TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Faqja 7 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:14 pm

152. Kėndon gjeli pika pika
Kėndon gjeli more, pika pika
Ēou, moj goc’ se na zbardhi dita,
Zbardhi drita jarana-ne
Merre, mi, merre ēunin-e
Hajde merre gushpėllumbin-e
Ref.
Jarana, jarana, kadal’ e kadalė,
Jarana-jarana, ēuni tė ēon fjalė
Kėndon gjeli mgjez’ pėr mgjez,
Ani, moj goce, una pot ė pres,
Jananana-nanane.
Merre, moj, merre ēunin-e
Hajde, merre gushpėllumbin-e.
Ref.
Jarana-jarana, kadal’ e ka ‘i ēikė,
Jarana-jarane belin nji pėlēik

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:14 pm

153. Lale ti moj goc-e, laje
E laje ti moj goc-e, laje,
I: E shaminė e beqarit-e. :I
E shtrydhe ti moj goc-e, shtrydhe,
E shaminė e beqarit-e.
E neje ti moj goc-e, neje
E shaminė e beqarit.
E digje ti moj goc-e, digje
E shaminė e beqarit-e.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:15 pm

154. Delja rudė
I: Oh moj delja, delja rud-e :I
I: O a s’ma fal nji kingj’ tė butė
Verė, verė aman? :I
I: Kingj tė but-e, lara, lara :I
Ta kullos-o nėpėr ara
Verė, verė aman.
Sa t’i dal djalit pėrpara
Verė, verė, aman.
I: Ty moj nanė tė shtisha n’dhe :I
I: A ke kenė ndoj herė e re
Verė, verė, aman? :I
I: E re kesh edhe u plaka :I
I: T’zezat tu’ja nuk i pata
Verė, verė-aman. :I

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:15 pm

155. Gjashtėmbėdhjet’ jam unė moj
I: Gjashtėmb’dhjet’ jam unė moj
Tetėmb’dhjet’ je ti :I
I: Dashurohem’ tė dy bashkė
Qysh se jemi fėmijė. :I
Nga dashnia jote moj,
Qi pata me ty
Tė mora tė vogėl moj,
U rritėm tė dy.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:15 pm

156. Kumuria po ban gu-gu
I: Kumuria po ban gu gu
N’at mėngjes kur zbardhon drita.
I: Nuk ka tjetėr ma pėr mu’
Zemrėn unė te ti e ngjita. :I
Me dėshirė kėndon kum’ria
Se pranvera u gjelbėru’.
Zjarr i madh qenka dashnia
T’gjithė ashikt’ janė pėrvėlu’!
Knon kum’ria edhe qoku
A ndigjon more xhanan?
Mė erdh keq qė m’ka humbė shoku
Prap e gjeta n’Elbasan.
Kumuria po ban figan
Natė e ditė po rrin tuj knu’
M’ka ndi zemra n’Elbasan.
Nė vend tjetėr s’du’ me shku’.
K’non kumria kur bie fyelli
Po rrėfen brengat e veta.
Kėshtu tha Isuf Myzyri
Ēfar kėrkova, atė gjeta!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:16 pm

157. Moj Tiranė e bukur
T’kanė pas thanė Tiranė e kuqe
I: Porse nata ish ma e bardhė. :I
I: Ēelnin lule sa burbuqe
Veē pėr bej e agallarė. :I
Kur si shega devedishe
Mbush me kokrra si sheqer
Porse sot Tirana ime
Po shkėlqen porsi pranverė.
Moj Tiranė e bukur
Trandofil i ri,
Lulja ashtė pėr mue
Jemi hasė n’miqėsi.
Kur tė shof n’lulzim-e
Zemra m’bahet mal.
Kangėn thellė prej shpirtit
O Tiranė ta fal.
Ēova larg o mend’t e mia
Ke ēarēafi pėrmbi f’tyrė
Kur u ndrydhte dashunia
Fukaraja nėpėr dyer.
Ishin ditėt e zemanit
Po buzqesh Tiranė e re
Me rininė o e aksionit
Po pėrtrin o lum si ne.
Moj Tiranė e bukur
Trandofil i ri
Lulja ashtė pėr mue
Jemi hasė n’miqėsi.
Kur tė shof n’lulzim-e
Zemra m’bahet mal
Kangėn thellė prej shpirtit
O Tiranė ta fal.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:16 pm

158. Atė gushė tė bardh moj lule
I: Atė gushė tė bardhė moj gocė
Qė t’a kam zili :I
I: Eja duke ardhė moj lule
Me atė bukuri! :I
Ref.:
Faqet kuq si mollė moj lule
Vetullat si hanė.
I: Pėr shtatin e bukur lule
T’u bona merak. :I
Nuse me stoli e veshur
A s’ma thu’ njė fjalė?
Eja duke ardhė moj lule
Balluket mbi ballė!
Ref.:
Faqe…

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:17 pm

159. Mori vjollca qė ēel nė saksi
I: Mori vjollca qė ēel nėsaksi :I
I: Lule e parė o pėr djemt e ri. :I
O, hajde ledhatare
I: Lule e parė pėr djem beqarė. :I
Tė kėputa e tė mora erė
Lule e bukur qė ēel n’pranverė
Oh hajde ledhatare
Lule e parė pėr djem beqarė.
Tė kėputa, tė vuna n’bardhake
Lule e bukur pėr marak.
Oh hajde ledhatare
Lule e parė o pėr djem beqarė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:17 pm

161. Mori gocė me halle shumė
I: Mori gocė me halle shumė :I
I: Kush tė don mi lal ma fort se unė? :I
Ref.:
Lake moj pupulakja e lalės-e
Je gocė e Tironės-e.
Lake moj pupulake e bardha-e
Hajde shpirt-o tė marr erė!
Syu i gocės si filxhan-e
Porsi lulja n’Elbasan-e.
Ref.:
Lake moj pupulakja e lalės-e
Je gocė e Tironės-e.
F’tyra jote porsi hanė
Mbaje besėn gocė qi m’ke dhanė!
Ref.:
Lake…
Mori gocė ledhatake
Kur tė pashė o mi lal t’u bosh’ merak-e
Ref.:
Lake…
Jasaman moj bukuri-e
Lala pa ty s’mund tė rri
Ref.:
Lake…
_____________________________________________
pupulak - qė ka trup tė shėndoshė e tė ngjeshur, topolak

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:17 pm

162. Midis vetllash m’ke nji pikė
Paskam pas fatin e zi
A deri sa t’jetė jeta?
I:Kur i shof shokėt e mi
Me tė dashmet e veta. :I
U banė shumė qi jemi nda
Sa fort qė jemi largu’
Hiē me sy s’tė kam pa
Si s’u gjind derman pėr mu’?
Midis vetllash m’ke nji pikė
Unė pėr ty jam ba harabė.
Qėndro pak t’rrijmė nji ēik
Tė dy bashkė mre xhanan.
Faqet porsi shefteli
Buzėn kuq si shebojė,
Ku t’ka lala moj kumri
Pse s’mė flet njiherė me gojė?
Djali kur tė ve merak
Edhe vajza me ia ditė.
N’Elbasan asht’ nji plak
Kėto vjersha na i ka qitė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:18 pm

163. Harap u bosh unė i mjeri
Harap u bosh unė i mjeri
I: Ē’u gremisa me i sy jeshil :I
Mė pret vetlla si neshteri
Fol me buzėn trandafil
Lanet qoftė mynafiku!
Do me t’da ty me mu’.
Ti m’shpėtove nga rreziku
Si n’kohė tufanit – Nuh’.
Zemrėn teme ti ma shkule
S’tė erdh keq mor xhevahir?
Ti je mret pėrmbi ēdo lule
Ti je mret o trandafil.
Sado ti me m’munue
Pėr mu asht ‘I lumtuni.
Pėr atė zot qi m’ka kriju’
Tė kam njoftė qyshė n’ezeli
Kėrkova gjithė Elbasanin
Nėrshim tjetėr nuk kam pa
Pije Myzyr pa pishman
Pi shereben tahura.
________________________________________
harap, harab - i shkretuar, i shkatėrruar, i mbetur vetėm
mynafik - njeri i dobėt, dyfytyrėsh, ngatėrrestar, spiun
pishman – pendim
Nuh – profet i Zotit, nė kohėn e pėrmbytjes sė madhe, (Noe)

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:18 pm

164. Ma mirė nė pyll se n’qytet
Ma mirė nė pyll se n’qytet
I: Na tė dy o atje tė rrojmė. :I
Atje njeri s’na gėrget
I: Tė ambėl o jetėn ta ēojmė. :I
Kapėrceva mal’n e Krastės
Tė mirė meē mor Elbasan!
Vuna kamėn nė mal t’Vashės
Pashė Sopotin dhe Vasjanė.
Ē’ju lutem zotit na dha
Nuk ka tjetėr lumturi.
Nji kasollė mlu’ me bar
Tė rrojmė nė mal si bari.
Kur humb rrugėn nji njeri
Tė gjithė brengat o i mendon.
Shok i bahet nji bari
Hajde sonte n’kasollen tonė!
Zoti ju dhashtė bujari
Qė se latė udhėtarin jashtė
Bukė, venė dhe raki
N’kėtė kasollė mlu’ me kashtė.
Bariu mikun e dėfren
Edhe fyellit duke i ra.
Zakone t’vjetra i rrėfen
Kėshtu gjyshnat na i kanė lanė.
Sa amėl raka fyelli
Kush ka vesh pėr me e ngu’.
Larg u ndodh Isuf Myzyri
Bariut afėr iu afru’.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:19 pm

166. Jam bandill e trim i fortė (variant)
Jam bandill e trim i fortė
Zemėrohem kot e kot.
Durimin se duroj dot
Natė e ditė po qaj me lot.
Ref.:
Oh, a e di ti a je si je?
Sa e bukur qė mė je.
Me shumė naze mė shkonje
Porsi qingj-o mė vinje.
Hajde lule menekshe
Ec mor shpirt e rri me ne.
Jam bandill nji trim i fortė
Zemėrohem kot e kot
Durimin s’e duroj dot
Natė e ditė po qaj me lot.
Unė jam djalė e nuk jam plak
Zemra po mė ndizet flake.
Je e bukur si zamak
Belin e hollė moj pėr merak.
Ref.:

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:19 pm

167. Vijnė tajaret pėr hava
E vijnė tajaret o pėr hava
E, gratė e Durrėsit o zunė me qa.
E vijnė tajaret o truma-truma
E gratė e Durrėsit o mbyll n’bodruma.
E vijnė tajaret o bregut detit
E hudhin bumjet nė fushė t’Qerretit.
E vijnė tajaret o bregut gjolit
E hudhin bumjet n’dy’r t’vaporrit
E qukapik, o mre qukapik
E ec me lalėn t’rrijmė nji ēik’.
Ref.:
Hajde, dogje mi lalėn-e!
Hajde, s’majte moj fjalėn-e!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:19 pm

168 . Erdh pranvera moj ēel qershia
I: Erdh pranvera, moj, ēel qershia moj
Unė rri tuj mendu’. :I
I: Kush m’i qan hallet e mia, moj
E dashnja m’ka trathtu’.
Shkoj nė ēeshme, moj, me mbushė ujė dhe moj
Aty tė pres ty.
Ktheva kryet dhe shikova, moj
Ata ishin lot’t e mi.
Kam gjithė ditėn, moj, qė po pres dhe moj
Du me t’pa me sy.
O nana yte edhe baba moj
T’kishin mbyllė nė dry.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:20 pm

169. Shoqen ku e kam (Brigadieres sė re)
I: Shoqen ku e kam-e
Qė e adhuroj-e? :I
I: Punon n’porcelan-e
Pėrdit e kujtoj-e. :I
Shoqen ku e kam-e
Qė sa fort e due?
Punon n’porcelan-e
M’i ka sytė e shkrum-e.
Punon n’porcelan-e
Brigadiere e parė.
Flamurin e mban-e
Me shoqet nė garė.
S’e ē’e kam zili-e
Kumurinė me flet-e!
Punon bukuri-e
E kam me kimet-e.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:20 pm

170. Mu’ me ty mė zu sevdaja
Version tjetėr i kėngės “Nė bash t’qefit t’muhabetit”)
Iptida pėr me fillue
Sa e vėshtirė kenka dynjaja.
I: Njizet vjeē i paē kalue
Mu’ me ty m’zue sevdaja. :I
Nė bash t’lezetit t’muhabetit
Pruni kafen pėr me pi.
Buza m’dridhet prej qametit
Filxhani nė dorė m’u ngri.
Qysh prej s’larg, moj tė vegova
A je xhind a je hyri?
Shtati yt m’vjen hova hova
M’i shashtise sytė e mi.
Du’rt m’i kishe si hakiku
Edhe gishtat qelibar.
Shumė hallet i hjekė ashiku
Kur mendon se del behar.
Flok’t m’i kishe krrela, krrela
Se me ty moti mė shkoj bosh.
Nė t’ardhsha moj te dera
Unė nė shpi mos shkofsha shėndosh!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:21 pm

171. I mjeri unė ē’mė zu belaja
I: I mjeri unė ē’mė zu belaja
S’ma kjajnė hallin shok’t e mi! :I
I: Nė pleqni m’ka zanė sevdaja
Si t’ja baj as vet s’e di.
Lule t’bukra ēel pranvera
S’ka ma t’bukur porsi ty.
Tė shetisim si pėrhera
T’gjitha shoqet na kanė zili.
Mė thonė shoqet je e marrė
Pse ke zgjedhė ashikun plak.
Porse unė nuk ju besojsha
E kam zgjedh vetė pėr merak.
172. Kumuri e Elbasanit
Kumuri e Elbasanit
Kėndon herėt nė mėngjes.
I: Po shkėlqen ylli i sabahit
Ndriēon sytė e Pakizes. :I
Je e bukur si hyri-e
Si ma e buk’ra nė pranverė.
Ku tė kam moj kumuri-e?
Thu’ja kangės dhe nji herė!
Mos e merr vehten pėr kambė-e!
Zgjidhe shokun djal tė ri!
Du’ tė shof moj yll e hanė
Si zamak pėr bukuri.
Nuk do t’kem aspak zili-e
Kur tė shof moj tuj shetitė.
Me dashnorin nazeli-e
Jeni s’bashku dy tė ri.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:21 pm

173. Leu dielli n’atė buzė mali
Leu dielli n’atė buzė mali
Vaj, vaj, vaj!
E mjera unė ē’mu dogj xhanani
Ē’mu dogj shpirti e m’u dogj xhani
Vaj, vaj, vaj!
Ref.:
I: Tė kam shpirt-e, tė kam xhan
O e jotja s’qesh, e jotja jam. :I
Hajde shpirt-o, zemra ime
Vaj, vaj, vaj,
Se m’ka rritė o nana jetime
Me shumė halle, me shumė mundime
Vaj, vaj, vaj!
Ref.:
Tė kam xhan, tė kam shpirt-e
Po t’baj rixha shpirt mos me m’ikė!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:22 pm

174. M’vune kamėn pa tė drejtė (2)
I: M’vune kamėn pa tė drejtė
S’u tregove zemėrgjanė.
I: Unė tė ēmova shumė tė shtrejtė
Ti e din moj, t’pata thanė. :I
Jasemin moj t’vinte era
Kur t’i putha tė dy sytė.
Asaj nate mun ke dera
Nė krahnor ma vune kryet.
Mė buzqeshė njiherė me shend-e
Mė jep zemėr tė qėndroj!
Tė lutem moj mos mė len-e
Se pa ty nuk mund tė rroj!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:22 pm

175. Na leu dielli n’atė buzė mali
Na leu dielli n’atė buzė mali
Gjithė dynjanė e ka ndriēu’.
I: Moj hapsone, ije, ty t’raftė zjarri, aman
Qysh na i more hajde kėta djemt e ri!
Ref.:
Vaj, vaj
Sylaroshe, hajde, me lot po qaj!
Hej, hej
Pimė rakinė, hajde, bre mos u dej!
Qysh prej Durrėsit deri n’Shijak
E ēojnė gocėn mbyllun me prangė
Ku po m’ēojshin ije, ashiqare aman?
N’hapsanė t’Shkodrės hajde ku vdesin trimat.
Ref
Vaj, vaj…

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:22 pm

176. Ē’ke moj Fiti
Ē’ke moj Fiti qė po qan?
Vrava kamėn me i dyqan.
Dyqanxhi tė plaēin sytė
I: Vrave Fitin, o vrave Fitin o vet i dytė :I
E vet i dytė besa vet i tretė
Vallahi nuk deshta vetė
Vallahi nuk deshta vetė
O mė shpėtoi martina e shkretė.
E her’n e parė py’ta pėr ty
Mu’ mė thanė se je sėmu’
Ēova mendjen me marrė doktorin
Mend’t e mia fluturu’n.
E kur del Fiti te maroku
Pėr me marr nji durduma.
Nga meraku i dridhet floku
Unė prej teje s’kam me u nda.
Shtro dyshekun pėr me ra
Aty janė moj dy gjarpij.
Mos ke frikė mor budalla!
Ato janė gėrshetė e mi.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:22 pm

177. Karajfili i zamakut
O karajfili i zamakut
I: Paska ēelė o pėr bukuri. :I
O ku je gocė qė s’t’i kam fajet
I: Se pa ty o moj s’mund tė rri. :I
Oh hajde t’dalim n’hije t’manit
Nė gjergjef vajzat tuj qenisė.
Oh mė ka zanė malli nė ty-e
Nga meraku i dashunisė.
Oh karajfili mbush me gjethe
Rreth e qark oh qenka hijeshu’
Kumuri moj gocė e lalės
Pėrveē teje moj tjetėr s’du’.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:23 pm

178. Jam e lumtun se ia mrrina
I: Jam e lumtun-o se ia mrrina
Me i pa lulet e k’tij behari. :I
I: Ēelin lulet, jaseminat
Nė pranverėn e k’tij beqarit. :I
Jasemin lule e kuqe
I ēel gonxhet-o nji nga nji.
Janė tė mbushun o me burbuqe
Lule e bukur-o pėr dashni’.
Ēelin vjollcat dhe zymbylat
Trandafilat pėr bukuri-e.
N’bahēe tate kėndojnė bilbilat
Vend i bukur pėr dashni-e.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Musafir prej Thu May 15, 2008 11:23 pm

179. Sa moj e pa besė
I: Sa moj e pabesė
Ti qė m’dole mu’! :I
I: Mė shtine n’ngatėrresė
Dhe nė burg m’ke ēu’ :I
Unė nė burg jam n’dry’
Robi m’ka dėnu’.
O sa tė kam dashtė ty
Prap tash m’ke harru’.
Kur vjen ditė e diel, moj gocė
Dėshiroj me t’pa.
Zoti ta baj mirė
Meqė n’burg jam ra.
N’andėrr n’gjum tė natės
Shpeshher ty tė kam.
O m’kan zanė namt e babės
Pėr mu’ s’ka sevda.
Unė nuk tė besoj
Sa t’jem gjallė n’kėtė dhe.
Rri edhe vajtoj
Qaj pėr fatin tem.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖSH TĖ SHQIPĖRISĖ SĖ MESME

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 7 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi