WIKIPEDIA - FUSHATA E SAJ ANTISHQIPTARE

Shko poshtė

default WIKIPEDIA - FUSHATA E SAJ ANTISHQIPTARE

Mesazh nga Musafir prej Sun May 18, 2008 3:21 pm

Web faqja e shumeshikaur wikipedia.org kjo enciklopedi shumengjyreshe koheve te fundit eshte monopolizuar nga faktore filoserb. Mjafton qe te shikoni artikuj per Kosoven ku Kosova paraqitet si serbe ose sipas shablloneve serbe.

Pastaj edhe artikulli per shqiptaret, 'albanians' eshte i minimuzuar, vecmas numrin e shqiptareve e paraqet te pakesuar, thote se shqiptare ne tere boten jane 8 milion, kur ne fakt eshte krej ndryshe. Shqiptaret vetem ne trojet etnike te tyre jane 7 milione e gjysme, nderkaq po iu bashkangjit edhe diaspora numri i shqiptareve del afro 20 milion.

Ndaj, cdo shqiptar qe e njeh mire internetin duhet t'i demaskoje keto propaganda antishqiptare. Une per vete e pata lajmeruar nje shok timin haker, dhe ai i pat edituar plot artikuj te wikipedias ne favor te se vertetes shqiptare. Ndaj edhe ne te bejme dicka te tille, pra ne nje menyre te organizuar.

Mendimi juaj!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: WIKIPEDIA - FUSHATA E SAJ ANTISHQIPTARE

Mesazh nga komshiu prej Sun May 18, 2008 3:54 pm

Age shkruajti:Web faqja e shumeshikaur wikipedia.org kjo enciklopedi shumengjyreshe koheve te fundit eshte monopolizuar nga faktore filoserb. Mjafton qe te shikoni artikuj per Kosoven ku Kosova paraqitet si serbe ose sipas shablloneve serbe.

Pastaj edhe artikulli per shqiptaret, 'albanians' eshte i minimuzuar, vecmas numrin e shqiptareve e paraqet te pakesuar, thote se shqiptare ne tere boten jane 8 milion, kur ne fakt eshte krej ndryshe. Shqiptaret vetem ne trojet etnike te tyre jane 7 milione e gjysme, nderkaq po iu bashkangjit edhe diaspora numri i shqiptareve del afro 20 milion.

Ndaj, cdo shqiptar qe e njeh mire internetin duhet t'i demaskoje keto propaganda antishqiptare. Une per vete e pata lajmeruar nje shok timin haker, dhe ai i pat edituar plot artikuj te wikipedias ne favor te se vertetes shqiptare. Ndaj edhe ne te bejme dicka te tille, pra ne nje menyre te organizuar.

Mendimi juaj!

Na jepni ju lutem nje "adrese" ......
komshiu
komshiu
Antar i ri
Antar i ri

Male
Numri i postimeve : 70
Age : 109
Location : eladhistan
Job/hobbies : rakia
Humor : gjithshka e mire
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 10/05/2008

http://www.albanians.gr

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: WIKIPEDIA - FUSHATA E SAJ ANTISHQIPTARE

Mesazh nga Musafir prej Wed May 21, 2008 7:03 pm

kaq:
WIKIPEDIA

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: WIKIPEDIA - FUSHATA E SAJ ANTISHQIPTARE

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi