Forumi Albemigranti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nene tereza besonte vertet tek zoti-teori e re.

Shko poshtė

default nene tereza besonte vertet tek zoti-teori e re.

Mesazh nga bledikorcari Tue Jun 24, 2008 5:06 pm

Del sekreti i Nėnės Terezė
VIDEO - Del se Nėna Terezė ishte aq e dyshimtė ndaj besimit tė saj saqė frikohej se po bėhej hipokrite.

"Ku ėshtė besimi im?" shkruan ajo. "Edhe thellė poshtė nuk ka asgjė pos zbrazėtirės dhe territ. Nėse diku ka Zot – tė lutem mė fal."

Gjatė jetės sė saj ajo ishte ikonė pėr besimtarėt e veprės sė Zotin nė Botė. Shėrbesa e saj pėr tė varfrit ishte simbol i mirėnjohur botėror i dhembshurisė fetare. Ajo u shpėrblye me Ēmimin e Paqes sė Nobelit.

Por tash, del se Nėna Terezė ishte aq e dyshimtė ndaj besimit tė saj saqė frikohej se po bėhej hipokrite, raporton korrespodenti i CBS News, Mark Phillips. Nė njė libėr tė ri qė pėrmbledhė letrat qė ajo ua shkroi miqve, eprorėve dhe rrėfyesve, dyshimet e saja janė evidente.
Sė shpejti pasi qė filloi punėn nė Kalkutė, shpirti e la atė.

"Ku ėshtė besimi im?" shkruan ajo. "Edhe thellė poshtė...nuk ka asgjė pos zbrazėtirės dhe territ...Nėse diku ka Zot – tė lutem mė fal."

Tetė vite mė vonė ajo ende po kėrkon besimin qė e ka humbur.

"Aq dėshirim i thellė pėr Zotin," shkruan ajo."...e zmbrapsur, e zbrazėt, pa besim, pa dashuri, pa zell."

Ashtu si fama e saj rritej, besimi i saj refuzonte tė kthehej. Buzėqeshja e saj, thotė ajo, ėshtė maskė.

"Pėr ēka unė punoj?" pyet ajo. "Po tė mos kishte Zot, nuk do tė kishte shpirt. Po tė mos kishte shpirt atėherė, Jezus, Ti gjithashtu nuk je i vėrtetė."

"Kėto ishin letrat qė u mbajtėn nė shtėpinė e kryepeshkopit," thotė Imzot Brian Kolodiejchuk.

Letrat u mblodhėn nga Imzot Kolodiejchuk, prift ky i cili po apelon nė Vatikan pėr shenjtėrimin e propozuar tė Nėnės Terezė. Ai thotė se tortura evidente shpirtėrore e saj nė fakt i ndihmon kauzės sė saj.

"Ne tash kemi kėtė njohuri tė re, kėtė dritare tė re tė jetės sė saj tė brendshme, dhe pėr mua kjo mė duket tė jetė mė heroikja," tha Imzot Kolodiejchuk,

Sipas letrave tė saja, Nėnė Terezė vdiq me dyshimet e saja. Ajo bile edhe i kishte ndalur lutjet, kishte thėnė ajo njė herė.

Kisha vendosi tė mbante letrat e saja, edhe pse njė nga dėshirat e saj tė vdekjes ishte qė ato letra tė shkatėrroheshin. Ndoshta tash e dimė se pėr cfarė arsye.

Burimi: Aol News

Video: http://www.ukalbanians.org/index.php?module=announce&ANN_user_op=view&ANN_id= 627
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : nene tereza besonte vertet tek zoti-teori e re. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: nene tereza besonte vertet tek zoti-teori e re.

Mesazh nga Vizitor Tue Jun 24, 2008 10:20 pm

Keto jane shpifje te jo shqiptareve qe duan ti perbaltin figurat tona kombetare.
Nene Tereza ishte njeriu i zotit dhe shqiptare katolike.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: nene tereza besonte vertet tek zoti-teori e re.

Mesazh nga bledikorcari Wed Jun 25, 2008 11:54 am

san shkruajti:Keto jane shpifje te jo shqiptareve qe duan ti perbaltin figurat tona kombetare.
Nene Tereza ishte njeriu i zotit dhe shqiptare katolike.
une sthashe qe jam dakord me keto qe shkruhen ketu por mu duk shkrim interesant dhe e solla ketu.Smile
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : nene tereza besonte vertet tek zoti-teori e re. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: nene tereza besonte vertet tek zoti-teori e re.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi