Bulqizė, humb jeten nje tjeter minator

Shko poshtė

default Bulqizė, humb jeten nje tjeter minator

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 06, 2008 3:33 pm

Minierat e vdekjes nė Bulqizė po u marrin jetėn minatorėve qė punojnė nė kėto tunele. Sot ėshtė shėnuar njė tjetėr viktimė si pasojė e shkėputjes sė njė stoku me krom.
Shekulli Online
Thu, 05 Jun 2008 19:28:00Minierat e vdekjes nė Bulqizė po u marrin jetėn minatorėve qė punojnė nė kėto tunele. Sot ėshtė shėnuar njė tjetėr viktimė si pasojė e shkėputjes sė njė stoku me krom.
Ka mbetur i vdekur minatori Xhevat Bulqiza 55 vjeē. Sipas deklaratės zyrtare te policise, shkak i vdekjes ėshtė masa e kromit tė shembur mbi 55-vjeēarin, kur ai ka zbitur ne nje vend ku mbahet stoku i kromit, duke gjetur vdekjen ne menyre te menjehershme.
Xhevat Bulqiza ėshtė viktima e pestė brenda kėtij viti qė humbet jetėn nė minierė. Ndėrkohė qė vetėm 18 muajt e fundit kanė vdekur 14 persona qė punojnė nė minierat e kromit nė Bulqizė.

.
Bulqizė, humb jeten nje tjeter minator Bulqiza-4Bulqizė, humb jeten nje tjeter minator Qeveria_madh

Sot perseri humbi jeten nje teter miantor ne minieren e Bulqizes..... Sot perseri humbi jeten nje tjeter minator ne minieren e bulqizes.... Sot perseri humbi jeten nje tjeter minator i bulqizes..Sot.....
BULQIZA LIVE

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Bulqizė, humb jeten nje tjeter minator

Mesazh nga bledikorcari prej Fri Jun 06, 2008 3:42 pm

shume keq me vjen per keto viktima qe ndodhin ne vendin e punes neper ato miniera qe kane qe ne kohen e babaqemos qe jane ndertuar,ketu faji eshte i qeverise qe e kam mendjen vetm per te zhvatur ndonje ndihme nga europa pa i shpenzuar keto lek per te miren e popullit por te mbushin xhepat e tyre qe po ju shqiten ngaqe i kane mbushur tej e pertej.
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Bulqizė, humb jeten nje tjeter minator N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Bulqizė, humb jeten nje tjeter minator

Mesazh nga Musafir prej Fri Jun 20, 2008 3:27 am

Nuk e dij autorin
Nga Bulqiza vjen piskama...
Qeveri, piper e spec,
Nė Bulqizė tjetėr Gėrdec
Si ortek vjen ulėrima
Mos hiq valle mbi viktima!

Moj gėrdalla qeveri
Varr masiv nė galeri
Hobi yt ėsht’ veē fitimi
Pėrmbi ne, vello mjerimi.

Gjith’ minierat kthyer n’ferr
Majmu ti me barkun derr
Minatorė fytyrė limoni
Ejani, qė t’i shikoni...

Loti djeg fort mineralin
Dhimbja pėrcėllon dhe malin
Nuk i ngroh, jo, rrezja e Diellit
Ėshtė e murrme ngjyra e Qiellit.

Lajm i zi, helm e farmak,
Pėr ēdo ditė, njė shok mė pak,
E tillė dhimbje nuk ėshtė parė
E morėt Bulqizėn zvarrė!


Qeveri, moj fishkėllimė,
Nė ēdo derė, fėmijė jetimė
Baballarėt ua more
Ti qė trumbeton fitore!

Ata vdesin, ti veē qesh,
Me turinjtė vesh mė vesh
Sipas jush, kemi suksese,
Po ku janė moj zonjė perverse?!

Pispillosur shik-firmato
Thoni: “Po gėzojmė pėr NATO”...
Bulqiza nė grop` tė varrit
Ju tė hurit dhe tė litarit!...

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Bulqizė, humb jeten nje tjeter minator

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi