'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'

Shko poshtė

default 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'

Mesazh nga Musafir prej Tue May 13, 2008 9:07 am

A ma mire buke e kripe ne atdhe, apo buke e mjalte ne tretdhe?

Pse nuk ktheheni ne atdhe, qofte edhe me sa ma pak fitime, ne gjiun e popullit shqiptar, ne frymen e historise kombetare? Ku te pushon trupi e shpirti, sikur ne atdheun shqiptar? Pse shumica e shqiptareve jetojne neper bote edhe ma keq se ne atdhe, jetojne podrumeve-supra e punetor krahu, pastrime e punet ma te ndyeta, shkallmohen e humbin gjithcka - edhe nuk kthehen ne atdhe?

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: 'NE VENDIN TEND EDHE BALTA - ESHTE E EMBEL SIKUR MJALTA'

Mesazh nga Musafir prej Tue May 13, 2008 10:00 pm

Mėmėdhe quhet toka
ku mė ka rėnė koka
te kem punė e pasuri
dhe tė bėj dashuri,
jo tė endem nė ēdo sokak
me uri e me dojak!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi