Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Faqja 7 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:23 pm

Burri dhe gruaja nė gjyqin e ndarjes: - Pse s“i ke folur gruas pėr 6 muaj ? - pyeti gjykatėsi. - Nuk kam dashur t“ia ndėrpres fjalėn.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:24 pm

Vajza e vogėl duke u lutur para se tė flerė: - ... dhe pastaj o Zot tė lutem tu japėsh disa rroba tė ngrohta atyre vajzave tė gjora nė revistat qė lexon babi.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:26 pm

Si ta bindni biondinen simpatike te martohet me ju???
I thoni qe eshte shtatzene

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:28 pm

Piktura e "cmendur"...o zot, sa e bukur je,e shkathet si flutur je,
floket e dredhurames shpines te hedhura,mes gishtash rreshqasin, rreshqasin.
Dhe syte e tua te zeza si ullinjdhe kembet e tua,te drejta qirinj
kush ishte valle ai piktor,qe buzet si gonxhe t'i hodhi ne penelate
qe syve te tua u dha vec jete,qe gjoksin me nishane ,ta skicoi
gjer ne cmenduri,Ah, e dashur,ti je piktura vete!...
Valle rastesisht?Buzet e tua,Ne takim, rastesisht i kam shijuar,duart e tua,
ne takim, rastesisht i kam shtrenguar,por tani nuk dua me t'ia le rastesise,
dua te te shijoj gjer ne pafundesi...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:29 pm

Nje mbremje vone nje grua bashke me te bijen e vogel presin te
shqetesuara burrin i cili nuk ishte kthyer ende ne shtepi.
Vajza e vogel i thote se emes :`Mami , po sikur babi te kete shkuar me
ndonje grua tjeter?` E ema i pergjigjet:`Pse te shkon mendja per keq moj
shpirt i mamit! Babin mund ta kete shtypur ndonje makine...
I love you

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:32 pm

TI IK SHTEPIA. >AI VJEN SHTEPIA. >UNE SHOH. >AI DHE AJO HYP TRENI.
>UNE NDJEK. >AI DHE AJO FUT NE HOTELI. >UNE HYP PEMA - SHOH DRITARJA.
>AI PUTH AJO. >AJO PUTH AI. >AI ZHVESH AJO. >AJO ZHVESH AI. >AI LUAJ ME AJO.
>AJO LUAJ ME AI. >UNE LUAJ ME MUA. >BIE NGA PEMA, NUK SHOH >JO RROGE
>DETEKTIV WONG AH KOW.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:34 pm

1.Vajza e zemeruar kthehet ne shtepi nga ora e seksiologjise, dhe ashtu e nervozuar i pershendet
prinderit. He, i thone prinderit, si te shkoj sot ora e seksiologjise. Me mire mos te kisha shkuar fare, Ju
pergjigjet vajza, sot patem vetem teori

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:38 pm

Takohen dy miqe te vjeter:
-Si je? - e pyet i pari.
-Si qeni - pergjigjet i dyti.
- Si, si qeni?
- Gruan time nuk guxoj ta leh, e per te tjerat nuk mund t'i kepus zingjiret

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:41 pm

Kthehet burri naten ne shtepi dhe veren qe gruaja ka futur dashnorin e vet nen shtrat.
-Ku je kaq vone? - e pyt gruaja burrin.
-Une vone, po kush koka ai qe paska ardh ma heret? - e pyet burri gruan.
-More nafakrpere - nderhyn gruja. - Sa here gabon u ben bisht fjaleve...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:41 pm

Ishte martuar nje i ri me nje nuse te brisht, te vogel.
E pyeten:
-Cka tu desht ajo minake per nuse?
Ai u pergjigj menjehere:
-Prej dy te kqijave eshte mire te marresh te keqen me te vogel.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:44 pm

Mendonte me vehte nje pesedhjetevjecare i cili kalonte me nje njezetvjecare:
Nese martohem me te,vet 50,e ajo 20. Ata asht ne rregull. Kur une te kam 60, e ajo 30 . Edhe ata asht ne rregull. Kur une te kame 70, e ajo 40. Edhe ata eshte ne rregull. Kur une te kam 80 vjete ,e ajo do te jene gjyshe 50 vjecare! Nuk dua ta martoj! Cka ta baje gjyshen(plaken)

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:45 pm

Djali i merzitur fole me nenen dhe i thote:
-Nene, me ka thane babai se nuk mund te martoj vajzen me te cilen kaloj ,thot se asht motra ime!
-Martoje , se ai nuk eshte babai yte!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:47 pm

Kishte nje malesore vetem vajza ne shpi , nuk kishte djale. Edhe me ne fund lind djali, gezim i pergjithshem ne shtepi dhe ne tere katund, festojne... Mbas nje vjete djali nuk flet asnje fjale, shpijaket ishin te cuditur me ate gje! Mbas gjashte vjete ata festojne ,eshte dita e pare qe djali don te shkoje ne shkolle. Te gjithe rrine per te ngrere , dhe djali befasisht pyet: " Ku eshte kripa!" Familja te gjithe te befasuar e pyesin :" Cka eshte kta!?Si fole!? -Eee! Deri tash skam pa asnje verejtje !!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:50 pm

TelefoniNe nje familje zakonisht flitej ne telefon me teper se dy ore. Nje dite prejditesh, kur bie zilja e telefonit, vajza e hap dhe flet vetem 40 minuta.
Papritmas i ati ngrihet i merzitur e i thote:- Pse fole vetem 40 minuta?Vajza i pergjigjet:- Po i kishin rene numrit gabim.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:50 pm

Vjeshta
Ne nje dite te bukur me diell, nje vajze e bukur del ne breg te detit. Pasi
vrojton rreth e perqark e sheh se nuk ka njeri, zhvishet nudo dhe hyn ne det.
Pasi del nga deti, perballe shikon nje djale dhe per t'u mbuluar mbledh disa
gjethe qe ishin pertoke dhe i thote djalit:- Żk, ēfare po pret! Djali i pergjigjet:- Po pres te vije vjeshta!!!!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 13, 2008 8:52 pm

Nji ēift i ri u martuan dhe nėfillim shumė tė knaqurė te dy si
djali si vajza. Pasė disa viteve ndryshojnė punėt. Nusja po ankohet shoqeve se
nuk i kemi punėt mirė me bashkshortinė thot!! Papritmas shoqet e pyesin: pse
ēka ka ndodhė me ju se ju ishi ēifti qė jau kishin lakmi tėre qyteti? Nusja
thotė: nuk kemi kontakte seksuale fare tash disa kohė, burri nuk di ēka
ka!!Nji prej shoqeve i thot, ska problem po ju mėsoj kur unė qė kam prevojė me rast tė tidhė, dhe nė ka pas sukses. Ajo i thotė qyshė mėsom se jam nė pikė tė hallit me kėt punė! Kjo shoqja e pyet ēka bėn burri nė mbrambje, me se
merret?Ajo pėrgjegjet : Tėrė kohen nė kauē lexon gazeten, sikurė mos tė isha
unė aty fare.Po i thot po ju mėsoj:Nė kohė kurė ajė lexon gazeten ti veshu nė
mėnyren ma seksualeqė tė dini, dhe tė jenė nė ngjyrė tė bardha. Ajo tė
nesermen bėnė ashtu siē e mėsoj shoqja, por bosh, ajė pėrsėri lexonte gazeten dhe e nxėn gjumi. Shkon te shoqja pėrsėri e i thot ; asgja more i bleva
rrobėt kot.Shoqja i thot ndrroje ngjyrėn e rrobėve, dhe ashtu bėri, por nukė
ndryshuen punėt. Nė fund shoqja i thot : veshi rrobėt nė ngjyrė tė zezė dhe
ashtu bėri.Nė mbramje kjo veshėt nė rroba tė zeza dhe i siedhet burrit asajte
qė ta shohė burri, Kurė e sheh burri nė me ngjyrė tė zeza ēohet dhe e pyet?
Grua i thotė pėr kėnd i ke vesh rrobet e zeza kush ju ka vdek? Ajo i
pėrgjegjet : i kam veshė tė zeze pėr atė tėndin se sa po shoh unė ajė ka
vdek!!!!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:31 pm

1. Nė kodėr tė qyqarėve


Gjatė ofenzivės sė forcave serbo-ēetnike, nė verėn

e vitit 1998, njė familje nga Drenica shkoi nė Prishtinė.

Kur u paraqit nė Kėshillin e Emergjencės, ata pasi e

shikojnė njė listė, i thonė:

-E kemi njė shtėpi tė lirė nė Kodėr tė Trimave, mund

t`ju vendosim nėse doni?

-Jo- ua ktheu drenicaku- mua ma gjeni njė shtėpi

nė Kodėr tė Qyqarėve, se po tė isha trim, unė do

tė isha tash nė Drenicė, e jo kėtu.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:31 pm

2. Prej nga je?Gjatė ofenzivės serbe tė shtatorit tė vitit 1998,

nė malet e Qyqavicės u strehuan shumė familje

nga Drenica. Aty dėgjova kėtė dialog:

-Kah tė patėm oj shoqe?

-Nuk di as vet. Kam qenė e martuar nė Polac.

Dy javė ndejta nė Galicė, njė muaj nė Dubofc,

dy muaj nė Kollė e qe tri ditė jemi kėtu nė

bjeshkė. E ti a po e din ti tash nga jam?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:31 pm

3. A po qesin?


Gjatė luftimeve nė Prekaz, nė mars tė vitit

1998, disa gra e fėmijė erdhėn nė lagjen tonė.

Baqica i kishte mjelė lopėt dhe hyri nė shtėpi.

Njėra nga gratė mysafire e pyet:

-A po qesin? Baqica duke aluduar tek lopėt, i pėrgjigjet:

-Po valla, po qesin boll.

-Uh, qyqet na, donė me ardhė edhe kėndej-ia kthei ajo.

-Qysh mori qyqet na, ēka kishin me pi fėmijtė?

-Uh, gru, gru, unė mendova mos po gjuajnė shkjetė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:32 pm

4. Kjo mė nuk durohet


Nė njė fshat, diku nė Kosovė, banorėt kishin

ikur para ofenzivės serbe dhe ishin fshehur

nė njė mal. Ata, nga mali i shihnin shtėpitė duke

u djegur nga kumbarėt e deridjeshėm serbė.

Kur shkjetė hynė edhe nėpėr kopshtet me perime

dhe shkatrruan edhe serrat, njėri nga ata bėrtiti:

-Vėllezėr, kjo mė nuk durohet. Kush ėshtė i gatshėm

tė vdesė, le tė vijė pas meje.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:32 pm

5. Do ta ndajmė oborrin


Njė familje nga Drenica, me njė kerr fėmijė,

ia mėsyn Mitrovicės dhe vendoset tek njė

familje e cila e pranon me ngrohtėsi.

Pas pak ditėsh, drenicaku kishte blerė dėrrasa.

I zoti i shtėpisė e pa duke i shkarkuar dhe e pyeti:

-Ēka po tė duhen ato dėrrasa, o lum miku?

-Burrė, vendosa ta ndajmė oborrin. Shumė fėmijė,

po pėrzihen e besa edhe po lazdrohen.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:32 pm

6. Mos i qaj tapetat


Njėri nga Drenica gjatė luftės sė 98-ės ishte

vendosur nė njė familje nė Mitrovicė. I zoti i

shtėpisė e kishte pritur mirė, por njė ditė

ishte ankuar tek mysafiri se fėmijtė kishin

nisur t`ia shkatrrojnė tapetat nė mur.

Drenicaku ia ktheu:

- Qysh bre nuk po tė vjen marre, mua ma

kanė djegur shtėpinė e nuk u bė nami e

ti ankohesh pėr tapetat, lėri burrė fėmijtė

le tė luajnė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:33 pm

7. Veturėn po e blej unė


Njė familje kishte ikur nga lufta dhe ishte

vendosur nė Mitrovicė. i zoti i shtėpisė

nuk kishte qenė edhe aq i fortė ekonomikisht,

por kishte vendosur ta mbante me shpenzime

tė vetat. Kur iu harxhuan paratė, ai i tha mysafirit

se kishte vendosur ta shiste veturėn. Ky farė trimi

e kishte pasur njė duē marka me vete, por qė nuk

e kishte shpenzuar asnjė cent, po i thotė:

-Veturėn po e blej unė, sa e merr tjetėrkush.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:33 pm

8. Kėta kanė vdekur, jo unė


Njė ushtar i UĒK-sė nga Dėrvari ishte plagosur

rėndė gjatė luftimeve tė ofenzivės serbe tė

shtatorit nė Qyqavicė. Kur e gjejnė disa shokė

e tėrheqin prej aty dhe e vendosin nė njė vend

tė sigurt, i lajmėrojnė edhe shokėt tjerė.

Derisa vijnė tė dytėt, ushtarėt i zė gjumi,

kurse ushtari plagosur nuk mund tė flinte nga

dhembjet. Me tė arritur, ata e pyesin:

-A nuk ke vdekur, a?

-Jo, unė jo, por kėta shokėt-iu pėrgjigjet

ushtari nė shaka.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sun Jun 15, 2008 4:33 pm

9. E kam nemė viēin


Nė Prekaz tė Poshtėm, derisa ishte si zonė

mė e lirė, ishin vendosur disa familje nga

fshatrat ku ishte mė rrezik nga luftimet.

I zoti i njė shtėpie qė kishte shumė mysafirė

e kishte prerė njė viē. Pas dy ditėsh aty

shkoi edhe njė nip nga Gllobari.

Daja po i thotė nipit:

-Rras mish se e kam prerė atė viēin qė

i thosha tė hėngėrshin qentė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 7 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi