Si mund ta pershkruani ju "kurbetin"?

Shko poshtė

default Si mund ta pershkruani ju "kurbetin"?

Mesazh nga ALbo prej Fri Apr 25, 2008 3:35 am

Si mund ta pershkruani ju "kurbetin"?


Edituar pėr herė tė fundit nga ALbemigranti nė Thu Aug 28, 2008 1:20 am, edituar 1 herė gjithsej
ALbo
ALbo
Admin

Male
Numri i postimeve : 414
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 16/04/2008

http://albemigranti.forum.st

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Si mund ta pershkruani ju "kurbetin"?

Mesazh nga Musafir prej Fri Apr 25, 2008 1:39 pm

Kurbeti , plaga mė e madhe e shqiptarėve ! Pėr tė ėshtė shkruar shumė! Edhe kėngėt egzistojnė ! Proza , dhe rrėfime tė ndryshme! Edhe drama e parė e shkruar nė shqip " Erveheja". po atė domethėnie ka!

Edhe nė ditėt e sotme, po ky fenomen ėshtė i njė natyre gjithpėrfshirėse. Vetėm ekuivalenca e lotėve dhe mallit nuk dijnė se si tė maten !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Si mund ta pershkruani ju "kurbetin"?

Mesazh nga Musafir prej Fri Apr 25, 2008 5:28 pm

Kjo dukuri i ka goditur shume shqiptaret por, edhe i ka ndihmuar!

I ka goditur se pse i ka shperndare anekend botes. Ata sot jane kerkimtaret e fatit neper shtigjet e jetes. Ata, me mall e dashuri per atdheun dhe per familjet qe i kane ne atdhe, ngrysin ditet dhe presin agimet e nisjes per ne atdhe.

Por, po mos kishin qene keto shtigje ku shqiptari ka ditur edhe te fitoje per te perballuar varferine ne Atdhe, situata jone kushedi se si do te ishte.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Si mund ta pershkruani ju "kurbetin"?

Mesazh nga iliri prej Fri Apr 25, 2008 9:00 pm

Dikur pyesja i habitur nje te aferm te familjes, se pse ishte kthyer ne Shqiperi pas luftes se dyte botrore. Ai mu pergjigj;
Cilado qe te jete pergjigjia ime, une e kam te qarte se nuk do arrij te te bind te me japesh te drejte. Vetem nese nje dite do te ndodhesh ne pozitat e nje kurbetēiu, atehere do ta marresh pergjigjen pse u ktheva."
Nuk besoj se ka ndonje fjale qe te pershkruje peshen e kurbetit, sado mire te jetojme. Ne jemi si femijet jetim per nene.

iliri
Antar i ri
Antar i ri

Male
Numri i postimeve : 5
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://iliriada.createmyboard.com/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Si mund ta pershkruani ju "kurbetin"?

Mesazh nga Musafir prej Sat Apr 26, 2008 9:33 am

Une, gurbetin e pershkruaj si te veshtire, por une ne shpirtin tim gjithmone ndjehem afer Atdheut.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Si mund ta pershkruani ju "kurbetin"?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi