nena ime ka vetem nje sy.

Shko poshtė

default nena ime ka vetem nje sy.

Mesazh nga bledikorcari prej Thu Jul 24, 2008 5:40 pm

Nena ime ka vetem nje sy.E urrej atė…Ajo eshte vetem nje trishtim.
Ajo gatuante per nxenesit dhe mesuesit per ta mbajtur familjen.
Nje dite sa isha ne shkollen fillore erdhi nena ime te me pershendeste.
Isha I shqetesuar.
Si mund te ma bente kete?!
E injorova ate me nje shikim te ashper dhe ika jasht.
Te nesermen nje nxenes me tha:
“eee,nena jote ka vetem nje sy!”
Desha te plas nga inati.
Gjithashtu desha qe nena ime te mos ishte mė.
Keshtu qe ,po ate dite u fjalosa me te duke I thene:
“nese je duke u menduar qe te me besh objekt talljeje,
Pse nuk vdes ateher?!!! “Nena ime nuk foli asgje!!!
As qe u ndala te mendoj se cfare i thash ,nga hidherimi qe kisha .
Isha i pa vemendshem se si ndihej ajo…
Deshiroja te ikja nga shtepia…
Keshtu fillova te studjoj shume deri sa me erdhi
Rasti per te shkuar ne Singapor per studime.
Atje u martova.bleva nje shtepi.
U bera baba.isha i lumtur me jeten time.

Dhe nje dite nena ime erdhi te me vizitonte.
Ajo nuk me kishte pare me vite te tera e po ashtu nuk I kishte pare niperit e saj.
Kur ajo hyri ne derė.
Femijet filluan te qeshinin me te.
dhe i bertita :

“Si mund te vish ne shtepi time dhe te mi frikesosh femijet e mij!” dil jashte!!!

Dhe nena ime e qete u pergjigj:
“Oh ,me fal te lutem.sigurisht e kam gabuar adresen”.
Dhe ajo iku nga shikimi yne.
Nje dite me erdhi nje leter per nje takim shkollor,nga shkolla ku isha .
Une shkova duke e genjyer gruan time se do te shkoj ne nje udhetim zyrtar.
Pasi qe mbarova me takimin ne shkolle,sa per kuriozitet shkova ne kasollen e vjeter te shihja se cfare ka ndodhur!!!
Fqinjet e mi me treguan se ajo kishte vdekur.

Une as qe derdha nje pik loti!!!
Ata me kishin ruajtur nje leter qe ajo ma kishte shkruar para se te vdiste…

Djali im I dashur,kam menduar per ty tere kohen ..
…me vjen shume keq qe erdha ne Singapor dhe I frikesova femijet tu…
…isha teper e gezuar kur ndegjova se do te vish ketu ne takim…
…mirpo unė as qe munda te ngrihem nga shtrati per te pare ty…

…me fal qe isha trishtim per ty sa isha duke u rritur…
…e sheh….sa ishe ti I vogel kishe nje aksident,dhe ti e humbe njerin sy…
….si nene qe isha nuk munda te rrija dhe te shikoja ty duke u rritur me nje sy…andaj ta dhash syrin tim…
isha shumė krenare qe djali im tani e shihte boten ne vend timin me atė sy…

Me dashurin time pėr ty…Nena jote
__________________
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : nena ime ka  vetem nje sy. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: nena ime ka vetem nje sy.

Mesazh nga nardlushnja prej Thu Jul 24, 2008 6:16 pm

Shume prekese dhe domethenese.Shume edukuese
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : nena ime ka  vetem nje sy. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

http://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi