PEZULLOHET PADIA E ZOGUT PER LULISHTEN.

Shko poshtė

default PEZULLOHET PADIA E ZOGUT PER LULISHTEN.

Mesazh nga bledikorcari prej Thu Jun 19, 2008 9:32 am

"Sherri" midis Leka Zogut dhe Bashkisė sė Tiranės pėr lulishten qė ndodhet pas Galerisė sė Arteve nė kryeqytet, ka dalė sėrish nga dyert e gjykatės, pa caktuar njė fitues. Gjykata e Tiranės ka vendosur dje tė pezullojė padinė e bėrė nga pretendenti i fronit, sepse aktualisht ēėshtja e kthimit apo jo e kėsaj prone ėshtė duke u shqyrtuar nga Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave. Nė kėtė mėnyrė, gjykata nuk i ka dhėnė tė drejtė asnjėrės nga palėve, por ka preferuar qė pėr momentin t‘ia lėrė nė dorė AKKP-sė kėtė kompetencė.

Nė nėntor tė vitit tė kaluar, Leka Zogu paditi bashkinė e kryeqytetit, pėr shkak tė nisjes prej saj tė punimeve pėr njė lulishte nė zonėn midis Galerisė sė Arteve, hotel "Dajtit", Katedrales Katolike dhe Vilės Mbretėrore. Sipas avokatit tė Zogut, trualli ku po ndėrtohej kjo lulishte i ishte kthyer familjes sė pretendentit tė fronit mbretėror dhe prandaj punimet duheshin pezulluar. Por, nga ana tjetėr, Kėshilli i Rregullimit tė Territorit tė Tiranės kishte miratuar ndėrtimin e njė hapėsire tė gjelbėr, lulishte, nė kėtė pjesė trualli, duke shkaktuar edhe konfliktin midis bashkisė dhe Zogut. Bazuar nė kėtė vendim tė KRT-sė sė Tiranės, punėtorėt e bashkisė kishin nisur punėn, por ata ishin ndaluar nga rojet e Zogut dhe madje edhe ishin dhunuar. Pas kėsaj, avokatėt e pretendentit tė fronit ngritėn padi pėr pezullimin e punimeve, por kjo u hodh poshtė nga gjykata, e cila, gjithsesi, vijoi me shqyrtimin e ēėshtjes me objekt: "Pushim i cenimit tė pronėsisė dhe mospėrsėritjen e saj nė tė ardhmen", e cila ėshtė pezulluar dje.

Gazeta Shqip
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : PEZULLOHET PADIA E ZOGUT PER LULISHTEN. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: PEZULLOHET PADIA E ZOGUT PER LULISHTEN.

Mesazh nga Musafir prej Thu Jun 19, 2008 6:41 pm

Zogut i duhet njė ēerdhe, dhe tė fluturojė ku do! Se sa pėr tė tjerat, ka perėndu moti mbretėria e tij dhe tani Kėta Hutat bėjnė pashallėqe nė koloni !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi