Forumi Albemigranti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Boksieri shqiptar i Thai&Kickboxit Gjetan Keta rregjistron nje tjeter fitore ne listen e gjate te fitoreve.

Shko poshtė

default Boksieri shqiptar i Thai&Kickboxit Gjetan Keta rregjistron nje tjeter fitore ne listen e gjate te fitoreve.

Mesazh nga bledikorcari Tue Jul 08, 2008 11:15 am

Desha tju njoftoj per rezultatin e fundit te boksieri shqiptar Gjetan Keta ne turneun e zvilluar ne Ameriken Jugut.
Gjetani u ftua nga ferderata boterore e K-1 per tu ndeshur me 21 Qershor ne turneun e fundit te Thai dhe Kickboxit per peshen 72 kg, qe u zhvillua ne Ameriken e Jugut ku moren pjese boxiere nga shume vende te botes. Ai arriti te dilte ne finame me lehtesi. Ne finale u ndesh me kampionin e Brazilit (shih foto)
Kjo ishte ndeshja e pare qe kampioni brazilian zhvillonte me nje shqiptar.Kampiani brazilian e filloi ndeshjen mjaft ashper madje ai demostroi ashpersi dhe "urrejtje" (sportive) qe kur u be peshimi i sportisteve,ēka e beri Gjetanin dhe me te vemendshen ndaj kundershtarit duke ju pergjigjur kundershtarit me po te njejten ashpersi dhe "urrejtje".
Kjo strategji e Gjetan Ketes rrezultoi e suksesshme. Keta arriti ta rrezoi kundershtarin qe ne raundin a pare me KO duke u shpallur nderkoh fituesi i ketij turneu. Kjo fitore i dha te drejten Ketes te merrte pjese ne turneun kualifikues te dates 5 korrik qe u zhvillua ne München te Gjermanise ku Keta i demtuar nga ndeshja ne fjale nuk arriti te merte pjese dhe si pasoje nuk mundi te rrealizoje deshiren per te marre pjese ne turneun qe do te zhvillohet ne Thailande me rastin e ditlindjes te mbretit te Thailandes ku do te ndeshen boksiere me te mire te Thai dhe Kickboxit nga vende te ndryshme te botes.
Fitorja e njepasnjeshme e kater ndeshjeve ne box me NOKAUT qe ne sekondat e para ka bere qe Keta te vlersohet si boxier i Thai&Kickboxit dhe eshte ftuar te beje ndeshje te shtunen me daten 12 gusht ne Hamburg ku do te ndeshet dhe boksieri i njohur Vladimir Klicko.
Per Iliriada Portal
nga Ismail Keta
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Boksieri shqiptar i Thai&Kickboxit Gjetan Keta rregjistron nje tjeter fitore ne listen e gjate te fitoreve. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Boksieri shqiptar i Thai&Kickboxit Gjetan Keta rregjistron nje tjeter fitore ne listen e gjate te fitoreve.

Mesazh nga nardlushnja Tue Jul 08, 2008 6:12 pm

Uroj suksese te metejshme boksierit shqiptar Gjetan Keta.
Bravo !
I lumte!
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 50
Shteti : Boksieri shqiptar i Thai&Kickboxit Gjetan Keta rregjistron nje tjeter fitore ne listen e gjate te fitoreve. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

https://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi