Fluksi i emigrantėve, takim mes dy policive

Shko poshtė

default Fluksi i emigrantėve, takim mes dy policive

Mesazh nga nardlushnja prej Tue Apr 22, 2008 8:54 pm

Fluksi i emigrantėve, takim mes dy policive
Pala greke dhe pala shqiptare kanė zhvilluar njė takim nė Gjirokastėr me rastin e ardhjes sė emigrantėve pėr festėn e Pashkėve ortodokse.

Xhuljeta Lamkaj
Hen, 21 Pri 2008 17:05:00

Pala greke dhe pala shqiptare kanė zhvilluar njė takim nė Gjirokastėr me rastin e ardhjes sė emigrantėve pėr festėn e Pashkėve ortodokse.

Nė qendėr tė bisedave ka qenė marrja e masave pėr pėrballimin e fluksit ne pikat kufitare, veēanėrisht pika e Kakavijės. Njė ndėr arritjet e kėtij takimi ka qenė lehtėsimi i procedurave tė kontrollit pėr automjete me pasaporta nga data 19 prill deri nė 5 maj. Pala shqiptare i ka kėrkuar palės greke qė tė shtojė sportelet dhe tė ngrejė dy pika kontrolli nė rastet e fluksit dhe tė situatave tė paparashikuara.

Tė pranishėm kanė qenė drejtues tė palės greke nė pikėn kufitare, Kakavijė, drejtues tė Policisė sė kufirit pėr emigracionin, konsulli shqiptar nė Janinė Eshref Shehu dhe konsulli grek nė Gjirokastėr Kristos Mandellos.

Ndėrsa drejtuesit e policive i kanė bėrė thirrje emigrantėve qė tė shmangin radhėt e gjata duke pėrdorur pika tė tjera kufitare nė Greqi.
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : Fluksi i emigrantėve, takim mes dy policive N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

https://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi