Forumi Albemigranti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi

Shko poshtė

default Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi

Mesazh nga bledikorcari Mon May 12, 2008 7:15 pm

meqe sgjeta temen e shqiptareve ne amerike dhe kanada po e postoj ketu kete teme


Ledja Tusha eshte 24 vjece dhe ka lindur ne Shqiperi dhe ka levizur ne Toronto bashke me familjen ne moshen 19 vjecare , eshte studente ne Universitetin Ryeson ne Toronto . dhe studion mjeksi dhe Manaxhuese turizmi. Ledja momentalisht eshte e punesuar ne TD Canada Trust (banke) dhe mori nje vit shkolle per te pasur eksperience ne Finance Industriale, sepse piksynimi i saj eshte qe te zoteroje dhe te manaxhoje nje Boutique Hotel.
Duke ardhur ne Kanada dhe duke lene pas kujtmet e femijerise , shoqerine , dhe te afermit ka qene nje kalim i veshtire . por shume shpejt u vu re qe cdo gje shkoi me mire sec ajo kishte menduar
Ledja thote qe mamaja e saj ka luajtur nje rol te rendesishem ne jeten e saj , dhe ka lene pas karrieren e saj per ti dhene Ledjes nje mundesi per nje te ardhme me te mire , dhe per te realizuar endrrat e saj.


Ledja eshte nje besuese e madhe e thenjes se arte "Meso te japesh ate cfare ti kerkon". Ajo ndjen qe duke fituar titullin Miss Universi Kanada do te jete nje mundesi dhe fuqi e plote per te ndihmuar Karitasin . dhe ndjen qe do ti japin prapa nje nivel te ndryshem duke perfaqesuar kete shtet te bukur.
Ajo do te deshironte qete shtonte ta ardhurat per femijet e varfer dhe jetime , dhe per katastrofat natyrale.
Ledja vullnetarisht ka punuar per "Fondacionin Terry Fox" , dhe ligen Albanian-Canadian . dhe vazhdon te perfshihet ne Rritjen e Fondit per femijet e semure. Ne kohen e lire Ledja pelqen aktivitet e jashtme, sic jane Tenisi, Vojbolli, duke lexuar dhe duke kaluar kohen me familjes e saj.

Ledja Tusha nga sondazhi i publikut eshte fituesja e nje nga 7 kanditatet per Miss Universi Kanada , votimet momentalisht jane mbyllur , por do te rihapet perseri ne prill.
me poshte do te gjeni dy foto te Ledja Tushes.


Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi Ledja110
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi

Mesazh nga Musafir Mon May 12, 2008 7:22 pm

I dėshiroj suksese !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi

Mesazh nga Musafir Mon May 12, 2008 9:55 pm

Ledja Tusha nga sondazhi i publikut eshte fituesja e nje nga 7 kanditatet per Miss Universi Kanada , votimet momentalisht jane mbyllur , por do te rihapet perseri ne prill.


Ėshtė mirė tė fitojė sepse ia shton namin shqiptarisė!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi