Forumi Albemigranti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TARIFAT E REJA TE EAGLE MOBILE

Shko poshtė

default TARIFAT E REJA TE EAGLE MOBILE

Mesazh nga bledikorcari Wed Jun 18, 2008 10:55 am

PRORING 30
(Me Parapagesė)
Brenda Prioring flisni falas me tė gjithė pėr 30 minuta.
Vetėm 400 lekė

Pagesa Mujore Fikse: 400 Lekė/Muaj
Thirrjet Kombėtare
Telefonata brenda Proring
0 - 30 minuta Falas
Pas minutave falas; 15 Lekė/Minutė

Telefonata drejt numrave tė tjerė Eagle: 17 Lekė/Minutė
Telefonata drejt operatorėve fiks: 17 Lekė/Minutė
(Albtelecom, Operatorė tė tjerė tė telefonisė fikse)
Telefonata drejt operatorėve mobil: 33 Lekė/Minutė
(AMC, Vodafone Albania)

Thirrjet Ndėrkombėtare *
Zona 1 98.4 Lekė/Minutė
Zona 2 121.5 Lekė/Minutė
Zona 3 132.3 Lekė/Minutė
Zona 4 191.2 Lekė/Minutė
Thuraya Satellite 315.0 Lekė/Minutė

SMS
SMS brenda Proring: 8 Lekė/SMS

SMS drejt numrave tė tjerė
Eagle, AMC dhe Vodafone: 13 Lekė/SMS
SMS drejt destinacioneve Ndėrkombėtare: 15 Lekė/SMS

GPRS/EDGE
1 Gbyte 3000 Lekė/Muaj
Identifikimi i thirrjeve hyrėse Falas
Shėrbimi i Klientit (139) 15 Lekė/Minutė
Pagesa e Regjistrimit 400 Lekė

PRORING 60
(Me Parapagesė)
Brenda Prioring flisni falas me tė gjithė pėr 60 minuta.

Eagle Mobile
Proring 60
(Me Parapagesė)
Vetėm 700 lekė

Pagesa Mujore Fikse 700 Lekė/Muaj
Thirrjet Kombėtare
Telefonata brenda Proring
0 - 60 minuta Falas
Pas minutave falas 15 Lekė/Minutė
Telefonata drejt numrave tė tjerė Eagle 17 Lekė/Minutė
Telefonata drejt operatorėve fiks 17 Lekė/Minutė
(Albtelecom, Operatorė tė tjerė tė telefonisė fikse)
Telefonata drejt operatorėve mobil 33 Lekė/Minutė
(AMC, Vodafone Albania)
Thirrjet Ndėrkombėtare *
Zona 1 98.4 Lekė/Minutė
Zona 2 121.5 Lekė/Minutė
Zona 3 132.3 Lekė/Minutė
Zona 4 191.2 Lekė/Minutė
Thuraya Satellite 315.0 Lekė/Minutė
SMS
SMS brenda Proring 8 Lekė/SMS
SMS drejt numrave tė tjerė
Eagle, AMC dhe Vodafone 13 Lekė/SMS
SMS drejt destinacioneve
Ndėrkombėtare 15 Lekė/SMS
GPRS/EDGE
1 Gbyte 3000 Lekė/Muaj
Identifikimi i thirrjeve hyrėse Falas
Shėrbimi i Klientit (139) 15 Lekė/Minutė
Pagesa e Regjistrimit 400 Lekė

PRORING 600 (Parapagesė / Me Kontratė)
Brenda Prioring flisni falas me tė gjithė pėr 600 minuta.
Vetėm 1500 lekė

Pagesa Mujore Fikse 1500 Lekė/Muaj
Thirrjet Kombėtare
Telefonata brenda Proring
0 - 600 minuta Falas
Pas minutave falas 15 Lekė/Minutė
Telefonata drejt numrave tė tjerė Eagle 17 Lekė/Minutė
Telefonata drejt operatorėve fiks 17 Lekė/Minutė
(Albtelecom, Operatorė tė tjerė tė telefonisė fikse)
Telefonata drejt operatorėve mobil 33 Lekė/Minutė
(AMC, Vodafone Albania)
Thirrjet Ndėrkombėtare *
Zona 1 98.4 Lekė/Minutė
Zona 2 121.5 Lekė/Minutė
Zona 3 132.3 Lekė/Minutė
Zona 4 191.2 Lekė/Minutė
Thuraya Satellite 315.0 Lekė/Minutė
SMS
SMS brenda Proring 8 Lekė/SMS
SMS drejt numrave tė tjerė
Eagle, AMC dhe Vodafone 13 Lekė/SMS
SMS drejt destinacioneve
Ndėrkombėtare 15 Lekė/SMS
GPRS/EDGE
1 Gbyte 3000 Lekė/Muaj
Identifikimi i thirrjeve hyrėse Falas
Shėrbimi i Klientit (139) 15 Lekė/Minutė
Pagesa e Regjistrimit
Parapagesė 400 Lekė
Me Kontratė 5000 Lekė
Garancitė (Me Kontratė)
Pėr telefonatat Kombėtare 5000 Lekė
Pėr telefonatat Ndėrkombėtare 5000 Lekė
Pėr telefonatat drejt numrave 0900… 3000 Lekė
Roaming 30000 Lekė

PRORING Pa Limit (Me Kontrate)
Flisni pa kufi me shokėt dhe kolegėt e punės.
Vetėm 2400 lekė

Pagesa Mujore Fikse 2400 Lekė/Muaj
Thirrjet Kombėtare
Telefonata brenda Proring 0 Lekė/Minutė
Telefonata drejt numrave tė tjerė Eagle
0 - 3 Minuta 15 Lekė/Minutė
Mbi 3 Minuta 10 Lekė/Minutė
Telefonata drejt operatorėve fiks
(Albtelecom, Operatorė tė tjerė tė telefonisė fikse)
0 - 3 Minuta 15 Lekė/Minutė
Mbi 3 Minuta 10 Lekė/Minutė
Telefonata drejt operatorėve mobil 28 Lekė/Minutė
(AMC, Vodafone Albania)

Thirrjet Ndėrkombėtare *
Zona 1 98.4 Lekė/Minutė
Zona 2 121.5 Lekė/Minutė
Zona 3 132.3 Lekė/Minutė
Zona 4 191.2 Lekė/Minutė
Thuraya Satellite 315.0 Lekė/Minutė
SMS
SMS brenda Proring 8 Lekė/SMS
SMS drejt numrave tė tjerė
Eagle, AMC dhe Vodafone 13 Lekė/SMS
SMS drejt destinacioneve
Ndėrkombėtare 15 Lekė/SMS
GPRS/EDGE
1 Gbyte 3000 Lekė/Muaj

Identifikimi i thirrjeve hyrėse Falas
Shėrbimi i Klientit (139) 15 Lekė/Minutė
Pagesa e Regjistrimit 5000 Lekė
Garancitė
Pėr telefonatat Kombėtare 5000 Lekė
Pėr telefonatat Ndėrkombėtare 5000 Lekė
Pėr telefonatat drejt numrave 0900… 3000 Lekė
Roaming 30000 Lekė

* Ndarja e shteteve sipas zonave

Zona 1
Greqi, Itali, Maqedoni, Turqi, Vatikan, Kosovė.

Zona 2
Andorė, Austri, Bjellorusi, Belgjikė, Bosnjė & Hercegovinė, Bullgari, Kroaci, Qipro, Republika Ceke, Estoni, Francė, Gjermani, Hungari, Litenshtein, Luksemburg, Maltė, Monako, San Marino, Serbi, Mal i Zi, Republika Sllovake, Slloveni, Zvicėr, Tunizi.

Zona 3
Algjeri, Armeni, Azerbaxhan, Danimarkė, Egjipt, Hollandė, Ishujt Faroe, Finlandė, Gjeorgji, Gjibraltar, Islandė, Irlandė, Letoni, Lituani, Moldavi, Marok, Norvegji, Poloni, Portugali, Rumani, Rusi, Spanjė, Suedi, Ukrainė, Mbretėri e Bashkuar.

Zona 4
Afganistan, Angolė, Argjentinė, Arubė, Australi, Bahren, Bangladesh, Belizė, Benin, Butan, Bolivi, Botsvanė, Brazil, Brunei, Burkina Faso, Burundi, Kamboxhia, Kamerun, Kanada, Republika e Afrikės Qėndrore, Cad, Kili, Kinė, Kolumbi, Republika Demokratike e Kongos, Kongo, Ishujt Kuk, Kore, Kosta Rika, Kubė, Xhibuti, Ekuador, El Salvador, Polinezia Franceze, Republika Gaboneze, Gambia, Ganė, Grinlandė, Guam, Guatemalė, Guinea Bissau, Gujanė, Haiti, Honduras, Hong Kong, Indi, Indonezi, Iran, Irak, Izrael, Japoni, Jordani, Kazakistan, Kuvajt, Kirkistan, Laos, Lesoto, Liberi, Makao, Madagaskar, Malajzi, Maldive, Mali, Ishujt Marshall, Mauritani, Mauritius, Meksikė, Mikronezi, Mongoli, Mozambik, Namibi, Nauru, Nepal, Kaledonia e Re, Nikarago, Nigeri, Oman, Pakistan, Panama, Papua Guinea e Re, Paraguaj, Filipine, Peru, Katar, Shėn Helenė, Senegal, Ishujt Seishell, Sierra Leone, Singapor, Ishujt Solomon, Somali, Afrika e Jugut, Sri Lankė, Sudan, Surinam, Svaziland, Siri, Tajvan, Tanzani, Tajlandė, Togo, Trinidad & Tobago, Turkmenistan, Ugandė, SH.B.A, Emiratet e Bashkuara Arabe, Uruguaj, Uzbekistan, Venezuelė, Vietnam, Jemen, Zambia, Zelandė e Re, Zimbabve.

Shėnim
Pėr telefonatat kombėtare dhe ato ndėrkombėtare koha fillestare e faturuar ėshtė 30 sekonda, pas kėsaj kohe do tė aplikohet faturimi pėr sekondė.
Tė gjitha tarifat e mėsipėrme pėrvec Pagesės sė Regjistrimit dhe Garancive nuk pėrfshijnė TVSH-nė.

Pėrfitues tė kėtij plani tarifor do tė jenė tė gjitha kompanitė qė do tė abonohen nė kėtė shėrbim deri mė 30 Shtator 2008.

Pėr kėto kompani kjo ofertė do tė jetė e vlefshme deri mė 31 Dhjetor 2009.
Pėr kompanitė tė cilat do tė abonohen nė ketė program tarifor pas datės 30 Shtator 2008, do tė aplikohen terma dhe kushte tė tjera.
Kjo ofertė ėshtė e vlefshme pėr kompanitė dhe institucionet qė do tė kėrkojnė tė paktėn 10 abonime nė kėtė program.

Shėrbime tė tjera:
Zgjidhje pa Lidhje Kabllore

GSM Fiks pa Kabllo
Ky shėrbim i ri i EAGLE MOBILE ju krijon mundėsinė e pėrfitimit nga shėrbimi i telefonit fiks nė shtėpi e zyrė duke pėrdorur telefonat fiksė me kartė tė EAGLE MOBILE me dizenjim tė posaēėm.

Pa lidhje Kabllore
Shėrbimi EDGE pa nevojėn e kartės EDGE krijon mundėsinė e lidhjes internet ĖI-FI me pėrdorimin nė tė njėjtėn kohė, tė tė njėjtės linjė nga mė shumė se njė pėrdorues.

Zgjidhje pėr Kompanitė dhe Punonjėsit

E-mail Mobil
Internet nga Celulari: Posta Elektronike nė celular: Kudo qė ndodheni, e-posta do tė jetė pranė jush.

Kjo ėshtė zgjidhja pėr ju qė dėshironi tė keni mundėsinė tu pėrgjigjeni mesazheve elektronike nė ēdo kurdo dhe kudo ndodheni.

Internet Mobil
Internet nga Celulari
Me Internetin nga Celulari, kudo qė tė ndodheni nga celulari juaj mund tė vizitoni faqe tė ndryshme tė internetit nė formatet ĖAP dhe Ėeb.

• Nga celulari juaj mund tė shkarkoni kėngėt, videot, logot dhe meloditė e lojėrat mė tė njohura
• Mund tė kontrolloni rregullisht postėn tuaj elektronike.
• Mund tė lexoni gazetat e pėrditshme
• Mund tė informoheni me lajmet e fundit dhe tė dhėnat meteorologjike
• Mund tė mėsoni pėrgjigjen e ēdo pyetjeje qė ju dėshironi dhe qė jeni kuriozė tė dini.
• Vetėm duke shkruar adresėn tuaj dhe vizituar faqet nė rrjet mund tė zbuloni botėn e internetit ne formatet ĖAP dhe Ėeb.

Televizioni Mobil
Ky ėshtė servisi i EAGLE MOBILE i cili do t'ju krijojė mundėsinė tė shikoni Drejtpėrdrejtė nė tė njėjtėn kohė nė mė shumė se njė stacion televiziv, krahasimet sportive, filmat serialė, programet argėtuese si dhe diskutimet e hapura.

POS Mobil
Ky ėshtė shėrbimi i EAGLE MOBILE qė do t'ju krijojė mundėsinė tė veprimeve online tė kartės tuaj tė kreditit, nėpėrmjet EDGE.

Zgjidhjet Financiare

APN-ja Korporative
Korporatės tuaj i ofrojmė, lidhje interneti ekonomike dhe me mbrojtje tė veēantė
Nėse pėr kompaninė tuaj ėshtė e rėndėsishme mbrojtja dhe siguria nė lidhjet e punonjėsve me rrjetin virtual tė kompanisė dhe praktikat e tjera korporative, atėherė APN-ja Korporative ėshtė pikėrisht ajo qė ju nevojitet:
- Lidhje Internet
- Lidhje Intranet
- Komunikim tė sigurt e tė mbrojtur (VPN)
- ATM

peshkupauje
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : TARIFAT E REJA TE EAGLE MOBILE N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi