Tjeter mendojme, tjeter themi...

Shko poshtė

default Tjeter mendojme, tjeter themi...

Mesazh nga Musafir prej Wed May 07, 2008 1:51 pm

Tjeter mendojme, tjeter themi...

Shpesh ndodh qe, edhe pse mund te kemi ne mendje apo ne zemer dicka, "detyrohemi" nga rrethanat (me apo pa vetedije) t'i devijojme e ta "mbulojme" me ndonje "maske" te improvizuar per te dale nga situata. E dime qe jo gjithmone kjo "maske" do jete bindese, por gjithsesi preferojme te marrim parasysh pasojat, vetem e vetem qe te mos shfaqim ate qe "maska" mbulon, ate cfare mendojme ne realitet. Duke u sjelle keshtu, tregojme nje pjese te vetvetes qe nuk eshte reale, pra eshte fallco. Bejme dicka qe shkon kunder asaj qe me te vertete ndjejme apo do te donim te benim.

A nuk ju duket nje loje e rende dhe e dhimbshme psikologjike? Ju si mendoni? Pse ndodh kjo?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi