Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Faqja 2 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:23 am

25-Macja dhe njeriu


Nje burre ishte bezdisur tmerresisht nga macja e se shoqes. Nje dite mori vendim qe ta perzeje macen nga shtepia.E merr macen me makine, shkon nja 2 fshtra larg dhe e le macen aty. U kthye ne shtepi por sapo hapi deren per te hyre brenda,macja hyri para tij!Te nesermen shkon 4 fshtra larg. Kur vjen ne shtepi macja kishte mberritur para tij! I merzitur dhe nevrikosur e merr macen perseri dhe e dergon ne cepin tjeter te rrethit. Macja prape ne shtepi.

Ky burri kishte qelluar tip shume kembengules, ndaj nje te diele e merr macen me vete dhe niset, del nga rrethi, kalon nje ure, futet ne nje rruge fshati, kalon edhe nje ure tjeter, futet ne nje pyll, ngjitet ne nje mal,shkon ku as vete nuk e dinte se ku,dhe kur i mbushet mendja se kesaj rradhe macja s'kishte sesi ta gjente me rrugen e kethimit, e le macen ne nje vend ku ju mbush mendja.
Pas 3 oresh merr ne telefon te shoqen.Eshte macja aty?
Po - i thote e shoqja, - c'ke qe pyet?
Ma nxirr pak ne telefon se kam humbur rrugen.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:23 am26-Nje Ari ne mes te Tiranes - Humor

Ne mes te Tiranes ne nje nga baret e shumta qe kane mbire si kerpudhat pas shiut, nje dite hyri nje ari dhe pasi i dha porosine banakierit u ul. Kamarieri i shpejte ja solli me vrap porosine duke i thene, mireserdhet i dashuri ari. Ariu thartoi turinjte dhe e kapi kamarierin per zverku:
- Degjo ketu spurdhiak! Une nuk e kam emerin ari por Panda dhe here tjeter mos e bej me kete gabim se ta heq koken. Qarte?
- Me fal z.Panda. Kurre s'do ta bej kete gabim.
Panda pasi hengri dhe piu, pagoi duke i lene kamarierit nje bakshish te mire. Ne dalje e siper ndaloi dhe qiti nje revolver, ja drejtoi kamarierit ne koke dhe qelloi, plumbi fluturoi siper kokes se tij duke goditur ne banak nje shishe "Raki Rushi Skrapari" duke e bere ate cope e cike. Pastaj tha faleminderit dhe doli jashte. Tek dera mbriti pronari i lokalit dhe i tha:
- I dashur Panda, ku eshte e meta jone qe ju qelluate me revolver ne lokal?
- Po ku duhet te qellonja sipas jush?
- Asgjekundi. Armet ne Shqiperi jane te ndaluara dhe te qellosh me te ne publik mund te hash 3 vjet burg.
- Spurdhjak! Hajde me mua te shkojme ne rajonin Nr. 3 te policise se Tiranes dhe te shohesh qe une kam leje per te bere ate qe bera.
E kapi per zverku pronarin dhe shkuane ne polici. Tek hyrja e rajonit policor, mbi mur qendronte nje pikture e madhe dhe e bukur; nje Pande me nje shishe bire ne njeren dore dhe ne tjetren nje revole e poshte dicitura:


"Panda, ha, pi, paguan dhe qellon me revolver."


- C'far bera une me shume ne lokalin tuaj se sa thote kjo pankarte e
policise se Tiranes?! E shikon guak? Eshte detyra ime te ha, pi, paguaj dhe qelloj.
Tani mbushu dhe mos me pengo me ne detyren time. Tė rrojė shefi i Rajonit tė Policisė Nr. 3 nė Tiranė!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:24 am


27- Humor Amerikan


Nje djale i ri pasi mori lejen e qarkullimit rrugor, i kerkoi te
jatit hua makinen qe ta ngiste. I ati e mori menjane, duke i
shpjeguar qe marrja ne dore e makines eshte nje pergjegjesi e madhe,
pastaj i tha:
- Le te bejme nje marreveshje bir! Studio pak me shume qe notat
t'i cosh nga B ne C, lexo dhe pak Ungjillin, qethi floket si njeri e
pastaj flasim per makinen.
Djali u mendua per nje moment dhe ra dakord. Kaluan gjashte jave dhe
ai vendosi t'ia beje serisht kerkesen te jatit. I jati e merr menjane
e i thote:
- Bir, jam i kenaqur me ty, notat i ke permiresuar e te kam pare qe
coku lexon dhe Biblen se te dielave ke filluar te marresh pjese edhe
ne klasen e studimit, por punes se flokeve si i behet?
I riu i tha:
- Baba, jam menduar edhe per floket, por ne bibel kam mesuar qe
Samsoni kishte floke te gjate, Gjon Pagezori, Moisiu,... te gjithe,
deri edhe Jezusi i kishte te gjata...
I jati u pergjigj:
- Po or bir, por a nuk lexove ti se ata te gjithe ngado qe shkonin,
ecnin me kembe?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:25 am

28-Balenat, Vajza & MėsuesiNjė vajzė e vogėl ishte duke fulur me mėsuesin e saj rreth balenave. Mėsuesi i thoshte se ėshtė krejt e pamundur fizikisht qė njė balenė tė gėlltitė njė njeri sepse sado e madhe qė tė jetė balena ajo e ka shumė tė ngushtė grykėn. Vajza qėndronte nė tė sajėn qė nė Bibėl thuhet se Joni ėshtė gėlltitur nga njė balenė. Mėsuesi i nxehur nga ky qėndrim nguli kėmbė qė kjo gjė ėshtė e pamundur. Vajza atėherė tha,"Kur unė tė shkoj nė parajsė do ta pyes Jonin." Mėsuesi e pyeti, "Po nėse Joni do tė jetė nė ferr?" Vajza e vogėl ja ktheu, "Nė kėtė rast do ta pyesni jua atė

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:25 am

29-Dy plakat


Dy plaka ishin ulur prane njera tjetres ne karriket e nje radhe ne kishe. Pas pak njera i foli shoqes, "Shume gjate po i bie prifti kesaj radhe dhe mua me duket se bytha po me fle gjume!" Tjetra shume serioze i kthehet, "Pa me thene ti, une e mora vesh se po te fle bytha pasi, pak me pare i hapej goja dhe me pas e degjova te gerhas!"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:26 am

30-Vetem ne AmerikeKetu me poshte po pershkruaj vetem nje nga anet me te ndriteshme te amerikaneve. . . :-)

1. Vetem ne Amerike pizza mund te vije ne shtepi me shpejt se abulanca!

2. Vetem ne Amerike invalidet mund te parkojne brenda ne fushat e patinazhit ne akull!

3. Vetem ne Amerike i semuri duhet te shkoje deri ne fund te dyqanit per te blere ilacet dhe i shendoshi mund te bleje cigare qe tek dera!

4. Vetem ne Amerike njerzit porositin dopio hamburger me djathe dhe shume patate te skuqura qe i shoqerojne me nje Koka Kola dietike!

5. Vetem ne Amerike lihen hapur te gjitha dyerte e bankave dhe lidhen me zinxhir silolapsat qe plotesojne llogarite bankare!

6. Vetem ne Amerike te gjitha makinat e mira lihen ne rruge dhe ato qe nuk bejne i mbyllin ne garazhet qe quhen Junk Yard!

7. Vetem ne Amerike behet dashuri me telefon!

9. Vetem ne Amerike perdoret fjala 'politics' per te pershkruare shume mire nje proces: 'Poli' ne latinisht do te thote 'shume' dhe 'tics' do te thote shushunja (krijesa gjakpirese)!

10. Vetem ne Amerike uikendeve kurre nuk bie shi. (Kjo vetem ne lajmet televizive!)

Doni me per Ameriken?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:26 am

31-Smart Greek!There was a plane with 4 passengers; 1 Greek, 1 Italian, 1 Albanian and his
10 year old son.

Suddenly, pilot makes an announcement, "Gentlemen we have a technical
problem and I urge to take the three parachutes which we have and jump to save at
least 3 of your lives..."

The Italian says, "Well I am from California and I will be the next governor
and I cannot die", so he takes one parachute and jumps.

Then the Greek guy says , "I have a large fleet of ships and I am very
smart so I should not die", and he takes one of the bags and jumps.

Then the Albanian father says , "Sonny, I am old and you have to live and
grow older, please take the last parachute and save yourself !"

The 10 year old Albanian boys says, "Daddy, don't worry, we can jump
together since we still have two parachutes ...!"

Father says, "How comes son, there was only three?"

The kid says , "The very smart Greek guy took my school backpack and he
jumped dad...!"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:27 am

32-Plaku dhe "papagalli"Eshte bere e mondes qe disa te rinj e te reja te vishen e ngjyhen e lyhen
sikur te ishin shpende pylli e te sillen ne nje menyre te eger qe te kujtojne
vertete faunen e nje xhungle! Po ti pyesesh pse vishen keshtu, ata te
pergjigjen me krenari se u pelqen e vecanta dhe egersia!

Nje dite ne nje stol ne nje park afer nje pazari te madh, ishin ulur prane e
prane nje plak dhe nje djale lara lara, arna arna, pala pala, me floket e
ngrira perpjete, ca te kuqe e ca jeshile, me fytyre te verdhe e hunde te
kuqe...Ishte aq qesharak djali sa plaku i shkrete mezi po e mbante te gajasuren dhe
shterngohej qe te mos shperthente por,...nga kjo i shpetoi nje pordhe. Djali
e pa me egersi dhe e pyeti:

- Xhaxho! C'far qe ajo qe bere?
- Me pyeti per ty...
- E c'far te tha?
- Kush je ti...
- E ti si i the?
- Une i thashe le ta pyes, mbase eshte im bir pasi nje here e nje kohe une
isha i dehur dhe bera seks me nje papagalle dhe...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:27 am

33- Babi im eshte magjistar


"Ēfar pune bėn babi juajė?" pyeti sekretarja e shkollės njė djalė nė ditėn e
parė tė klasės.

"Ai ėsht magjistar, Zonjė." tha djali.

"Sa i zoti ėshtė babai juaj magjistar tė bėjė magji dhe cila magji ėshtė mė
e preferuara e tij?"

"Ai mund ti bėjė njerzit pėr gjysėm."

"Ēudi!! Tani une kam nje pyetje tjeter. Sa vėllezėr dhe motra ke?"

"Unė kam njė gjysėm vėllai dhe dy gjysma motra."

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:28 am

34-Anekdoda e DitesNje djale i ri kishte rene ne bela te madhe pasi nuk po martohej dot. Sa
here qe ai binte ne dashuri me nje vajze te mire e te bukur dhe vendoste te
martohej, i jati e keshillonte qe te mos lidhej me ate pasi ajo ishte motra e tij
nga babai....
U bene disa raste qe i jati ja prishi djalit dhe me ne fund i biri vendosi
qe ti hapet se jemes: "Nena ime e dashur, une nuk do te martohem dot kurre
sepse babai im paska kaq shume vajza me te dashurat sa po me duket se gjithe
cupat e fshatit qenkan bijat e tij! C'far te bej?
"Mos u shqeteso me biri im.Merr per grua cilen te mbushet mendja se ai nuk
eshte babai jot i vertete."

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:30 am35-Peshkatari dhe peshkimiNje peshkatar lezhian (P. G.) kapi nje peshk krap 5 kg ne lumin Drin dhe e
shpuri ne shtepi. Pastaj me nje shok shkuane tek "Lisi" me pi nje kafe me
bisht. Nderkohe vjen nje shok i vjeter i tij (T.D.) te cilit peshkatari i
mburret, "sot kam kapur peshkun me te madh te jetes sime, 20 kg." Miku i tij e pyet,
"po mire, ce bere kete peshk?" Peshkatari i thote se ja shpuri gruas ta
gatuaje per darke. Atehere hidhet miku dhe i thote,"une po vij nga shtepia jote
ku mendova se do te gjeja ty dhe e pashe peshkun qe nuk ishte me shume se 5
kg!" Peshkatari i zene ngusht u mendua pak dhe me ne fund i tha, "degjo mik, ti
ske qene kurre peshkatar dhe nuk i di mire keto pune, ai peshk qe ti pe ne
shtepi ishte plot 20 kg por une kam luftuare me te per tre ore derisa e nxorra
ne breg dhe sigurisht qe peshku ka bere firo 15 kg!"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:30 am

36-Njė Kauboj Nė Nju JorkNjė kauboj ndaloi kalin afėr njė klubi nė Nju Jork dhe zbriti pėr tė pirė
njė birrė e pėr tu freskuarė pak. Eci tėrė pordhė siē dinė tė ecin vetėm
kaubojsat dhe posa arriti tek banaku i ra tavoliės me grusht.
- Hej, banaaa-kjer! Shpejt njė krikėll birrė!
Banakjeri ja solli me vrap. Kaubojsi e piu birrėn me njė frymė dhe pasi qiti
tėrė tangėrllėk njė pesė dollarėshe e pėrplasi mbi banak me forcė.
- Mbaje kusurin, zuzar!- I tha banakierit.
Tė gjithė njujorkezėt e klubit shikonin kėtė mostėr. Askush nuk fliste dhe
kjo i dha akoma mė shumė zemėr kaubojsit qė tė shesė mė shumė pordhė.
Ashtu sic erdhi me hapa sikur i numuronte, ashtu filloi tė dalė nga
lokali...Kur vajti tek vėndi ku kishte lidhur kalin, ai nuk ishte atje. "Tė dhjefsha
tangėrllėkun", - i tha vehtes. Befas i lindi ideja qė tė tregohet tamam
kauboj. Rrėmbimthi kthehet pėrsėri nė lokal dhe sapo hapi derėn qiti revolverin e
qėlli mė tym mbi kokat e njujorkezve pa parė asnjė nė fytyrė.
- Pandehėt se jam njė klloun, njė lolo? Jam njė kauboj i vėrtetė nga
Teksasi. Vetėm 5 minuta kohė keni sa tė pi njė birrė tjetėr dhe kalin e dua nė vend,
pėrndrydhe do tua bėj siē bėra nė Teksas...
Pasi piu birrėn me njė tė ngritur, fshiu mustaqet me kurrizin e dorėrs sė
majtė, ja dha njė tė qeshure tė llahatrėshme sa vėrtetė atyre qė ishin atje u
hyri frika. Pistoletėn e vuri mbi banak dhe mendoi, "s'paska ndonjė budalla tė
vėrtetė qė tė vijė e tė ma marri revolverin e tė mė japė njė grusht turinjėve
e unė ti ha mutin!"
Kaluanė pese minuta dhe kauboj para se tė dilte jashtė mori pesė
dollarėshin, qė pagoi mė parė, nga banakieri. Doli jashtė. Kali i tij ishte atje! U turr
me vrap qė ta hipte kalin pa e vėnė kėmbėn nė yzengji qė ta shihnin ata se
ē'ishte nė gjėndje tė bėnte por, u pengua dhe ra pėr tokė. "Gomar! - I tha
vehtes. - Kur s'ke bythė pse i bėn kėto numura?" Shpejt e mblodhi mėndjen dhe u
shtri si pa ndjenja. Kur klubistėt u afruanė pėr tė parė ē'far i kishte
ndodhur, ai vėrtik u ngrit dhe hypi mbi kalė duke u thėnė:
- Shpėtuat paq sot.
- Kauboj, - ishte zėri i banakierit qė i vėrtiteshin nė mėndje fjalėt e
kaubojt "...do tua bėj siē bėra nė Teksas..." , - tė lutem mė thuaj ē'far ke bėrė
nė Tekasas?
Kaubojsi u mendua njė cop herė dhe i vinte ti theshte qe 'u hengra mender
mutin' teksasasve por e mbajti vehten dhe ju pėrgjegj sinqerisht:
- Shkova nė shtėpi.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:31 am

37-Klienti i Cuditshem ne Restorant-'Berberane'Ne nje restorant te Ersekes hyn nje bari dhe ulet ne tavoline. Ai merr
mbulesen e tavolines dhe e var ne qafe, pastaj merr thiken dhe e ferkon pas bishtit
te pirunit. Pronari i lokalit e shikon shume i habitur dhe therret nje nga
kamarjeret e tij.
"Bej kujdes me kete njeri se mos eshte i cmendur por me shume takt. Sidoqofte
ai mund te haje dhe paguaje e ne mund te fitojme nje klient qofte edhe
budalla...."
Shkon kamarjeri tek klienti i cuditshem dhe e pyet: " Xhaxha, a u lodhet sot?
- pasi mori nje tundje te lehte te kokes, kamarjeri vazhdoi, - Mos keni
ngaterruare gje adrese, ketu nuk eshte berberane por restorant."
Klienti e shikoj kamarjerin qe nga koka tek kembet dhe qeshi hidhur duke i
thene: "Eh mor azhami, je akoma i vogel qe ti kuptosh te medhenjete! Une e di
mire qe ju 'te rruani dhe qethni mire' por do te lutesha qe sot vetem te me
'rruani' pak se jam hallexji."
Very Happy

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:31 am

38-Avioni per ne New York dhe plaka nga Vaqarri.

Avion amerikan xyz bente fluturimin rutine nga New York ne Tirane. Nje nga
pjestaret e ekuipazhit kishte marre detyren qe te qendronte tek dera gjate
kohes qe pasagjeret do te hynin ne bord. Ai qendronte me nje buzeqeshje ne fytyre
duke u thene te gjitheve: "Miresevini ne bordin e avionit xyz dhe faleminderit
qe na zgjodhet ne." Ndersa aviatori thoshte keto fjale mundohej qe te mos i
shikonte njerzit drejt e ne sy pasi dikush mund te bente ndonje pyetje shume te
mencur dhe ai nuk do te dinte ti jepte pergjigje. I kishin thene se
shqiptaret bejne pyetje qe askush s'mund tu pergjegjet! Me ne fund, nje plake nga
Vaqarri hyri ne avion dhe qendroi perballe tij. Aviatori per t'ju shmangur ndonje
pyetje, i futi krahun duke i thene, " Ku e keni vendin qe t'ju ndihmoj te
shkoni atje?" Plaka e shkathet i pergjegjet: "Mos u shqeteso se une e gjej vete.
Nuk jam aq plake sa me kujton ti por, me ler te bej nje pyetje ēuno?"
Aviatori i zene ngusht ju pergjegj pa qef: "Megjithe deshire Zonje e
nderuare."
Plaka vazhdoi: "A mundesh me me dhene nje pergjigje ekzakt, nese ne do te
ulemi ne piste apo do te rrezohemi diku e te thyejme qafen?"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:32 am

39-Dy turiste ne Voskopoje.

Dy turiste te huaj mbriten ne Voskopoje, dhe duke shkuare pergjate rrugeve te
qytetit, mundoheshin te shqiptonin emerin e qytetit. "Une mendoj se
shqiptohet keshtu, Vozzzz=kappppp-osss-oiiiiii" tha i pari. "Me duket se shqiptaret e
shqiptojne keshtu Vassss-koppppp-aseiiii-aaaaaa" tha i dyti.
Erdhen sa erdhen verdalle me emerin e Voskopojes ne goje, me ne fund erdhi
koha e drekes dhe shkuane ne nje vend per te ngrene dicka.
- Le ta pyesim kete shitsen ezmerke se ku jemi qe te degjojme emerin e
qytetit, - argumentoi i pari turist dhe keshtu bene.
- Zonje, ju lutem mund te na thoni se ku jemi?
- Ju ini ne nje burrrrr-ekkkkk-torrrrr-eeeee,-tha shitsja.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:33 am

40-Jay Leno - Kopshti Human..."Urime Zonjes Gwyneth Paltrow e cila lindi para ca ditesh nje vajze dhe i
vuri emrin Mollė, Miss Gwyneth thote qe shikon te kete pas nje viti nje tjeter
bebe femer dhe qe do t'ja vere emerin Dardhė. Tani nuk do te kemi vetem kopshte
natyrore por edhe kopshte humane me molle,dardha, kumbulla,e pse jo edhe me
kunguj...". --Thote Jay Leno

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:33 am

41-Gruaja qė "s'dėgjon mirė nga veshėt"Nje burre shkon tek doktori dhe i thote se gruaja ime nuk degjon mire nga
veshet. Doktori e pyet se ne c'far distance gruaja nuk degjon. Burri pergjegjet
se nuk e di. Atehere doktori i thote qe te shkoje ne shtepi dhe te beje kete
prove; ne distancen 15 kembe larg gruas te pyese gruan se c'far ajo eshte duke
bere kur eshte duke punuare ne guzhine, nese nuk e degjon, ai te afrohet edhe 5
kembe me afer, nese ajo perseri nuk do ta degjoje, ai te beje edhe 5 kembe te
tjera me afer asaj, por edhe ne se ajo perseri nuk mund ta degjoje le te
afrohet edhe 5 kembe te tjera.

Burri shkon ne shtepi dhe shikon qe gruaja po gatuante.

- Zemra ime c'fa je duke gatuare? - E pyet burri nga distanca 15 kembe. Asnje
pergjegje. Burri ben te njejten pyetje nga distanca 10 kembe por nuk merr
asnje pergjegje. Afrohet edhe 5 kembe dhe e pyet perseri por pa asnje pergjegje.
Me ne fund i qendron ngjitur tek shpina dhe e pyet:
- Zemra ime, c'far je duke gatuare sot?
- Po gatuaj pule o burre i dashur por, sa here te te them se po gatuaj pule?!
Eshte e katerta here qe te jap pergjegje dhe ti vazhdon te me pyesesh. Shko
tek doktori dhe vizitoju!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:34 am

42-Humor me Nastradinin"Ah, Nastradin, jam shume i shqetesuar per ty! Sot ne mengjes
une degjova se dilnin nga shtepia juaj fjale alarmuese e te zjarrta. Pastaj u
degjua nje zhurme. C'ishte gjithe ajo qe ngjau?"
Nastradini i pakenaqur i tha:
"Po ja une u zura me gruan. Pastaj gruaja ime u nevrikos dhe goditi xhybene
time, dhe xhybeja u rrokullis plot zhurme poshte neper shkalle. Ja, kjo ishte e
gjitha".
"Degjome, Nastradin efendi,- u habit fqinji,- po pse, nga xhybeja u be gjithe
ajo zhurme?"
"Eh, fqinje xhani, pse me bie kaq ne qafe? Po ja, ne xhybe ndodhesha une".

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:34 am

43-Njė fėmijė i thotė babait."Babi sot fitova 50 leke" - "E si i fitove?" Po
ja, nė vend qė ti hipja autobusit, e ndoqa pas gjer nė stacionin e Kombinatit,
kėshtu fitova parėt e biletės. -"Bravo, por po tė kishe ndjekur njė taksi, mund
tė kishe fituar dyfishin."

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:35 am

Humor Familjar44-Burra! Hapni sytė nga gratė!


"Ato nuk janė mė tė zgjuara por janė mė dhelparake nga ne." Njė burrė anonimNjė burrė dhe njė grua qė udhėtonin nė drejtime tė kundėrta me makinat e tyre,befas u pėrplasėn dhe makinat u shkaterruanė plotėsisht. Pėr fat tė mirė qė tė dy shpėtuanė pėr bukuri.Gruaja doli e para dhe e ndihmoji burrin tė dilte nga makina e tij.
- Je plagosur gjė mjalti im?- Pyeti ajo gjithė delikatesė.
- Njė ēiēkė zemra ime e ėmbėl, po ti?
- Njė ēiēkėz. Deshte i Madhi Zot qė ne tė ngeleshim gjallė, - shtoi gruaja.

- E di zemra? - Vazhdoi gruaja e bukur, - Zoti ka menduar pėr ne qė tė bashkohemi si makinat tona, si thua? - Buzėt e saj morėn formėn e njė sulmi.
- Je shumė e bukur dhe njė dhuratė tė tillė kurrė nuk e kam patur. - Tha burri dhe i shkėlqyen sytė si dy bula vese nėn dritėn e Diellit. Ai u bė i gatshėm ta pėrballoi "sulmin" e saj.
- Por, prit o shpirt, prit pak se pa e lagur njė ēikė nuk festohet... - Dhe shkoi zonja e bukur tek makina e saj dhe se ku gjeti njė shishe verė tė pa thyerė. Ja zgjati burrit:
- Ngrije o mjalti im!
Dhe burri e ngriti duke e pirė me njė frymė gati gjysmėn e shishes pastaj ja zgjati pėrsėri gruas. Gruaja nuk pranoi.
- Shpirti, pse ti nuk pi njė ēiēkė? Hajt pije se tė bėn mirė dhe ja ngjiti buzėt nė faqe...
- Jo zemra. Unė nuk do pi sepse jam duke pritur policin.(!!)

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:35 am

45-Dy Bashkeshortet...Nje grua shoqeronte burrin e saj tek doktori. Pasi doktori e vizitoi burrin, thirri gruan ne nje dhome me vehte dhe i tha "Degjome mire se cfar do te them. Burri jot ka semundje te keqe dhe mund te vdese brenda disa muajve, per ti zgjatur atij jeten une do te jap disa keshilla qe ti kesh parsasysh, nese do te veprosh pike per pike sipas porosive te mija, ai do te rroje te pakten edhe 4 vjet e ndoshta nuk do te vdese per nje kohe shume te gjate. Puna jote me te konsiston vetem ne 10 muajt e pare sa ti kthehet vullneti per te jetuare pasi ai ka nje stres te jashtzakonshem nga e cila i vijne te gjitha te tjerat si edhe rreziku i vdekjes.

Ti do te veprosh keshtu; c'do mengjez do ti pergatitesh nje ushqim shume te mire sipas deshires se tij duke i thene fjalet me te embela qe nje grua ja thote te dashurit te vet. Po ashtu edhe per dreken dhe darken. Nuk do te lejosh kurre qe te beje pune ne shtepi dhe jashte saj.Cdo dite te javes, pa fundjaven, do te besh dashuri dhe seks me burrin duke e perkedhelur bute. Nuk do te lejosh askend qe ta preke ose lendoje me fjale. Nese ti je e merizur mos ja thuaj atij kete gje dhe mos diskuto me te rreth stresit tend dhe problemeve te kesaj natyre. Nese vepron keshtu, atij do ti riperterien qelizat e trupit dhe do te ndihet mire. Semundjen do ta luftoje me nje kuroje te madhe sepse do te jete i dashuruare me jeten. Pas 10 mujash ai do te jete si me pare. Garancia eshte 100% e sigurte." Ketu e mbylli doktori biseden me gruan dhe i shterngoi doren duke i uruare suksese.

Burri qe e priste me ankth e pyeti "Zemer, cfar te tha doktori?

- Edo ta them tani apo te presesh sa te shkojme ne shtepi?

- Tani zemra ime se kam merak se c'do ndodhe me mua...

- Doktori me tha se burri jot do te vdese brenda nje ose dy javesh!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:36 am

46-Kujdes nga Pleqeria!

Nje ēift i vjeter vlonjat qė ishte duke festuar 60 vjetorin e martesės nė Tiranė, vendosėn tė kthehen nė vėndin e lindjes pasi i martuan dhe i rregulluanė tė gjithė fėmijet e tyre. Kėshtu, ata shkuan tė pleqėrojnė nė Vlorė. Njė ditė duke u mbajtur pė dore si dikur kur ishin fėmijė, ata u drejtuanė pėr nė shkollė ku kishin mėsuarė pėr herė tė parė. Ishte mbas dite dhe shkolla qe e hapur e pa fėmijėt e zhurmshėm. Ata hynė direkt tek nje klasė qė kishin studiuare dhe u ulėn pikėrisht nė tė njėjtėn tavolinė si atėherė kur ai i tha asaj pė herė tė parė, "Te dua moj qėne."

Gjatė rrugės sė kthimit pėr nė shtėpi, njė thes plot me para ra nga njė makinė e karrocuar private qė transmetonte paratė e firmės "Gjallica." Thesi duke u rrokullisur erdhi deri tek kėmbėt e tyre. Plaku dhe plaka u bėnė tė rinj nga energjia. Ata e morėn thesin pa asnjė vėshtirėsi dhe e shpunė nė shtėpi. E hapėn dhe i numuruanė paratė - pesėdhjetė mijė dollarė amerikanė! Nė thes qe edhe njė letėr ku shkruhej, "Ja, kėshtu vidhet o tė qifsha udhėt!"

Plaka i tha plakut, "Duhet qe tė lajmėrojmė policinė. Kėto para nuk janė tonat." Plaku nuk qe dakort. "Hallalli nuk bėhet lanet, - tha ai, - Ne duhet ti fshehim paratė nė ēati." Kėshtu bėnė.


Tė nesėrmen, dy agjentė tė lagjes qė kėrkonin paratė trokitėn nė derė.

"Na falni, mos keni gjetur dije njė thes me para." Pyetėn policėt. Plaku ju pėrgjegj shpejt me njė "JO" tė fortė, por plaka e ndali duke thėnė, Burri gėnjen, ne i kemi fshehur paratė nė ēati."

"Tė dashur policė, gruaja vuan nga sėmundja e harresės dhe nuk di se ēfar thotė. Ju lutem mos ja vini re se e ka nga pleqėria. Ju e dini se gratė plaken me shpejt se ne burrat."

Policėt u kthyenė nga plaka dhe filluanė ta pyesin, "Ju lutemi na i thoni historinė qė nga fillimi."

"Po ja, filloi plaka, kur ne po ktheheshim dije nga shkolla..."

Polici qė dukej se qe shefi, i thotė kolegut, "E dėgjon?! Paskan qėnė nė shkollė dije! Jemi nė adresė tė gabuarė. Hajt tė shkojmė!"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:36 am

47-Dhjete Urdheresat e Marteses

Urdheresa 1. Martesat jane bere ne qiell. Keshtu qe ato kane shkrepetima dhe
bubullima.

Urdheresa 2. Nese deshiron qe gruaja te jete shume e heshtur per ato qe i
thua, foli kur ajo te jete ne gjume.

Urdheresa 3. Martesa eshte e shkelqyere - Divorci eshte te pakten 100 here me
i shkelqyere!

Urdheresa 4. Koha e Marteses eshte nje zhgenjim i madh; Ne vitin e pare te
marteses burri flet dhe gruaja degjon, Ne vitin e dyte, gruaja flet dhe degjon
burri, Ne vitin e trete flasin te dy njeheresh dhe lagjia i degjon...

Urdheresa 5. Kur nje burre hap deren e makines per gruan e tij, te ini i
sigurte per nje gje: O eshte gruaja e re ose makina.

Urdheresa 6. Martesa eshte kur, nje burre dhe nje grua behen nje; Shqetesimi
fillon kur ata fillojne te dallojne se jane dy.

Urdheresa 7. Para martese, nje burre do te rrije syhapur gjithe naten per ta
degjuare te fejuaren e tij, pas martese ate do ta zare gjumi qe ne fjalen e
pare!

Urdheresa 8. C'do burre deshiron qe te kete nje grua te bukur, te kuptueshme,
ekonomike dhe guzhiniere te mire. Por fatkeqesisht ligji lejon qe ai te kete
vetem nje grua.

Urdheresa 9. Martesa dhe Dashuria jane dy lende kimike te ndryshme, prandaj
gruaja e trajton burrin si mbeturine toksike dhe shikon per nje lende kimike te
paster...

Urdheresa 10. Nje burre eshte i pakompletuare gjersa te martohet. Pasi
martohet ai eshte krejt i mbaruare...


Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:37 am

48-Ah Jeta,Jeta !Dy vete po luanin golf aty prane nje varreze, nderkohe nje kortezh i
permortshem hyri ne varreza. Njeri nga lojtaret e golfit, hoqi kapelen e vuri ate ne zemra e vet dhe ashtu ndenji pa levizur derisa perfundoi cermonia e varrimit. Tjetri shume i habitur e pyeti, "Pse e bere kete veprim, ne nuk marrim pjese ne ate varrim?" Pergjigja erdhi pak e vonuare dhe me nje ze shume te drobitur e te leshuare, "Kishim kaluare bashke 40 vjet martese dhe ky qe veprimi i fundit qe une munda te bej per te ndjeren. Ah, jeta, jeta!"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Musafir prej Sat May 10, 2008 12:37 am

49- Rrefimi i Grave(Sipas tregimit tė mikut tim amerikan. S.G.)Nje prift katolik ishte shume i shqetesuare per qytetin e tij te vogel pasi tere grate e qytetit kur i rrefeheshin atij, thoshin se per dite se i
tradhetonin bashkeshortet. Kjo gje e kishte merzitur se tepermi priftin e vjeter, sidomos fjalet banale qe perdornin grate, dhe vendosi qe t'ju ndryshoje fjalorin e keq atyre, ne vend qe ato te thoshin se e kishin bere kaq e aq here me burra te tjere, do te thoshin "jam rrezuare kaq e aq here, pa i zene meshkujt me goje..." Keshtu qe grate tani nuk thoshin me se e kam bere ate pune por se jam rrezuare. Kete kod te ri rrefimi e dite vetem prifti dhe grate.

Nje dite, prifti i vjeter u transferua papritur dhe nuk pati kohe qe ta
takonte priftin e ri qe ishte emeruare ne vend te tij e ta vinte ne dijeni per kete ndryshim ne rrefimin e grave, keshtu qe ai, kete sekret ja tha kryetarit te bashkise duke e porositur qe t'ja thoshte priftit te ri sapo te vinte ne qytet, por qelloi qe kryetari harroi ta bente ate gje.

Grate e qytetit vinin per jave tek prifti i ri dhe te gjitha i thoshin se
jane rrezuare kaq e aq here per...Prifti shume i cuditur po mendonte se grate rrezoheshin nga qe rruget ishin te pa shtruara mire dhe se duheshin marre masa urgjente qe te rregulloheshin rruget sa me pare pasi kishte rrezik qe ato te thyenin ndonje kembe.

Nje dite, prifti i ri shume i merzitur shkon te ankohet tek kryetari i
keshillit, "Urgjentisht duhet te rregullohen rruget e qytetit pasi tere grate e ketushme rrezohen per dite bile edhe gruaja juaj eshte rrezuare shume here. Kete jave zonja jote, i dashur kryetar i bashkise me tha se brenda nje dite ajo qe rrezuare 9 here si asnje grua tjeter!!"

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Nje Shoqeri Pa Humor, Ka Vecse Zi e Merzi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi