100 ditet e banoreve te "BIG BROTHER" brenda ne shtepi.

Shko poshtė

default 100 ditet e banoreve te "BIG BROTHER" brenda ne shtepi.

Mesazh nga bledikorcari prej Wed Jun 04, 2008 11:05 am

100 ditė, 24 orė nė 24 pėrpara kamerave, nėn kėtė survejim kanė qėndruar 5 banorėt finalistė tė spektaklit mė tė ndjekur nė Shqipėri "Big Brother". Mbrėmja e sė dielės u kurorėzua mė fituesin e 50 mijė eurove. Arbėr Ēepani, 21 vjeē ėshtė ai qė arriti tė thyejė tė gjitha barrierat dhe tė shkojė deri nė finalen e madhe, ku dhe u shpėrblye me ēekun e premtuar. Intriga, lojė dashuri, aktrim gjithēka e kemi parė brenda mureve tė asaj shtėpie nė gjithė kėto ditė. "Kokrra dhe ngjyra tė ndryshme", nė qoftė se do i bėnim njė krahasim, kėshtu do i quanim. Secili prej tyre dha dhe transmetoi diēka nga vetja dashje pa dashje ishte e pa mundur t'i shmangeshe kėsaj. I lajmėruar apo jo, fitorja e Arbėrit, kjo vlen pėr t'u diskutuar. Njė djalė i rregullt qė gjatė gjithė qėndrimit tremujor nė atė shtėpi ka rrezatuar kulturėn e njė djali fisnik. Qė nė momentet e pėrzgjedhjes sė kandidatėve, Arbėri ka qenė i vetmi, i cili ka pohuar se nė qoftė se fiton ēmimin e madh do t'i ēonte pėr bamirėsi, kėtė gjė nuk ka harruar ta pėrmend as mbrėmjen e sė dielės.
Tė eliminuarit
Pėrpara tre muajsh nuk i njihte askush, ndėrsa pas kėtyre kohėve, janė njerėzit mė tė famshėm tė momentit. "Big Brother" startoi me 14 konkurrentė, mė pas me dy raunde u futen dhe katėr banorė tė tjerė. Por nga ta asnjeri nuk arriti deri nė finale. Mbrėmjen e sė dielės ai qė e ndjeu i pari skualifikimin, ishte Poli.
Pol
Poli gjatė daljes sė tij pohoi sė nė kėtė spektakėl ka fituar shumė. Nė radhė tė parė, sipas tij, ardhja deri nė finale ishte fitore pėr tė, por gjėja mė e rėndėsishme pėr Polin, ishte dashuria, ai nė atė shtėpi u lidh me njė nga banoret, Inėn, e cila gjatė qėndrimit tė "Top modelit" Pol nė shtėpi e befasonte me surpriza tė kėndshme.
Najada
Duhet ta theksojmė se ėshtė vajza qė ka thyer "tabu". Ishte gjithmonė vetvetja dhe asnjėherė nuk ėshtė shqetėsuar se ēfarė do tė mendojnė tė tjerėt pėr veprimet dhe fjalėt e asaj. U dashurua me njė djalė po aq moskokėēarės sa ajo. Studentja e pikturės, me njė fjalor tipik fierakeje, gjithmonė qeshur, duket se jetonte me parimin "merre lehtė", kjo ishte Noēja, e vetmja femėr qė arriti deri nė finale. Po se ēfarė do ndodh mė Noēen dhe me Olsin nė ditėt nė vazhdim, kjo ende nuk dihet, na duhet vetėm tė presim.
Astriti
Njė tjetėr personazh i "Big Brother" qė ka thyer tabu ka qenė edhe Astriti. Titi, djali qė vinte nga fshati, nuk ėshtė se e ka patur tė lehtė pėrshtatjen me banorėt e tjerė, tė cilėt duket se ishin mėsuar me njė kulturė jetese ndryshe nga ai. Megjithatė ai ėshtė treguar mėse i zgjuar duke fituar simpatinė jo vetėm tė banorėve, por edhe tė njė pjese tė madhe tė publikut qė e mbėshteste nga jashtė. Pėr tė kjo ishte njė eksperiencė qė ai nuk e kishte menduar ndonjėherė dhe ka bashkėjetuar me persona qė nė jetėn e pėrditshme as nuk do i fliste nė rrugė, po nejse ky ėshtė "Big Borther", dhe Titi e pėrballojė me sukses.
Olsi
Shumė mund tė kenė vėnė bast se do tė ishte ai fituesi i 50 mijė eurove, por sekonda e fundit lajmėroi se ky emėr ishte i Arbrit. Nė njė gjuhė spektakli mund ta quanim se ai ishte shoqėruesi i parė i tij. Olsi ka qenė njė nga banorėt mė tė pėrfolur nė atė shtėpi, ka luajtur njė lojė perfekte, por pėr tė ka patur edhe shumė ndodhi, e ka lėnė e dashura pėr shkak tė lidhjes sė tij me Noēen. Nuk ėshtė kuptuar nėse kjo lidhje nė atė shtėpi ishte njė histori e vėrtetė romance apo njė lojė, njė mėnyrė pėr tė bėrė spektakėl. Dalja jashtė nga shtėpia do e vėrtetojė dhe do e tregojė se ēfarė do tė ndodh me kėtė ēift qė do tė mbahet mend gjatė.
Arbri
Fitoi 50 mijė euro, fitoi famė, miq, por ndoshta ka humbur Madalenėn, tė dashurėn e tij nė Itali. Arbėr Ēepani, vjen nga njė familje diplomate ku lekėt pėr tė pak rėndėsi kanė. Nė momentin e fitimit tė ēmimit ai pohoi se do tė organizonte njė grup pune pėr shpėrndarjen nė mėnyrėn sa mė tė drejtė tė mundshme tė ēmimit tė madh. " Me pak lekė mund tė bėsh gjėra shumė tė mira", ka thėnė Arbri".
Big Brother
Arbri, Olsi, Najada, Astriti dhe Poli ishin pesė finalistėt pretendentė tė ēmimit prej 50 mijė euro. Janė futur aty me synimin pėr tė fituar 50 mijė euro, pėr t'u bėrė tė famshėm, pėr tė bėrė spektakėl dhe pėr tė provuar veten. Nė mos pėr ēmimin, tė famshėm janė bėrė sa hap e mbyll sytė. Kanė qenė dhe do tė jenė tė objekt i bisedave tė ndryshme tė paktėn dhe pėr pak kohė. Mund tė themi me plot gojė se "Big Brother" u bė spektakli mė i ndjekur ditėn e fundit me njė sukses tė pa diskutueshėm.

Emri: Arbėr
Mbiemri: Ēepani
Mosha: 21 vjeē
Vendlindja: Tiranė
Arsimi: Student i Shkencave Politike nė Universitetin e Barit
Gjendja Civile: Beqar
Qėndroi pėr 100 ditė nė shtėpinė e "Big Brother"

Ēmimi: Ka premtuar se 50 mijė euro do t'i japė pėr bamirėsi.
Ka patur njė debat nėse ka bėrė mirė apo keq qė e ka thėnė se nėqoftėse do e fitonte ēmimin prej 50 mijė eurosh do e jepte pėr bamirėsi. Normalisht lind pyetja, a nuk do tė ishte mė mirė qė kur ta fitonte ta thoshte...nejse!. Arbri ėshtė njė djalė tipik, mondan dhe me njė karakter tė kontrolluar. Jeton prej disa vitesh nė Itali.

Shkruar nga Entela Resuli
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : 100 ditet e banoreve te "BIG BROTHER" brenda ne shtepi. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi