TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Faqja 11 e 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:54 am

Pun E Madhe - Mirsa

Per inatin tim me tjetren ti po shkon,
e shoh mir qe aktron,
kur doren ja shtrengon,
mllefi ta prish mendjen,
inat ke ne gjak,
nese ty sta nin,
mua aq me pak.

Pun e madhe qe sjemi nje,
pun e madhe qe sjemi me bashk,
pun e madhe qe ne u ndam,
ejjj dot gjej nje tjeter.

pun e madhe qe ma ste kam,
pun e madhe qe ste kam me pran
pun e madhe shum per mu,
se dot gjej nje tjeter.

Per inatin tim ti shtiresh se e don,
zbeht e perqafon,
sa her qe ju shoh,
tani je shum posht,
urrejtjen e ke mbi,
gjestet te flasin,
je si femi


Pun e madhe qe sjemi nje,
pun e madhe qe sjemi me bashk,
pun e madhe qe ne u ndam,
ejjj dot gjej nje tjeter.

pun e madhe qe ma ste kam,
pun e madhe qe ste kam me pran
pun e madhe shum per mu,
se dot gjej nje tjeter.

Pun e madhe qa menon ti zemer,
duhesh me dit se qifti jem,
nuk ngihet me ni femen,
per emen nuk e boj,
kerkon nuk e ngoj,
kerkush nuk um shtin,
po thjesht kam nevoj,
per gjini t'but,
i la anash krejt punt,
jam i smut edhe non stop,
per ta i unt,
i shti hunt gjithka,
me kqyr najsend,
e me mujt e kisha bo,
ka njoh nsecilin vend,
jam i papershtashem,
ski qka bohesh xheloze,
nuk jam i gatshem per lidhje serioze,
nfillim lule tblej,
e ta mati pulsin,
nuk do me ta fitu zemren,
po me ta SHIJU** trupin.


Pun e madhe qe sjemi nje,
pun e madhe qe sjemi me bashk,
pun e madhe qe ne u ndam,
ejjj dot gjej nje tjeter.

pun e madhe qe ma ste kam,
pun e madhe qe ste kam me pran
pun e madhe shum per mu,
se dot gjej nje tjeter.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:55 am

Indiferent---MirsaMe mundon arsyen t'ma thuash
Ne te dy tani mbetem si dy te huaj
Me shqetson e shpirtin pesh ma qon
Ti kur hesht, pse nuk flet
Asgje midis nesh ,nuk mbet


Ref : 2x
Pse me rri indiferent
Pse nuk flet per qdo segment
Flet per gjerat qe si dua
E aspak nuk flet me mua

Ti po hesht e kurr nuk flet per lidhjen tone
E une mendoj se nese do ta kem shum vone
Me shqetson e shpirtin pesh ma qon
Ti kur hesht, pse nuk flet
Asgje midis nesh ,nuk mbet

Ref : 5x
Pse me rri indiferent
Pse nuk flet per qdo segment
Flet per gjerat qe si dua
E aspak nuk flet me mua

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:55 am

stine-ishe ti


Merri duart qė tė prekin
Merrmi edhe sytė qė tė shikojnė
Merrma edhe ndjenjėn
Qė kėtu brenda tė pėrvėlon
Merri kėmbėt qė erdhėn tek ti
Merrma dhe mendjen
Qė tė mendon
Merrma edhe puthjen
Tė lutem, merrma edhe jetėn

Harroje se ekzistova
Harroje se jetova pėr ty
Harroje se dikur tė desha
E tė besova unė ata sy
Merri, tė gjitha janė tė tuat
Se dua t’jesh e lumtur ti
Veten time s’e shikoj
E kam humbur, s’ekziston

[2x]
Ishe ti qė mė dhurove dashurinė
Ishe ti qė mė dhurove lumturinė
Ishe ti, qė t’gjitha mi more
Tani ike, u largove
Perandore e ndjenjave t’mia
Mos pėrfito nga dashuria
Skllav do jem pėr ty
Deri nė moment qė tė mbyll sytė

Merre fjalėn mė tė bukur
Merre dhe fjalėn “Tė dua”
Merrma edhe ėndrrėn
Qė tė mos jesh me mua
Merre edhe emocionin
Tė lutem, merre edhe xhelozinė
Merri tė fshehtat e mia
Aty gjendet dashuria

Harroje se ekzistova
Harroje se jetova pėr ty
Harroje se dikur tė desha
E tė besova unė ata sy
Merri, tė gjitha janė tė tuat
Se dua t’jesh e lumtur ti
Veten time s’e shikoj
E kam humbur, s’ekziston

(Ishe ti)
[2x]
Ishe ti qė mė dhurove dashurinė
Ishe ti qė mė dhurove lumturinė
Ishe ti, qė t’gjitha mi more
Tani ike, u largove
Perandore e ndjenjave t’mia
Mos pėrfito nga dashuria
Skllav do jem pėr ty
Deri nė moment qė tė mbyll sytė

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:56 am

stine-ishe ti


Merri duart qė tė prekin
Merrmi edhe sytė qė tė shikojnė
Merrma edhe ndjenjėn
Qė kėtu brenda tė pėrvėlon
Merri kėmbėt qė erdhėn tek ti
Merrma dhe mendjen
Qė tė mendon
Merrma edhe puthjen
Tė lutem, merrma edhe jetėn

Harroje se ekzistova
Harroje se jetova pėr ty
Harroje se dikur tė desha
E tė besova unė ata sy
Merri, tė gjitha janė tė tuat
Se dua t’jesh e lumtur ti
Veten time s’e shikoj
E kam humbur, s’ekziston

[2x]
Ishe ti qė mė dhurove dashurinė
Ishe ti qė mė dhurove lumturinė
Ishe ti, qė t’gjitha mi more
Tani ike, u largove
Perandore e ndjenjave t’mia
Mos pėrfito nga dashuria
Skllav do jem pėr ty
Deri nė moment qė tė mbyll sytė

Merre fjalėn mė tė bukur
Merre dhe fjalėn “Tė dua”
Merrma edhe ėndrrėn
Qė tė mos jesh me mua
Merre edhe emocionin
Tė lutem, merre edhe xhelozinė
Merri tė fshehtat e mia
Aty gjendet dashuria

Harroje se ekzistova
Harroje se jetova pėr ty
Harroje se dikur tė desha
E tė besova unė ata sy
Merri, tė gjitha janė tė tuat
Se dua t’jesh e lumtur ti
Veten time s’e shikoj
E kam humbur, s’ekziston

(Ishe ti)
[2x]
Ishe ti qė mė dhurove dashurinė
Ishe ti qė mė dhurove lumturinė
Ishe ti, qė t’gjitha mi more
Tani ike, u largove
Perandore e ndjenjave t’mia
Mos pėrfito nga dashuria
Skllav do jem pėr ty
Deri nė moment qė tė mbyll sytė

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:56 am

Kerce Me Mu Baby---StineMe ndjekin syt e tu
Large do te shkojn larg me mu
Une vazhdoj te te du
Ket te fsheht s'ta kam tregu
Kjo nat vere na bashkon
E gjith rinia sot feston
Vetem une dhe ti nuk dihet ku jemi baby
Do me vish a s'do me vish
Te lutem baby mos ma prish
Gjith te mirat ti dhuroj
Vetem kte nat me ty ta kaloj
Le te jet timoni dyte
Kercim i shoqeris
Le te jet i pari kercim i dashuris

Dridhe trupin baby
Kerce me mu baby
Ma super sexy, noo le t'na ken zili
Dridhe trupin baby
Kerce me mu baby
Oo ma lady, lady yeah sa shkojm ne te dy

Ndoshta vetem nje kercim
Mund t'jem me shok tend shpirtin tim
Me muzik dhe ne vazhdim
Tani as se kurr eshte momenti baby
Eksplozon ti
Ke nje paraqitje super sexy baby
Kerce me mu o shprit o xhan
Dashuria jote une jam
Do me vish a s'do me vish
Te lutem baby mos ma prish
Gjith te mirat ti dhuroj
Vetem kte nat me ty ta kaloj
Le te jet timoni dyte
Kercim i shoqeris
Le te jet i pari kercim i dashuris

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:56 am

Mos Me Thuaj Jo--Stinenje moment pasigurie
ti vendose mos me shihje
tani rri vetem une
se te dua shume
situaten e ndryshove
ti jo mua nuk me meritove
tani uri pa gjum
qdo moment te du me shum
nga do qe shkoj e prejteoj(perjetoj)ngado qe shok e perjtoj qdo moment qe pa ty kaloj nga do qe shkoj imagjinoj (imagjinoj)
nje jet te re me ty mendoj
mos me thuaj jo mos me thuaj jo mos me kundrershto bejbi rrugen time ti kuptoje
mos me thuaj jo mos me thuaj jo mos me kundershto zemren tende ti degjoje
nga deshira per te vazhduar
une pas teje i vetmuar jo se kam vertet edhe pse jam me ty une i sinqert
cdo moment emocjonohem
do moment qe per ty mendohem
une nuk jam cilido
pra te lutem mos me thuaj jo nga do qe shokj e prejtoj e prejteoj qdo moment qe pa ty kaloj
mos me thuaj jo mos me thuaj jo mos me kundrershto bejbi rrugen time ti kuptoje
mos me thuaj jo mos me thuaj jo mos me kundershto zemren tende ti degjoje

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Musafir prej Sat Jun 21, 2008 12:57 am

E Urrej Shiun---Elita 5Ne kitare teli i eputur
ndali engen me te bukur
por s'e ndali shiun ne et qytet

Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
n'mes te rruges une po lagem vete

I harruar si nje leter e djegur
ne et rruge pa adrese kam mbetur

( Refreni )

E urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu
qe me ndau nga ty

Dashuria ish dikur
vete kornize pa pikture
qe askund nuk e shoh ne mur

I harruar si nje leter e djegur
ne et rruge pa adrese kam mbetur

( Refreni )
E urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu

(Refreni)
Urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie
I urrej lotet e mi
sepse i ngjajne nje shiu
qe me ndau nga ty

Ti ndoshta ishe nje rrufe
qe erdhe shpejt
dhe kur shkove nuk e dita as e di
por engen edhe shpresen
i le te treten neper shi
uuuuuuuu

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: TEKSTE KĖNGĖ SHKODRANE

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 11 e 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi