Ne Irak, Bush gjuhet me kepuce

Shko poshtė

default Ne Irak, Bush gjuhet me kepuce

Mesazh nga ALbo prej Mon Dec 15, 2008 2:23 am

Vizita befasuese e Bush ne Irak, ka qene me befasi edhe pe vet Presidentin Bush. Nje gazetar irakian gjuajti me dy kepuce ne drejtim te tij, gjate nje konference per media.
Njė vizitė befasuese nga Presidenti i SHBA’ve George Bush nė Irak, mbeti nėn hijen e njė incidenti nė tė cilin dy kėpucė u hodhėn nė drejtim tė tij, gjatė njė konference pėr media.

Nė mes tė konferencės pėr media me Malikin, njė gazetar u ngrit nė kėmbė dhe bėrtiti “kjo ėshtė njė puthje lamtumirėse nga populli i Irakut, qen” para se ti gjuante kėpucėt e tij nė drejtim tė Bush, qė nuk e goditėn atė.

“E tėra qė mund tė them ėshtė se ato janė me nr. 10”, citohet tė ketė thėnė Bush, sipas agjencisė Associated Press.

Korrespondentėt e quajtėn kėtė si njė incident simbolik. Irakianėt patėn gjuajtur me kėpucė edhe nė drejtim tė statujės sė Saddam Husseinit nė Baghdad, pas pėrmbysjes sė saj.

Gjuajta me kėpucė konsiderohet ofendim nė kulturėn arabe.
ALbo
ALbo
Admin

Male
Numri i postimeve : 414
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 16/04/2008

https://albemigranti.forum.st

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi