Greqia dhe Gjermania po mbajnė “peng” hyrjen nė fuqi tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipėrisė.

Shko poshtė

default Greqia dhe Gjermania po mbajnė “peng” hyrjen nė fuqi tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipėrisė.

Mesazh nga nardlushnja prej Tue Aug 05, 2008 5:59 pm

Hyrja nė fuqi e MSA, “peng” nga Gjermania dhe Greqia
Greqia dhe Gjermania po mbajnė “peng” hyrjen nė fuqi tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipėrisė. Kjo pėr shkak se tė dyja kėto vende nuk kanė ratifikuar ende njė marrėveshje tė tillė, ēka do t’i hapte mė pas rrugėn zbatimit tė saj nė terren.

Feizi Braushi
Tue, 05 Aug 2008 08:46:00

Ministrja Bregu: Kishim programuar mbylljen nė qershor, por do zgjasė deri nė vjeshtė

Greqia dhe Gjermania po mbajnė “peng” hyrjen nė fuqi tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipėrisė. Kjo pėr shkak se tė dyja kėto vende nuk kanė ratifikuar ende njė marrėveshje tė tillė, ēka do t’i hapte mė pas rrugėn zbatimit tė saj nė terren. Njė fakt i tillė ėshtė bėrė i ditur dje nga ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu e cila gjatė njė komunikimi mediatik, ka theksuar se miratimi edhe prej kėtyre dy shteteve do t’i jepte fund njė procesi tė gjatė ratifikimesh nga tė gjitha shtetet anėtare tė BE-sė. Megjithėse nuk ka bėrė tė qartė se cila ėshtė arsyeja qė kėto dy shtete mike nuk e kanė ndėrmarrė njė hap tė tillė deri mė tani, ministrja Bregu ka shprehur siguri se ato do ta bėjnė atė brenda muajit shtator. “Ndryshe nga sa kishim programuar, nuk u arrit qė brenda muajit tė qershorit tė shkuar ne tė pėrfundonim procesin e ratifikimit tė MSA-sė me tė gjitha vendet anėtare tė BE-sė. Kjo pėr shkak se Parlamenti Grek dhe ai Gjerman nuk e kanė ndėrmarrė ende njė hap tė tillė. Por ne kemi marrė garanci nga kėto dy shtete qė nė fillim-vjeshtėn e ardhshme tė kemi dhe ratifikimin e saj edhe prej tyre”,- tha ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu. Por megjithatė duket se puna pėr pėrfundimin e kėtij procesi ka mbetur edhe tek Franca, e cila edhe ajo nuk e mbyllur kėtė procedurė formale. Por ministrja Bregu shprehet se pėrsa i pėrket rastit tė Francės, kjo ēėshtje ėshtė drejt pėrfundimit, pasi marrėveshja ėshtė miratuar nė Dhomėn e Pėrfaqėsuesve tė Parlamentit dhe pritet qė brenda pak ditėve tė kalojė dhe nė Senat. Marrėveshja e Stabilizim-Asociimit midis BE-sė dhe Shqipėrisė u miratua nė 11 Qershor tė 2007.
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : Greqia dhe Gjermania po mbajnė “peng” hyrjen nė fuqi tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipėrisė. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

https://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Greqia dhe Gjermania po mbajnė “peng” hyrjen nė fuqi tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipėrisė.

Mesazh nga bledikorcari prej Tue Aug 05, 2008 7:19 pm

mire greqia po gjermania c'p..th te semes do qe nuk na njeh ?
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : Greqia dhe Gjermania po mbajnė “peng” hyrjen nė fuqi tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipėrisė. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Greqia dhe Gjermania po mbajnė “peng” hyrjen nė fuqi tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipėrisė.

Mesazh nga nardlushnja prej Wed Aug 06, 2008 8:11 am

politika eshte p....e
nardlushnja
nardlushnja
Antar
Antar

Male
Numri i postimeve : 296
Age : 49
Shteti : Greqia dhe Gjermania po mbajnė “peng” hyrjen nė fuqi tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipėrisė. N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 22/04/2008

https://albemigranti.forum.st/index.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Greqia dhe Gjermania po mbajnė “peng” hyrjen nė fuqi tė Marrėveshjes sė Stabilizim-Asociimit midis Bashkimit Evropian dhe Shqipėrisė.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi