli)

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:26 am

132. Tuj shetitė pėr ara t’gjata
I: Tuj shetitė pėr ara t’gjata
Midis barit t’njomė. :I
I: Mu’ me ty na zuni vapa
Ramė me fjetė nė gjum. :I
Sa herė ballin ta lėmojsha
Mė rrishe e qetė.
Premtimin prej meje e dojshe
Tė dua pėr jetė.
Tė kam thanė njėher moj gocė
Se po vjen pranvera.
E do t’dalim me shetitė moj
Si nga hera tjera.
Ēeli vjollca dhe zymbyli
N’vendin e caktu’m.
E lis me lis kėndon bylbyli
Pėr me u dashuru’.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:26 am

133. Shkojnė e vijnė k’to stin’t e motit
Shkojnė e vijnė k’to stin’t e motit
Nė fytyrė t’vashės floku i zi ka ra
Nė degė zani ē’po i shkon korbit
Dhe se zemra vashės i kėndon.
Ref.:
Kur vjen pranvera te pragu t’dal
Me ty jetėn dua t’a shijoj.
Veē nji herė ty tė shof me mall
Se kjo sevda mua zemrėn m’a dėrmoj.
Mė vijnė vashat tuj qa hallet
Nji tubė t’vyshkun lulesh dielli se ndriēon
O si shpend nate tuj prek hanin
Me maraz, lulja i kėrkon.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:27 am

134. Iku nata, agu’n malet
I: Iku nata agu’n malet
Na u gdhi e u bo sabah. :I
I: Eni shokė t’mi kjani hallet
Pėrsėri o zuna sevda. :I
Sevdaja nė pleqėni
S’asht mymqym o me u duru’.
O t’mi kjajnė hallet shoqėnia
I mjeri unė si kam pėsu’!
Lum e lum po vjen pranvera
Drandafillja-o tu zbukuru’.
Unė kam dashtė edhe shumė tjera
Pėrmbas teje moj tjetėr s’du’!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:37 am

135. More kam njė babė
More kam njė babė, aman plak e mjera
More qė s’mė len o tė dashuroj-e
More qė s’mė len o tė dal o ke dera
More djalin me sy t’a shikoj-e,
Hej, hej, hej!
More ku ta gjej o njė mik tė mir-e
More qė t’mė don-e, aman dhe ta du-e?
More t’i kjaj babės hallet e mia
More se jam djegė, djegė e pėrvėlu-e,
Hej, hej, hej!
More n’bahēen tande po kėndojnė bilibilat
More gushė pėr gushė tuj u ledhatue
Aman kur t’na ēelin drandofillat
Shpirti don o me u dashunue,
Hej, hej, hej!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:37 am

136. Porsa dola nga shtėpia
I: Porsa dola nga shtėpia
Ktheva kry’t kalanė s’e pashė. :I
I: Plot me lot m’u mbush shamia
Me xhananin kur jam nda. :I
Ref.:
Of, of, aman,
Lule mė dogje xhanė
Of, of medet
Dhe nė vdeksha m’ban rahmet.
Ē’ke me mu’ mre ēun i vogėl?
Ē’ke me mu’ mre gjeē belanė!
Do tė shkoj t’i them sate amė
Hiqe prej meje sevdanė!
Ref.:
Of, aman …
Ē’e mora kalanė pėrpjetė
Edhe zbrita pėr teposhtė.
Jam zemru’mun me xhananin
Bubu qyqja ē’mė ka gjetė!
Ref.:
Of aman…
__________________________________

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:37 am

137. Unė jam djalė e nuk jam plak
Jam bandill nji trim i fort'
I: Zemėrohem kot e kot :I
I: Durimin s'e duroj dot :I
Nat'e dit'po qaj me lot .
A e di ti a je si je?
Sa e bukura qė mė je!
Duke u tundur mė shkoje
Porsi si qingj-o mė vije
Hajde lule menekshe, aman
Hajde shpirt-o rri me ne!
Refreni:
I: Jam bandill njė trim i fort'
Zemėrohem kot e kot
Durimin s'e duroj dot
Nat' e dit' po qaj me lot :I
Un' jam djal' e nuk jam plak
I: Zemra po mė digjet flak' :I
I: Je e bukur moj si zamak :I
Bel'n e holl moj pėr merak.
E di ti a je si je?
Sa e bukura qė mė je
Duke u tundur mė shkoje
Porsi qingj-o mė vije
Hajde lule menekshe, aman
Hajde shpirt-o rri me ne!
Un' jam djal'e nuk jam plak
Zemra po mė digjet flak'
Zemra po mė digjet flak'
Je e bukur moj si zamak!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:38 am

138. Valizakja
O se shkoj nė pyll o mi lale
O s’mė pret nagaqja
O se mė rri mendja mi lale
O ke valizakja.
Ref.:
O valizakja e lalės, ku je?
O mi gushbardhakja e lalės, ku je?
Do t’shkoj lala nė Kavajė
Me lot lala moj do ta qaj.
O valizake mi lale
Mė ka zanė sevdaja
O tė ēoj lala mi goce
Te kullat e bardha.
Ref.:
O mi valizake e lalės, ku je?
O mi buzsheqerja e lalės, ku je?
Do t’rri lala nė Tironė
Si dashi me kumonė.
____________________________________

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:38 am

139. T’u thefshin rrotat ty o i shkretė felban
T’u thefshin rrotat ty o i shkretė felban
Hej, hej, aman!
Na i more ēupat na i ēove n’Elbasan
Hej, hej, aman!
Ref.: T’u bėfsha kurban, aman!
Jotja qesh, e jotja jam, aman,
Zemra po mė qan!
Ore ti felban po kalon me krushq-e
Hej, hej, aman!
O se sot e varf’ra moj po shkoj nuse
Hej, hej, aman!
Ref.: T’u bėfsha kurban aman!
Jotja qesh, e jotja jam aman
Zemra po mė qan!
O derdimen lala derdimen-e
Hej, hej, aman!
O nga meraku lal ē’jam ba verem-e
Hej, hej, aman!
Ref.: Aman t’u bėfsha kurban
Aman yti qesh dhe jam
Aman zemra po mė qan!
O lemeri, o lala ē’mė ka gjetė me ty
Hej, hej, aman!
Ē’do ta pres o lala veten me gjithė ty
Hej, hej, aman!
Ref.: Aman t’u bėfsha kurban
Aman yti qesh dhe jam
Aman zemra po mė qan!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:38 am

140. Ke plepat e Brukės
O se n’maje t’shelgut
Kėndon bylbyli.
O se po vjen djali
O tuj knu’ rrugės.
I: O ma gėzofsh, o mi lalė,
Jelekun prej ari! :I
I: O ma ka pru’ o bre shpirt-o
Ky beqari. :I
O se n’maje t’shelgut
O lalė kėndon bylbyli
O se n’breg tė lumit
O lalė ka ēelė drandofilli.
E m’i gėzofsh o mi lalė
Kėpucėt me take.
E kur m’i vesh o mi gocė
Ē’mė bane merak-e!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:39 am

141. Jalla jalla se ē’ėshtė kjo jeta (2)
Amam jalla, jalla se ē’ėshtė kjo jeta
Edhe pleqtė na u banė ashik.
Aman, me ‘i kuvend s’i gjetsh dy veta
Na u mbush oda me mynafik.
Aman, jalla ē’ashtė o ky hukubet?
Sot nė ditė tė Ramazanit.
Krisi pushka, plasi dyfeku,
O pėrmbi kry’t o tė Sylejmanit!
Aman unė tė erdha e s’tė gjeta
O ti mė the hajde mrena.
Aman s’mirret djali me tė fortė
Se tė gjithė rob t’Zotit jena.
____________________________________________

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:39 am

142. Jelekun kadife
I: Jelekun kadife
Vishe ti pėr mu’! :I
Ti s’e din zemrėn time.
I: I mjeri unė sa tė du’ aman sa tė du’
Jam djegė e pėrvlu’ :I
Hajde sy i zi aman, aman
Lum lala pėr ty!
Hajde sy i zi aman
Qan lala pėr ty!
Meraku i shkretė
Qė m’ka zanė!
Shpirt-o, zemėrgjanė.
Ki mėshirė e dhimbsuni,
Aman o dhimsuni!
Zemra m’u ba hi.
Ref.:
T’i puth vet’llėn
O me gjithė sy, aman
Qaj lala pėr ty.
Ma jep vet’llėn
Me gjithė sy, aman
Qaj lala pėr ty.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:39 am

143. Ēelin lule drandofillat
I: Ēelin lule drandofillat
N’lulishtė pėrsėri. :I
I: Asht’ stolisun sot Tirana
O sa bukuri! :I
Ref.:
G’zohen vajzat nė pranverė
Gjithēka asht pėr ne.
I: K’pus’ nji lule t’i marr erė
Hajde moj vashė e re! :I
Nė mėngjesin pranveror
Vashat nji nga nji.
Shkojnė nė punė dorė pėr dorė
Me plot dashuni.
Zemrėn vashės ja ka marrė
Ai djali syzi.
Ref.:
G’zohen…
Shkojnė nė punė dorė pėr dorė
Me plot dashuri.
Zemrėn vashės ja ka marrė
Ai djali syzi.
Ref.:
G’zohen…

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:40 am

144. Mora rrugėn pėr Shijak
I: Mora rrugėn pėr Shijak
Me u taku’ me mikun tem. :I
I: Mė ka zanė i ziu merak
Kėrkush hallin s’po ma din! :I
Ref.:
Mos mė le mori Servet
Sa tė rroj e tė vdes!
I: Flokt e kresė moj do ti shes
Se me ty, moj, kam lidhė besė! :I
Erdhi nana tuj qa n’spital
Gjet Servetin shtru’ n’karajoll:
- Kush tė vrau moj bi e nanės?
Tė ka nana si kokėrr mollė!
Ref.:
Mos…
Ti mre dajė, dajė katili
Ē’pate ti qė m’vrave mu?
Kush qe ai qė ta dha fitilin
Mu’ n’spital pėr me m’ēu’?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:40 am

145. Mun aty ke shtat’ zymylat
Mun aty ke shtat’ zymylat
Ku kėndojshin-o tė shtat’ bilbilat
Amon, amon-e, amon-e!
Ku kėndojshin-o tė shtat’ pre’iherė
Ata dimnin, ata dimnin e bojshin verė,
Ja hej, hej, aman!
Ref.:
Nėpėr fusha t’barit-o, bilbil-o
O me lule t’beharit-o, bilbil-o.
Ē’asht ai djalė o qė rrin mas dere?
Shtjeva kryet more pashė esmeren,
Aman, aman-e, aman-e!
Esmerja more sa m’pa mue
Uli kryet, uli kryet e ē’u menue
Ja hej, aman!
Ref.:
Mun aty more nė at’ kėnetė
Ku ēelin o zymbylat vetė
Amon, amon amon-e!
Ku ēelin o zymbylat vetė
Bojshin hije, bojshin hije o pėr dy vetė
Ja hej, hej aman!
Ref.:
Nėpėr…

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:40 am

146. Karajfili nė saksi
Karajfili nė saksi,
Aman karajfili o nė saksi.
I ēil gonxhet-o nji nga nji e
Aman i ēil gonxhet-o nji nga nji.
I: Hem qibar, hem bujar
Aman je i bukur-o pėr behar,
Aman pėr behar. :I
Ku ta gjej-o nji djal tė ri,
Aman ku ta gjej o nji djal tė ri?
T’mos pin venė e t’mos pin raki,
Aman t’mos pin venė e t’mos pin raki.
Hem shkollar, hem tė mbarė.
Aman djal tė bukur
O zilifqar, aman zilifqar.
Ēelin vjollcat o nji nga nji
Aman ēelin vjollcat o nji nga nji.
Ku ta gjej o nji vajzė si ti,
Aman ku ta gjej o nji vajzė si ti?
Hem syzezė, hem belhollė
Aman faqekuqe
O porsi mollė, aman porsi mollė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:40 am

147. N’penxhere ke dalė
I: N’penxhere ke dalė
Pėr me ba sehir :I
I: Pse s’ma thu’ nji fjalė o moj goc-e
Nji fjalė pėr tė mirė? :I
Unė me shpirt tė desha
Pa ndonjė maraz.
Sa herė tė buzqesha moj goc-e
Zemrėn pse ma plasė?
Kurr nuk e mendova
Se nuk je shpirtmirė.
Mbas teje sharrova, moj goc-e
Pse nuk ke mėshirė?
Fjalėn m’pate dhanė
Se mė dashuron.
Pse s’mė jep derman o moj goc-e?
Pse po mė mundon?
_________________________________________

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:41 am

148. Mjeri unė ē’mė zu belaja
I: Mjeri unė ē’mė zu belaja
S’ma qajnė hallin shok’t e mi! :I
I: Nė pleqni m’ka zonė sevdaja
Si t’ja boj hallin se di. :I
Lule t’bukra sjell pranvera
Ndėr ma t’bukrat ishe ti.
Unė kam dashtė dhe ma shumė tjera,
Por zemrėn ma dogje ti.
Mė thonė shoqet je e marrė
Pse ke zgjedhė ashikun plak.
Por ato nuk i besoja,
Se e kam zgjedhė vetė pėr marak.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 9:41 am

149. Ē’u ēu’sh heret sabahile (version)
Ē’u ēu’sh heret sabahile,
Heret fort.
O mbusha durt me trandofile,
I qaj me lot
Ref.:
O qaj me lot moj bukuri
Zemrėn time ē’ma ke kėputė
Karajfili nė saksi
Era jote mė ka kėput
Aman xhanėm, aman.
O ra dallėndushja n’gemb t’ullinit
Pėr me fjetė.
Ju lutem ēallgijave bini
O me shumė shyhret.
Ref.:
O shumė shyhretin ta bojmė bashkė
As kėrkushi mos ta dijė.
Fjala mos t’na dalin jashtė
Ta dijmė vetėm unė dhe ti.
Aman xhanėm, aman!


150. Sa marak jam ba nė ty
Sa marak jam ba o nė ty
Kur tė shof moj si pėrherė.
I: O m’le pa gjum, pa mbyllė sy
Drandofille m’lu’ me erė. :I
Kur tė shof moj tuj kalu’
Menja se ē’mė rrin tek ti.
O jam djegė, jam pėrvėlue
Si t’ja baj as vetė s’e di.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:13 pm

151. Shifni bredhin nė ndriēim
Shifni bredhin nė ndriēim
Me shumė ngjyra lulėzu’.
Edhe zemra ndien gėzim
Viti i ri nga mot gėzu’.
Ja rreth pemės t’vitit ri
Po e hedhim vallen sot.
Bujar plaku pėr fėmijė
Dhurata sot ka pru’ plot.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 6 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi