MBAJTJA E SOFRAVE Nė CHIKAGO

Shko poshtė

default MBAJTJA E SOFRAVE Nė CHIKAGO

Mesazh nga Musafir prej Tue Apr 22, 2008 2:43 pm

Pothuajse ėshtė bėrė traditė takimi i mėrgimtarėve nė Qikago, tė cilėt e shprehin gjithė vrullin e mallit me mbajtjen e " Sofrave " ku mblidhen shqiptareėt e pjesėve tė Atdheut. Deri tashti tradicionalisht mbahen "Sofra Prespare ", Sofra Kėrēovare", etj. Shkruani pėr kėto aktivitete

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default LAJMERIM

Mesazh nga Musafir prej Wed Apr 23, 2008 9:20 am

Sofra Kėrēovare ,mbahet nė 05.05.2008, Chikago


Rikujtoj anetaret e keshillit organizativ se mbledhja e rradhes do te jete kete te ejnte,ne date 17 Prill 2008 ,ne oren 7 pm,tek lokali i Xha Faikut.


Poashtu edhe anetaret e grupit te vallezimit,me koreograf Ilmi Shabanin do takohen te ejnten ,tek Xha Faiku dhe do fillojne me provat.Uroj per nje pjesmarrje sa me masive ,pasi qe afrohet shume edhe mbremja finale.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi