Akrepat serbė akuzohen pėr vrasjen e 14 shqiptarėve

Shko poshtė

default Akrepat serbė akuzohen pėr vrasjen e 14 shqiptarėve

Mesazh nga nardlushnja prej Tue Apr 22, 2008 9:03 pm

Akrepat serbė akuzohen pėr vrasjen e 14 shqiptarėve
Prokurori pėr krimet e luftės nė Serbi, ka akuzuar katėr ish luftėtarė paraushtarakė serbė nė lidhje me vrasjen e 14 civilėve shqiptarė nė Kosovė nė vitin 1999.

Mar, 22 Pri 2008 18:38:00Prokurori pėr krimet e luftės nė Serbi, ka akuzuar katėr ish luftėtarė paraushtarakė serbė nė lidhje me vrasjen e 14 civilėve shqiptarė nė Kosovė nė vitin 1999.

Autoritetet thonė se katėr serbėt ishin pjesė e njė skuadre famėkeqe tė njohur si Akrepėt, njė njėsi e ngritur nė kohėn e regjimit tė Presidentit serb Sllbodan Millosheviē. Prokurorėt thonė se vrasjet nė qytetin e Podujevės ndodhėn nė mars tė vitit 1999. Pesė fėmijė mbijetuan.

Katėr tė dyshuarit u arrestuan vitin e kaluar. Njė anėtar i pestė i Akrepėve u gjykua dhe u shpall fajtor nė vitin 2004 pėr vrasjet e Podujevės dhe u dėnua me 20 vjet burgim. Njėsia vepronte nėn komandėn e Ministrisė sė Brendshme Serbe gjatė konflikteve tė viteve 1990.Marre nga "Shekulli"
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : Akrepat serbė akuzohen pėr vrasjen e 14 shqiptarėve N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

https://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi