Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milionė dollarė

Shko poshtė

default Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milionė dollarė

Mesazh nga ALbo prej Tue Dec 02, 2008 1:17 am

Rrjeti mė i madh shoqėror online, Facebook, ka fituar gjykimin me vlerė prej 873 milionė dollarėsh nė rastin kundėr njė spameri, qė ėshtė edhe vlera mė e madhe ndonjėherė nė gjykimet e kėsaj natyre.

Nė kėtė proces kanė qenė tė akuzuar Adam Guerbuez, Atlantis Blue Capital dhe 25 njerėz tjerė anonimė, sepse me mashtrim kanė ardhur deri tek informatat e qasjes sė shfrytėzuesve tė Facebook dhe mė pas miqve tė tyre nė listėn e pėrdoruesve u kanė dėrguar e-maila spam.

Guerbuez dhe tė tjerėt kanė vendosur faqe tė rrejshme tė Facebook nė tė cilat pėrdoruesit kanė futur tė dhėnat e tyre pėr qasje tė cilat mė vonė kanė mundur t’i vjedhin lehtė. Gjatė muajit mars e prill tė kėtij viti kėta spamerė kanė dėrguar 4 milionė porosi spam nėpėrmes Facebookut.

Spam porositė do tė paraqiteshin nė profilin e pėrdoruesit dhe do tė shfaqnin se personi nė fjalė ka blerė produkte si marihuanė, tableta pėr ereksion dhe produkte tė ngjashme.

Guerbuez ėshtė nėnshtetas kanadez derisa Atlantis Blue Capital ėshtė emri i kompanisė tė cilin ai e pėrdorė pėr tė regjistruar emrat e domeneve. Pėrveē dėnimit prej 873 milionė dollarėsh, Guerbezit dhe bashkėpjesėmarrėsve u ėshtė ndaluar qė nė tė ardhmen t’i qasen Facebookut.

Mė herėt gjatė kėtij viti, njė spamer ėshtė dashur qė shėrbimit tjerė pėr shoqėrim online MySpace t’i paguaj 230 milionė dollarė dhe deri mė tani ky ka qenė dėnimi mė i lartė nė para.
ALbo
ALbo
Admin

Male
Numri i postimeve : 414
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 16/04/2008

http://albemigranti.forum.st

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milionė dollarė

Mesazh nga bledikorcari prej Tue Dec 02, 2008 12:21 pm

si mjaftojne leket qe ka pronarit te facebook-ut por dashka dhe ca miliona te tjera?
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milionė dollarė N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milionė dollarė

Mesazh nga Borebardha prej Tue Dec 02, 2008 7:37 pm

sa me pelqen facebook.
Ketij zoterise mire jane ben,si mjaftonte puna ne kompani atij,merret dhe me piraterira
Borebardha
Borebardha
Moderator
Moderator

Female
Numri i postimeve : 206
Location : Ne perralla
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 30/05/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Facebook fiton gjykimin rekord prej 873 milionė dollarė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi