Forumi Albemigranti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kristiano Ronaldo ia kalon Mesit nė Facebook

Shko poshtė

default Kristiano Ronaldo ia kalon Mesit nė Facebook

Mesazh nga Vizitor Tue Oct 14, 2008 9:02 pm

Portugezi ka mė shumė fansa nė internet
Nėse Top ii Artė do tė jepej nė bazė tė preferencave tė pėrdoruesve tė internetit, fituesi do tė ishte me siguria ai: Kristiano Ronaldo. Nė fakt, duke parė faqet e Facebook, rrjeti social mė i madh nė botė, duket qartė se portugezi nuk ka rivalė. Ylli i Manchester United, ka mbi 380mijė fansa kundrejt 92 mijėve tė argjentinasit Lionel Messi dhe tė vetėm 15mijėve tė suedezit Zllatan Ibrahimovic.
Ky rrjet social po pėrfshin njerėz nga tė gjitha anėt e botės dhe futbollistėt gjithashtu, nuk mund tė shpėtonin nga kjo mani dhe shumė prej tyre kanė kohė qė e kanė krijuar profiling e tyre personal, qė e pėrdorin pėr tė ritakuar miqtė e fėmijėrisė, pėr tė vendosur foto ose video ose pėr tė njohur mė mirė me disa njerėz.
Por jot ė gjithė mund tė hyjnė nė hierarkinė e “miqėve”, kėshtu qė shumė adhurues krijojnė njė profil public pėr idhullin e tyre, pėr tė takuar njerėz qė ndajnė njė passion me ta. Dhe nė kėtė kontekst Cristiano Ronaldo nuk ka rivalė. Nė tabelė pėrcjellim disa prej futbollistėve mė tė klikuar nė rrejt: ja cilat janė rezultatet:

Cristiano Ronaldo 382.140
Fernando Torres 116.849
Lionel Messi 91.807
Ronaldinho 72.577
Alessandro Del Piero 37.955
Andrea Pirlo 36.355
Zlatan Ibrahimovic 15.507
Alexander Pato 11.541
Ricardo Kaką 6.224
Paolo Maldini 3.702
Mario Balotelli 2.210
Michael Ballack 1.703
Francesco Totti 1.350

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi