EMIGRIMI,SHKATERIMI APO PERMIRESIM I SHQIPERISE??

Shko poshtė

emigrimi,shkaterim apo permiresim i shqiperise??

0% 0% 
[ 0 ]
100% 100% 
[ 4 ]
0% 0% 
[ 0 ]
 
Totali i votave : 4

default EMIGRIMI,SHKATERIMI APO PERMIRESIM I SHQIPERISE??

Mesazh nga bledikorcari prej Sat Jun 07, 2008 9:59 am

Te dashur antare , si mendoni ju , qe emigrimi , eshte shkaterrimi i Shqiperise apo permiresimi.??

Shkaterrimi duke u bazuar qe i kane ikur nje pjese e mire e rinise dhe e atyre qe mund te kishin bere ndonje gje per Shqiperine.

Kurse ne permiresimin duke u bazuar ne ndihmen financiare qe emigrantet i japin Shqiperise, duke filluar nga familjet e tyre dhe me investimet qe bejne ne Shqiperi, sepse te jetosh me nje rroge qe merr nje puntor i mesem ne Shqiperi eshte sinqerisht e pamundur .
avatar
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti :
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: EMIGRIMI,SHKATERIMI APO PERMIRESIM I SHQIPERISE??

Mesazh nga nardlushnja prej Sun Jun 08, 2008 9:35 pm

Po ta shikojme ne aspektin ekonomik eshte nje rregullim i shqiperise,sepse me ane te te ardhurave te emigranteve po jetojne dhe ndertojne shqiperine,sepse dihet fronte pune ne shqiperi nuk ka.

Nga aspekti tjeter ,une e kam shprehur edhe here te tjera,jam i mendimit se emigrimi eshte edhe mallkim per ne shqiptaret.
Mallkim sepse po na rriten femijet larg gjysheve dhe gjysherve.
Mallkim sepse po vdesin pleqte pa pare niperit apo mbesat e tyre.


(pershendetje per temen)
avatar
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 48
Shteti :
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: EMIGRIMI,SHKATERIMI APO PERMIRESIM I SHQIPERISE??

Mesazh nga Borebardha prej Mon Jun 09, 2008 12:59 am

Permiresim
Ekonomia e Shqiperise akumulon nje deficit te madh buxhetor duke pasur parasysh qe importet jane sa 1/4 e importit.
dergesat e emigranteve mbulojne pjesen me te madhe te ketij deficiti dhe sigurojne qendrueshmerine e monedhes.
avatar
Borebardha
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 206
Location : Ne perralla
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 30/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: EMIGRIMI,SHKATERIMI APO PERMIRESIM I SHQIPERISE??

Mesazh nga arven prej Tue Dec 16, 2008 11:32 pm

Me falni se po nderhy pa lidhje une po emigracioni i ka dhene frymemarrje shqiperise dhe meritoujne nje falenderim dhe respekt te gjithe emigrantet
avatar
arven
Antar i ri
Antar i ri

Numri i postimeve : 10
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 16/12/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: EMIGRIMI,SHKATERIMI APO PERMIRESIM I SHQIPERISE??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi