Pritet heqja e pezullimit nga FIFA

Shko poshtė

default Pritet heqja e pezullimit nga FIFA

Mesazh nga nardlushnja prej Fri Apr 25, 2008 7:56 am

Pritet heqja e pezullimit nga FIFA
Sot Federata Shqiptare e Futbollit ka nėnshkruar statutin nė gjykatė

Xhuljeta Lamkaj
Enj, 24 Pri 2008 17:56:00Duket se gjėrat kanė fillar tė pėrmirėsohen pėr futbollin shqiptar, pas krizės sė krijuar, ku FIFA pezulloi FSHF-nė nga akitivitet ndėrkombėtare duke i kėrkuar qė politika shqiptare tė mos 'fusė hundėt' nė futboll. Sot Federata Shqiptare e Futbollit ka nėnshkruar statutin nė gjykatė.

Ka qenė ministri i Kulturės, Turizmit, Rinisė dhe Sportit, Ylli Pango ai qė ka firmosur.

Pas kėtij akti legjislativ, regjistrimi i statutit te FSHF-sė nė gjykatė, FIFA nesėr do tė nisė njė raport pėr situatėn e krijuar nė Shqipėri. Raporti do t'i dėrgohet komisionit ekzekutiv tė FIFA-s, nga ku pritet qė pėr Federatėn Shqiptare tė Futbollit tė hiqet pezullimi, thane burime te Ministrise se Kultures Rinise dhe Sporteve
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : Pritet heqja e pezullimit nga FIFA N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default FIFA dhe UEFA i heqin pezullimin FSHF-sė

Mesazh nga Musafir prej Wed Apr 30, 2008 10:17 am

FIFA dhe UEFA kanė hequr pezullimin pėr Shqipėrinė, duke bėrė qė futbolli shqiptar tė rikthehet nė arenėn ndėrkombėtare.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi