O zot me dhemb koka nga ....!

Shko poshtė

default O zot me dhemb koka nga ....!

Mesazh nga Musafir prej Thu May 08, 2008 2:16 am

O zot me dhemb koka cdo dite nga ''ksenomania'' e gjuhes se gazetave dhe televizioneve shqiptare. Neutral ...Si ka mundesi qe te jemi kaq papagall budallenj pa identitet e njohuri te gjuhes shqipe.!?

Lexo gazeten dhe do lexosh gjysmat shqip e gjysmat anglishto-turqisht,ndiq kanalet televizive po e njejta gje tongue

Nuk do ishte me mire e me bukur sikur te perdoreshin fjalet shqipe aty ku eshte e mundur dhe jane te pranishme, dhe te perdoren fjalet e huaja aty ku fjalet shqipe nuk japin nje kuptime te qarte!?
Evil or Very Mad

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi