TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Faqja 6 e 11 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:06 pm

126. Ti moj Shkodėr, Shkodra jonė
Ti moj Shkodėr, Shkodra jonė
Shumė djem t’ri ke qitė n’gyrbet.
I: Vend pėr vend moj tuj t’livdue
Pėr djem t’ri ka kenė kismet. :I
Djemt e ri moj janė habit-e
Nuk po dinė se kah me shku’
A do t’dalim ndoj herė n’dritė
Nė dhe tonė pėr me shku’?
Penda n’dorė asht tuj m’u dridhė
Lot pėr faqe janė tuj m’shku’
U shkrina si bora n’diell.
Si s’u gjet derman pėr mu’?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:06 pm

127. S’ka ma t’bukur se pranvera
I: S’ka ma t’bukur se pranvera
Ēilin lulet gjithfare. :I
I: Ikėn zogjėt, e lanė ēerdhen
Vijnė me gzu’mun si pėrher. :I
Ref.:
Hajde pra moj pranverė
Ēilna zemrat si pėrherė!
Hajde pra moj pranverė
Na i mbush zemrat plot me erė.
Kanarinat e bylbyli
Se ē’po kndojshin pa ia da.
Nė mes tyre marangjyli
Lule t’bukra ka shpėrnda.
Ref.:
Hajde…
Nuk pėrshkruhet asnji herė
Sa gazmend ka njikjo stinė.
Ēdo gja sillet kah pranvera
Jetė tė lumtun na pėrtrinė.
Ref.:
Hajde…

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:07 pm

128. Si hyri nusja na doli
I: Si hyri nusja na doli
Hajde xhanėm, peja xhanėm, marshalla! :I
I: Vetullat porsi gajtan,
Synin zi porsi filxhan,
Qerpikėt me rrema,
Hajde yll e hanė! :I
Si hyri nusja na doli
Hajde xhanėm, peja xhanėm, marshalla!
Faqet kuq porsi shebojė,
Dhamt’ inxhi i paska n’gojė,
Flok’t si karaboja,
Hajde moj belhollė!
Si hyri nusja na doli
Hajde xhanėm, peja xhanėm, marshalla
Paska gjoksin si peshtah,
Bel e shpinė pėr marshalla,
Shtatin si selvi-e,
Po mė shtjen n’gjynah!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:07 pm

129. Enterinė moj vizali
Enterinė moj vizali-e
Hajde moj!
Belin e hollė moj si qystek.
I: Kur t’mė sillesh nėpėr shpi-e
Hajde moj!
Ishalla do tė marr erė! :I
Ti m’i meke moj sytė e mi
F’tyrėn tande kur e shof
A je hanė moj a je di’ll?
Beja moj!
Avitu se nuk po t’njoh!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:07 pm

130. Njikėt kangė qė jam tuj knu’
Njikėt kėtė kangė qė jam tuj’ knu’
Pėr ty moj vashė.
Dhe ti rrishe nė dritare
Tuj ndigju’.
I: Memzi tuj kujtue
Kangėn po ta qes.
Kurr s’kam me t’harrue
Jo kurr der sa t’vdes! :I
Vetun isha me kėrku’
Derman me gjetė.
N’andėrr pashė se kam gabu’
Nė rrugė kam mbetė.
Nė zor e nė halle
Ty veē tuj t’kėrku’.
Larg e larg nė male
T’gjeta nėr nji kru’.
Pėrbri kronit nėn nji hije
T’nji lajthisė.
Aty ishe ti oj vashė
Tuj qendisė.
Mbamni mori kroje
T’hishme porsi zanė!
Ma freskoni gojėn
S’pata shka me thanė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:07 pm

131. Elif nur ola bre nur
O ku je lulja nda prej lules?
O se me ty shndrisin hanė e diell!
I: O ballin ma ke si bilur-e
O si zamak o qi ēil nė prill. :I
O unė e di se je insane
O faj s’t’kam pasė o moj dranofille.
Qysh se s’pari moj, t’pashė, zanė
E kishe pasė o zemrėn me hile.
O zemra ashikut si gastare
O qė prishet pėr nji gjysė fjale.
Pa u pajtu’ moj nuk ke qare
Se mirė e din o se sa t’kam dashtė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:08 pm

132. Freski pranverore
I: Freski pranveret
Ka nisė me fry-e. :I
Lulet plot er-e
Janė tuj shpėrthy-e.
Vjollcat nė fusha
N’saksi zymylat
I: Ku k’ndojn bylbylat
N’djep t’dashunisė. :I
N’fusha kopshtije
Shifet pranvera.
Plot gjeth e hije
E lule t’reja.
Natyra knaqet
Dhe lulet qeshin.
Kur n’ shoqe ndeshin
N’shej t’dashunisė.
Ēel vjollc’ n’kaēuba
Me t’bukrat ngjyra.
Lulet tub-tuba
Tė qeshet f’tyra.
Pse ngjall pranvera
Nji hop blerimi.
Dhe nė mu’ gėzimin
Sot e ka l’shu’.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:08 pm

133. Dranofillja lypte hije
I: Dranofillja lypte hije
Aman pėr me ēilė. :I
I: Gjeth’t dalin file file
O sa erė tė mirė. :I
Ref.:
I: Me lule tjera
Fillon me u pėrzi. :I
I: Ty moj dranofille e bukur
Hallin unė ta di. :I
Plot me vjollca nėr kaēuba
E para del n’pranverė.
Mbi njat lule tuba, tuba
Tė mbushin me erė.
Ref.:
O tubė e tubė
Tė mbushin me erė.
Unė e para midis shoqesh
Se i baj n’pranverė.
Karajfili kryet ka ēue
Thotė dhe unė kam erė
Drandofillen thotė e due
Shoqe e kam pėrherė.
Ref.:
Erėn teme
Me ty e bashkoj.
Miqėsinė me ty moj lule
Kurr nuk e harroj!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:08 pm

134. Lule s’pari vjollca nisi
Lule s’pari vjollca nisi
Ashik ngratin me kėrku’
Ashik ngratin me kėrku’
I: T’gjitha lulet qi harlisi
Nji nga nji tuj i kujtu’:I
K’ndo ti djalė qė nė vetmi je
Sonte natė qė ka qėllu’
Sonte natė qė ka qėllu’.
Kjan i mjeri porsi fėmij-e
Mend e zemėr i ke ganu’.
Pra kush gjindet me m’ngushllue
Si kam vujt’ kam shku’ krejt dam
Si kam vujt’ kam shku’ krejt dam.
Dy-tri fjalė me ia diftue
Se nė zemėr ndry e kam.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:08 pm

135. Fėllanzė moj e bukra’ fėllanzė
I: Fėllanzė, moj e buk’ra, buk’ra fėllanzė
Fol ēka ke qė kėngėn o s’e ke fillu’! :I
Je mbush me meraz, po qan ditė e natė
I: Ēke qė kjan? Ēke qė s’k’ndon?
Zemrėn time s’ma gėzon? :I (ma helmon)
Fėllanzė moj e buk’ra, buk’ra fėllanzė
Pse nuk ēelė ti gojėn e nuk nis me kndu’?
Vetllat pse i ke vra? Rrin e nuk ban za.
Ēke qė kjan? Ēke qė s’k’ndon?
Zemrėn time s’ma gėzon
Pra mos kjaj, veē kėndo!
Zemrėn time ma gėzo!
Fėllanzė moj e buk’ra, buk’ra fėllanzė
Sot nuk pata fatin me t’nigiu’.
E buk’ra pranverė, k’ndo pra si pėrherė!
Ēke qė kjan? Ēke qė s’kndon’?
Zemrėn time s’ma gėzon?
Fėllanzė, moj e buk’ra, buk’ra fėllanzė
K’ndo se kėnga yte ka plot sevda!
Mos praj ditė as natė, pėr ashikt e ngratė.
Zanin tand gjithė ta ndij
N’male, fushė dhe lėndinė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:09 pm

136. Si bylbylat nė pranverė (2)
I: Si bylbylat nė pranverė
Gjithfar kangėsh je tuj kndu’. :I
I: Porsi sot unė asnjiherė
Rrij ndritare tuj t’ndigju’. :I
I: Tuj t’ndigju’, tuj kėndu’. :I
Zanin tand me amėlsi
Rrij bylbyl tuj ta ndigju’.
Se te ti tash po vij fill
Me ty bashkė o me kėndu’.
Me t’ndigju’, tuj kėndu’.
Bylbyl kangėn mos e ndal
Zanin tand me ambėlsi.
Se ti gardalinėn ndjell
Se te ti tash po vjen fill.
Pra kėndo e mos pusho!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:09 pm

137. Iptida moj lulja e allit
I: O iptida moj lulja e allit
Zemrėn teme ē’ma ke therė. :I
I: Po t’baj be pashė sytė e ballit
Tjera kush t’mos marri erė. :I
Si ty lule erėn e fundit
Drandofilles ia ka lane.
Pa ty s’mundem, asht e kotė
Zemra jeme veē ty t’don.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:10 pm

138. Nė gjergjef vashė o tuj qenisė
I: Nė gjergjef vashė o tuj qenisė
Dan, se je bija e efenis-e. :I
Ref.:
Ku m’je rritun lulja me erė?
Bukur-o, ndalu fol nji herė!
Ven shaminė xhamadan jeshil-e
Hije t’paska mori drandofile!
Ref.:
Ku…
Ven shaminė, xhamadan tė kuq
Hiqe vashė se tė bijka ngushtė-e!
Ref.:
Ku..
Ky jelek qepun prej dukati
Ah sikut t’a xhvesh, o unė i ngrati!
Ref.:
Ku m’je rritun, lulja me erė?
Bukur-o, sa tė shof njiher-e!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:10 pm

139. Mori vjollca nė muej t’prillit
I: Mori vjollca n’muej tė prillit
Kur tė pashė pėr t’parėn herė.:I
I: Porsi lulja e drandofillit
Qi shpėrthen n’t’buk’rėn pranverė. :I
Pala e flokut tė ka ra
T’paska zanė tė buk’rin sy.
Hije bante pa ia da
Porsi lule nė saksi.
Gusha jote menduhi
Buzėn kuq porsi shebojė.
Dham’t tė shndrisin si inxhi
Qi t’i mban e bukra gojė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:10 pm

140. Sa e kandshme vjollcė ti je (2)
I: O sa e kandshme vjollcė ti je
Me njat t’buk’rėn ngjyrė!
Je e njomė, e blertė, e re
Kah ti t’tanė janė kthy’. :I
I: Me t’pas unė du’, me ty me g’zu’
E mos m’u largu’. :I
I: Unė e bukura nuk jam
Karajfil i bardhė
Porse erė tė kandshme kam
E baj shej ma parė. :I
Ti mbretneshė o nė pranverė
Je mbi t’gjitha t’tjerat!
Rrin e mshefun nė bar t’blerė
T’ndihet larg era.
Me t’pasė unė du’, me ty me g’zu’
E mos me u largu’.
Unė jam nji lule e qetė
E baj shej nė pranverė
Por gjithnji me erė tė letė
K’naqi si pėrherė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:10 pm

141. Ani ma ke shtatin si selvia
I: - Ani ma ke shtatin, vash-o si selvia!
- Qe besa djal-o si selvi e kam. :I
- O mori vashė, kur s’parit t’pashė
Mjeri sharrova gadi pėr krah t’rashė.
I: Ti kah kalove, zemrėn ma shporove
Dhe ma nuk shėrohet, po s’e shėrove ti. :I
- Ani ma ke synin, vashė o si filxhani!
- Qe besa djal-o si filxhan e kam.
- Vashė, a s’ma falė, synin e zi?
Ta ruen ty djali si synin e tij.
Nuk shikoj yjet, nuk shikoj as hanėn
Shikoj synin tand qi shėndrit ma fort se ato.
- Ani ma ke gojėn, vashė o si kutia!
- Qe besa djal-o si kuti e kam.
- Vashė a s’ma falė, gojėn njiherė?
Due ta shijoj, du’ me i marrun erė.
Dhe qė pėr te me mė thanė ti nji fjalė
Me m’thanė se tė due, tė due, more djalė!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:11 pm

142. Kanga e Gjyles (2)
Kur mė flet me gojė moj Gjyle
Sa me t’shpejtė ma shton sevdanė
Aman, aman, mori sevdanė!
I: Pėr sumull qi m’ke nė gjyle
Unė prej teje s’kam tė ndamė
Aman, aman! :I
Ref.:
Lu’je moj lu’je shtatin, o bu bu!
Ta fala sahatin-e.
Lu’je moj lu’je shpinėn, o bu bu!
Vera t’u baftė dimėn-e.!
Me jelek me nji dallamė
Karajfil lule nė ballė
Aman, aman, lule nė ballė!
Kur m’a hedh qat kamb’ mbi shkall-e
Hajde moj s’mė le derman
Aman, aman!
Lu’je moj lu’je kamėn, o bu bu!
T’a fala dallamėn-e.
Lu’je moj lu’je belin, o bu bu!
T’a fala qemerin-e.
Xhamadanin lara lara
Kur m’a veshė moj mbi jelek
Aman, aman moj mbi jelek!
Si t’ja baj e t’dal pėrpara?
E ta jap nji muhabet,
Aman, aman!
________________________________________

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:11 pm

143. Bishtalecat palė e palė
Bishtalecat palė e palė
Ē’mi ke l’shue!
Ē’mi ke l’shue pėr ballė
I: Aman o pėr ballė :I
Aman-e, aman o pėr ballė!
I: Hajde moj Gjyle se kam sevda! :I
E kuqe porsi shebojė
Kur mė flet-e!
Kur mė flet me gojė
I: Aman o me gojė :I
Aman-e, aman o me gojė!
I: Hajde moj Gjyle, moj shebojė! :I
I: Sy, qerpik e gushė e faqe
Gjithė pėr bukuri. :I
I: Aman hi, ha ha
Gjithė pėr bukuri! :I
Aman, aman, aman-aman!
I: Syni yt porsi ullini
Vetullat gajtan. :I
I: Aman-aman hi, ha, ha
Vetullat gajtan. :I
Aman, aman, aman, aman!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:11 pm

144. Tė gėzojmė se erdh pranvera
I: Tė gėzojmė se erdh pranvera
Pėrsėri. :I
I: Pėrmbi t’gjitha lulet tjera
Bashkė me ty moj dranofille
Do tė rri. :I
Tash sa kohė qi s’jena pa
Na tė mjerėt.
Mos tė rrimė ma kėshtu tuj kja
Avitu o mori lule
Tė marr erė!
Gonxhe t’bukra nė behar-e
Kanė lulzu’.
Dashuni zemrėn ma ngjall-e
Era jote mori lule
Kah tė vjen.
Mos t’na shkojė moj dranofille
Kjo pranverė.
Bashkė me gonxhe gemin sille
Avitu o mori lule
Tė marr erė!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:11 pm

145. Moj e vogėl si floriri
O moj e vogėl si floriri,
Aman, aman, aman-e!
O, pėrmbi hazna t’xhevahirit
Aman, aman, aman-e!
I: O pėr mbi ty shndrit’ hana e dielli.
Njashtu moj zylyfe,
Je mi shoqet tu’ja, more sy! :I
O me ditė ti sa fort tė due,
Aman, aman, aman-e!
O sy e vetulla unė t’i due,
Aman, aman, aman-e!
O me kalem tė zi janė shkrue,
Njashtu moj zylyfe,
Je mbi shoqet tueja, more sy!
O moj gėrshetat fije ari,
Aman, aman, aman-e!
O hije t’bajnė midis ballit,
Aman, aman, aman-e!
O porsi hana si del s’parit,
Njashtu moj zylyfe,
Je mbi shoqet tua more sy!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:12 pm

146. Moj fėllanzė qė rrin nė kafaz
I: Moj fėllanz qė rrin nė kafaz-e! :I
Anmiku tė ka zaptue, aman, aman
Anmiku tė ka zaptu’!
Ndonse je mbushun me maraz-e,
Fillon kangėn me kėndu’ aman, aman-e,
Fillon kangėn me kėndu’.
Ikė fėllanza aman prej kafazit
Shkon nė mal ku binte borė, aman, aman-e.
Shkon nė mal ku binte borė.
Jalla u djegsha me vaj t’gazit!
Nuk tė la pa t’shti nė dorė aman,aman-e.
Nuk tė la pa t’shti nė dorė.
Hypi fėllanza maje malit
E kėndon kangėn e vet, aman, aman
E kėndon kangėn e vet.
Ashiku digjet o prej mallit
Prej marakut po pėlcet aman, aman-e.
Prej merakut po pėlcet!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:12 pm

147. Nė kafaz tė kanė zaptue
I: N’atė penxhere mbas kapakut
Kishte ndejė nji vajzė e re. :I
I: Mos i ven vesh fjalėve tė hallkut
Ata flasin keq pėr ne. :I
Nė kafaz tė kanė rrethue
Si bylbyli nė pranverė.
Nuk kam krah me fluturue
Me t’i pa moj sytė njiher.
N’andėrr jam nė gjum tė parė
F’tyra jote m’bjen ndėrmend.
Kur fillon gjumi me m’dalė
Ēili sytė e s’shof kėrkend.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:12 pm

148. Iptida du’ me fillue (2)
Iptida du’ me fillue
I: O se m’ka zanė i ziu marak-e. :I
Nė ma daē moj hatrin mue
I: O tjetėr kend mos k’qyr aspak. :I
Ref.:
I: S’ma din kush hallin qi kam
Dhe u dogja pėr sė gjall’.
U shkrina si bora n’mal
Begenis fole nji fjalė! :I
Edhe unė s’jam kujtue
Se e ka marrun vesht jot amė
M’ēove fjalė se jam idhnue
Po ta qes moj njikėt’ kangė.
Kanga t’dal e t’marrė dynjanė!
E gjithkush ka me ta kndu’.
Lutju vet moj bijė sat amė
Le t’na thrrasin me u pajtu’.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:12 pm

149. Nji tubė dranofille po tė ēoj
O nji tubė dranofille po tė ēoj
Nji peshqesh pėr dashuni.
Aman nji peshqesh pėr dashuni.
O me k’to lule po t’diftoj
Se nė zemėr mė ke hi.
Aman se nė zemėr mė ke hi.
Ref.:
I: O se ē’po m’grin e po m’copton
Mikun tand nė vorr po e ēon. :I
O k’tyne luleve dijau hallin
I: E shikjoji me sy tuj kja. :I
O merri erė se t’largojnė mallin
I: Pėr nė paē ndopak sevda. :I
Ref.:
O thu’j se miku, miku m’i ka ēu’
E me lot du’ me i vajtu’!
O lot’t prej syve jam tuj derdhė
E s’mė ka mbetė as pikė gjakut.
O porsi dranofillja e verdhė
Jam i terun-o prej marakut
Ref.:
O se maraku yt o mė ka lodhė
Je e kuqe porsi mollė!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat May 17, 2008 4:12 pm

150. Karajfil nė kodėr
Karajfil nė kodėr,
Dranafill nė kodėr,
I: Vajzė e mirė nė Shkodėr,
Mollė e vogėl-o! :I
Karajfil nė vijė,
Drandofill nė vijė,
Emnin s’po t’a di-e,
Mollė e vogėl-o!
Karajfil nė bahēe,
Drandofill nė bahēe,
Zemrėn ma kėnaqe,
Mollė e vogėl-o!
Karajfil nė kashtė,
Drandofill nė kashtė,
Qite plakėn jasht-e,
Mollė e vogėl-o!
Karajfil nė prrue
Drandofill nė prrue.
Tė marrsha pėr grue
Mollė e vogėl-o!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 6 e 11 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi