SONDAZHI I FUNDIT MBI FETE NE SHQIPERI.

Shko poshtė

default SONDAZHI I FUNDIT MBI FETE NE SHQIPERI.

Mesazh nga bledikorcari prej Thu May 29, 2008 6:36 pm

Sondazhi i bere nga RelegionStat eshte kryer ne kampione te perbere nga 1000 shtetas ne cdo komune dhe qytet te Shqiperise

50% myslimane : nga keta 15% jane praktikante dhe 35% jo praktikante

35% ortodokse : nga keta 20% jane praktikante dhe 15% jo praktikante

10% katolike : nga keta 9% jane praktikante

5% fe te tjera

Praktikisht ne Shqiperi

51% jane jo praktikante

20% ortodokse

15% myslymane

9% katolike

5% te tjera

Perhapja gjeografike e feve:

Shqiperia e jugut: 70% ortodokse dhe 30% myslymane

Shqiperia e mesme: 70% myslymane dhe 25% ortodokse

Veriperendim: 65% katolike dhe 35% myslymane

Verilindje: 85% myslymane

Sondazhi mbi fene ortodokse

95% e ortodokseve shqiptare mbeshtesin kishen autoqefale shiptare te themeluar nga Fan Noli dhe shkeputjen nga ndikimi grek i kishes ortodokse si dhe debimin e Janullatosit nga kisha shqiptare

Sondazhi mbi fene myslymane

85% e myslymaneve shqiptare duan te shkeputen nga ndikimi i vendeve te tjera myslymane

15% e myslymaneve te perbere nga te rinj qe kane studiuar ne Iran (ata qe mbajne mjekerr te gjate
dhe rregullojne celulare) mbeshtesin ndikimin nga Irani

80% e myslymaneve mbeshtesin qyteterimin perendimor ndaj atij arab
65% e myslymaneve mbeshtesin luftrat ndaj vendeve si Irani qe nuk respektojne laikitetin e shtetit

85% e myslymaneve mbeshtesin ekzistencen e shtetit te Izraelit

85% e myslymaneve mbeshtesin idene e pezullimit te marredhenieve diplomatike me vendet qe nuk respektojne laikitetin e shtetit

85% e myslymaneve mbeshtesin Skenderbeun si hero kombetar

Sondazhi

95% e shqiptareve mendojne se feja myslymane na u imponua me dhune nga turqit por ata mendojne se sot e kesja dite duhet respektuar toleranca nderfetare

99.9% e shqiptareve mbeshtesin laikitetin e shtetit


--------------------------------------------------------------------------------
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : SONDAZHI I FUNDIT MBI FETE NE SHQIPERI. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi