NJOFTIM PUBLIK NR. 2 I KĖSHILLIT ORGANIZATIV TĖ KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR

Shko poshtė

default NJOFTIM PUBLIK NR. 2 I KĖSHILLIT ORGANIZATIV TĖ KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR

Mesazh nga Musafir prej Sat Apr 26, 2008 12:52 pm

24 April 2008

- Kuvendi Mbarėkombėtar, TĖ PAJTIMIT E TĖ RIBASHKIMIT KOMBĖTAR, do ta mbajmė mė 14 dhe 15 qershor 2008, prandej jeni shumė tė lutur, tė gjithė ju vėllezėr e motra tė idealit kombėtar, qė edhe ju tė kontribuoni pėr kėtė akt madhor kombėtar.

- Ndihmat pėr Kuvendin Mbarėkombėtar, TĖ PAJTIMIT DHE TĖ RIBASHKIMIT KOMBĖTAR, mundeni t'i dėrgoni pėrmes:

CREMINS BANK TIRANA

Swift Code: CRISALTR / SHAIBK / ALBANIA.

EURO me Nr. 74002

USA me Nr. 74013

Vetėkuptohet qė gjithmonė duke shkruar edhe emrin dhe mbiemrin Tuaj, sepse kushdo qė nuk do tė ketė kontribuar ( me mendje dhe me ndjersė), pėr mbarėvajtjen dhe pėfundiminin me sukses tė Kuvendit Mbarėkombėtar…, ku do tė miratohet edhe PROGRAMI I VEPRIMIT TAKTIK DHE STRATEGJIK TĖ RIBASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR dhe ku do tė zgjidhet edhe Qeveria Mbarėkombėtare, me emrin ASAMBLEJA KOMBĖTARE SHQIPTARE (AKSH), pavarėsisht se mund tė jetė zgjedhur delegat apo delegate e njė rrethi tė njė krahine tė Shqipėrisė Etnike apo nga diaspora shqiptare, nuk do tė lejohet qė tė marrė pjesė nė Kuvendin Mbarėkombėtar…, sepse tani e nė tė ardhmen do tė kėrkohen vetėm vepra dhe jo mė fjalė e premtime boshe, siē ėshtė vepruar deri mė tani dhe aktualisht jemi kėtu ku jemi.

- Jeni tė lutur qė tė gjitha ndihmat tuaja financiare, mė sė voni deri mė 15 maj 2008, t'i keni dėrguar nė xhiro-llogaritė tona tė sipėrshėnuara, sepse pas kėtij afati nuk do tė na hyjnė nė punė, pasiqė nė fund tė muajit maj 2008 do tė kenė pėrfunduar tė gjitha pėrgaditjet e Kuvendit Mbarėkombėtar…, dhe tė gjitha projekt-dokumentet e Kuvendit…, tė pėrgaditura nga Kėshilli Organizativ i Kuvendit Mbarėkombėtar, do tė jenė tė shumėzuara e tė dėrguara nė duartė e tė gjithė delegatėve dhe delegateve tė tė gjitha rretheve tė Shqipėrisė Etnike dhe diasporės shqiptare.

Ju faleminderojmė shumė pėr mirkuptimin Tuaj.

RROFTĖ KUVENDI I PAJTIMIT DHE I RIBASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR !

RROFTĖ SHQIPĖRIA E LIRĖ DHE E RIBASHKUAR !

Pėshendetje atdhetare shqipetare !

Gjeneral (nė rezervė) Kudusi LAMA,

Kryetar i Kėshillit Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar,

dhe

Mr. Gafurr ADILI,

Zėdhėnės Politik i FBKSH-sė dhe Sekretar i Pėrgjithshėm i Kėshilit Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar.

Tiranė, 24 prill 2008

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi