A jeni pro dhurimit te organeve?

Shko poshtė

default A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga Borebardha prej Tue Jun 17, 2008 4:51 pm

A jeni pro dhurimit te organeve?
Borebardha
Borebardha
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 206
Location : Ne perralla
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 30/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga Borebardha prej Tue Jun 17, 2008 4:51 pm

po,sigurisht...sa t'i lesh te dekompozohen kot.
Borebardha
Borebardha
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 206
Location : Ne perralla
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 30/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga Musafir prej Tue Jun 17, 2008 8:14 pm

Poooooooooooooooo

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga nardlushnja prej Tue Jun 17, 2008 8:16 pm

sigurish
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : A jeni pro dhurimit te organeve? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga ledja prej Thu Jun 26, 2008 3:35 pm

po sigurisht

ledja
Antar i ri
Antar i ri

Numri i postimeve : 32
Location : itali
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 25/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga bledikorcari prej Thu Jun 26, 2008 4:14 pm

kjo eshte nje ceshtje shume e rendesishme dhe duhet menduar shume.mendova se mud te gjeja nje pergjigje te lehte por nuk u munda,ta mendoj dhe do e them mendimin tim:)
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : A jeni pro dhurimit te organeve? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 27, 2008 12:54 pm

Me


Edituar pėr herė tė fundit nga bledikorcari nė Fri Jun 27, 2008 6:54 pm, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : postim fyers)

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 27, 2008 12:56 pm

Borebardha shkruajti:A jeni pro dhurimit te organeve?

!!


Edituar pėr herė tė fundit nga bledikorcari nė Fri Jun 27, 2008 6:53 pm, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : gjuhe jo e pershtatshme)

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga komshiu prej Fri Jun 27, 2008 6:34 pm

Blediana Nardi shkruajti:
Borebardha shkruajti:A jeni pro dhurimit te organeve?

!


Injoranteve, intriganteve, ne pergjithesi gjithe atyre qe i ka goditur vapa keq(nqs kane pasur pak mend te pakten), nuk ja vlen t'u hedhesh as qurret(me falni per shprehjen), e jo me te ulesh e t'u pergjigjesh.

Sqaroj: Komshiu e ka zonjen e tij, marshalla(e kuptoni kete besoj). I ka mjaftuar per 18 vjet e i mjafton edhe sot.

Kush ka hyre neper forume i ndezur nga epshet shtazarake, te shkoj e ta kruaj diku tjeter. (Le ta provoje edhe ketu po deshi)

Me detyrove te dal jashte natyres sime. Ka te tjere qe me "njohin" per karakterin tim, nepermjet postimeve dhe nuk do ta gjejne kete gjuhe askund. Por te dhembin syte, te lexosh budallalleqe te tilla. Kujt i kruhet, ka menyra te tjera per tu kenaqur, e jo duke shkruar neper forume.

(Per ADMINISTRATORIN! Ju lutem publikisht: Pse i lejoni te tilla qenie(njerzore nuk jane te pakten) te shkruajne te tilla halucinacione? O mbaje faqen, per kenaqesine tende dhe tonen, ose mbylle fare, pse u krijon mundesine disa percundimeve njerezore te shkrehen ne kurriz te pjesmarresve te faqes suaj?

Respekte per njerezit normal te ketij forumi dhe te shkuara per te semuret!

Moderuar nga nardlushnja
komshiu
komshiu
Antar i ri
Antar i ri

Male
Numri i postimeve : 70
Age : 109
Location : eladhistan
Job/hobbies : rakia
Humor : gjithshka e mire
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 10/05/2008

http://www.albanians.gr

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga bledikorcari prej Fri Jun 27, 2008 6:44 pm

i dashur komshi,jam shume dakord me ty per keto qe the.sic e ke pare kohet e fundit jemi bere pre e nje "lufte" nga disa qe duan te quhen njerez dhe qe nuk kane cte bejne ne jeten e tyre sepse as njerezit sic duket sjau varin prandaj dhe futen ketu ose ne forume te tjera dhe mundohen ta prishin ate.sic e di une sidomos jam preteksi i kesaj lloj lufte nga ata sepse fillova te fshija postimet pa vvend dhe fyese dhe nga kjo mu sulen te gjithe ata,nje anetare e perjashtuam sic e kane perjashtuar edhe nga forumet e tjera por cte beje dhe administratori kur futen me shume emra te ndryshem??nqse ka mundesine tju bllokoje ip e tyre atehere kjo do jete nje gje e mire per te gjithe ne qe mundohemi te mirembajme keete forum me te vetmin qellim argetimin dhe kalimin e disa casteve shplodhjeje per ne qe jemi emigrante.
me respekt bledi.
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : A jeni pro dhurimit te organeve? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga nardlushnja prej Fri Jun 27, 2008 7:09 pm

Bledi mos u merzit se Komshiu i njeh shume kohe me pare
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : A jeni pro dhurimit te organeve? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga nardlushnja prej Fri Jun 27, 2008 7:39 pm

Dhurimi i organeve eshte edhe gjeja me humanitare qe mund te beje njeriu me vdekjen e tij ,por nuk e di pse shume njerez e kane tabu ose nuk duan te diskutojne asgje rreth vdekjes
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : A jeni pro dhurimit te organeve? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga komshiu prej Fri Jun 27, 2008 11:32 pm

Borebardha shkruajti:A jeni pro dhurimit te organeve?


Ne menyre absolute, PO!

Dike, nuk e ndihmon dot per ta sheruar, por te pakten, kur eshte mundesia, megjithse e trishtueshme, BEHENI!

Vec nje jete qe shpetoni, edhe njeriu juaj i afert "do te vazhdoj te jetoj akoma"...
komshiu
komshiu
Antar i ri
Antar i ri

Male
Numri i postimeve : 70
Age : 109
Location : eladhistan
Job/hobbies : rakia
Humor : gjithshka e mire
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 10/05/2008

http://www.albanians.gr

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga Vizitor prej Sun Jun 29, 2008 10:16 pm

Borebardha shkruajti:A jeni pro dhurimit te organeve?
emm ... do ta bente dikush tjeter per mua:

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga nardlushnja prej Mon Jun 30, 2008 6:38 pm

Kam vene re qe shume shqiptare e kane tabu te japin edhe gjak ne rast nevoje.
Kjo teme eshte nje teme shume e mire ,per te bere shtimin e donatoreve te gjakut dhe organeve trupore.Dua te theksoj ketu qe dhenia e gjakut te behet falas dhe jo me leke .
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : A jeni pro dhurimit te organeve? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga bledikorcari prej Mon Jun 30, 2008 7:44 pm

per dhenien e gjakut ke te drejte nardi,ne gjithe boen ka filluar nje informacion per informimin e njerzve lidhur me kete ceshtje.
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : A jeni pro dhurimit te organeve? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga ALbo prej Sun Nov 30, 2008 1:02 am

Per aktin fisnik te dhurimit te organeve pas vdekjes, duhet te sigurohet plotesisht vdekja reale e dhuruesit.
ALbo
ALbo
Admin

Male
Numri i postimeve : 414
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 16/04/2008

http://albemigranti.forum.st

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga gerrard73 prej Sun Nov 30, 2008 1:12 am

Ne teori do te isha pro dhurimit te organeve, por ne praktike duhet te pare ne ēfare momenti ndodhemi apo kush eshte i afermi qe na ka vdekur, nese do te kishim nje vdekje te rende qe do te na prekte ne shpirt nuk e di nese do te kishim kohe dhe zemer te mendonim nje gje te tille.
Por nese tema shtrohet qe ne duhet te lem nje testament per veten tone pas vdekjes une do te isha shume dakord qe organet e mija te shpetojne jeten e nje njeriu tjeter, nuk e di a jam i qarte ne shpjegim.
gerrard73
gerrard73
Antar i ri
Antar i ri

Numri i postimeve : 34
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 29/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga Borebardha prej Sun Nov 30, 2008 3:36 pm

shume i qarte
Borebardha
Borebardha
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 206
Location : Ne perralla
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 30/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga nardlushnja prej Sun Nov 30, 2008 9:19 pm

Ne kete vere qe kaloj ne nje ishull te greqise ,pas nje zenke me gangsteret e nje bari,nje australian pati si pasoj vdekjen e tij.Ai ishte ne gjendje kome per me shume se nje jave.I Ati i tij i cili erdhi nga australia prane te birit te tij,kur pa situaten e pakthyeshme dhe lejen qe femija i tij(ne gjendje kome)te dilte nga dhoma e reaminacionit dhe organet e tij te dhuroheshin.
Zemra e njezet vjecarit australin sot rreh ne kraharorin e nje greku i cili rilindi edhe njehere.
Veprimi i babait fatkeq mallengjeu shume njerez
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : A jeni pro dhurimit te organeve? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga nardlushnja prej Sun Nov 30, 2008 9:30 pm

Sot shkenca ka ecur shume perpara.Me studimet e ADN qe po behen shkencetaret jane rruge te prodhimeve sintetike te organeve trupore te njeriut.
Ashtu sikurse makina vete ne servis per te ndrruar vajin,filtrat,rripat ,kandelat,platinat,karburatorin etj,etj
edhe njeriu do te veje ne spital per servis(ha ha ha ha ha ha ha)
Le ti leme shakat menjane,do te ishte nje zgjidhje e persosur
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : A jeni pro dhurimit te organeve? N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: A jeni pro dhurimit te organeve?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi