Balaj transferohet nga Haga nė Francė pėr tė vuajtur dėnimin

Shko poshtė

default Balaj transferohet nga Haga nė Francė pėr tė vuajtur dėnimin

Mesazh nga Musafir prej Fri May 16, 2008 11:20 am

15.05.2008
Haradin Balaj ėshtė transferuar dje nga Haga nė Francė pėr tė vuajtur dėnimin prej 13 vjetėsh tė shqiptuar nga Tribunali i Hagės pėr shkak tė krimeve nė Kosovė, njoftoi sot Tribunali.

Dėnimi i ėshtė shqiptuar nė nėntor tė vitit 2005 nė procesin gjyqėsor nė rastin Limaj dhe tė tjerėt si i akuzuar i tretė.

Fatmir Limaj dhe Isak Musliu nė atė proces u shpallėn tė pafajshėm. Nė vitin 2007 gjykata e apelit konfirmoi aktgjykimin dhe dėnimin pėr Balajn, duke hedhur poshtė ankesėn e prokurorisė.


ficam
Nė jetė duhet gjunjėzuar vetėm kur duam tė kėpusim njė lule

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi