28-29 Nėntori, Berisha braktiset nga tė djathtėt

Shko poshtė

default 28-29 Nėntori, Berisha braktiset nga tė djathtėt

Mesazh nga ALbo prej Sun Nov 30, 2008 12:48 am

Topi, Berisha dhe Topalli, homazhe dhe vizita nė familjet e dėshmorėve. Asnjė drejtues i djathtė gjatė homazheve
TIRANĖ- 28 Nėntori, ka mbledhur edhe kėtė vit drejtuesit me tė lartė tė shtetit pėr tė festuar Ditėn e Pavarėsisė dhe atė tė Ēlirimit tė Shqipėrisė. Sėrish e djathta i ka festuar dy festat nė njė datė tė vetme. Pėr kėtė arsye, Presidenti i Republikės, Bamir Topi, Kryeministri, Sali Berisha,kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, kanė zhvilluar dje ceremoninė zyrtare nė nderim tė dėshmorėve, qė ranė nė emėr tė lirisė dhe pavarėsisė sė Shqipėrisė. Por, si asnjė vit tjetėr, drejtuesit e partive tė djathta, si kryetari i PDK-sė, Nard Ndoka, ai i PR-sė, Fatmir Mediu, por edhe kryetari i PBDNJ-sė, Vangjel Dule, nuk kanė qenė tė pranishėm, duke treguar, nė njė farė mėnyre, se nuk pėrkrahin mė ritualin e pėrvitshėm tė disa drejtuesve tė sė djathtės, se festa e Ēlirimit dhe ajo e Pavarėsisė duhen festuar nė njė ditė. Dje, gjatė ceremonisė, i pranishėm ishte vetėm ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa dhe deputeti i PD-sė, Aleksandėr Biberaj. Ndėrkohė qė, tė pakėt ishin edhe veteranėt, shumica e tė cilėve njohin 29 Nėntorin, si ditėn e Ēlirimit.
Ceremonia
Kryeministri Sali Berisha ka qenė i pari qė mbėrriti tek Varrezat e Dėshmorėve. Me po aq nxitim ėshtė shfaqur mė pas edhe kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ndėrsa i fundit ishte Presidenti i Republikės, Bamir Topi, i cili jo pak ka qėndruar veēas me kreun e ekzekutivit. Kreu i shtetit, Topi, vendosi njė kurorė dhe u pėrul me nderim para memorialit “Nėnė Shqipėri”. Nė fjalėn e tij pas ceremonisė, Topi e cilėsoi 28 Nėntorin, si njė ditė tė shėnuar dhe mjaft domethėnėse. “Ėshtė njė ditė e shėnuar festa jonė kombėtare. Ėshtė njė ditė ku, nė radhė tė parė, duhet tė kuptojmė qė Shqipėria ėshtė sot, nė kėtė ditė tė shėnuar, nė sajė tė punės sė disa gjeneratave, por nė radhė tė parė, tė atyre qė arritėn tė pavarėsojnė Shqipėrinė. Ka dy situata shumė tė ndryshme, nė atė kohė Shqipėria luftonte pėr tė mos u disintegruar, ndėrsa sot Shqipėria ėshtė nė integrim. Pra, janė dy ngjarje, tė cilat vėrtet janė nė distancė, por janė shumė sinjifikative pėr Shqipėrinė. Dhe me kėtė rast, dėshiroj tė uroj tė gjithė shqiptarėt pėr festėn e tyre kudo ku ata jetojnė”, - tha Topi. Ndėrsa Kryeministri Berisha e cilėsoi 28 Nėntorin si ditėn e krenarisė sė madhe kombėtare dhe me kėtė rast, shprehu nderimin e tij ndajatyre qė ranė pėr liri dhe dinjitet kombėtar. “Dua tė shpreh nderimin tim mė tė thellė pėr familjet e tyre, tė cilėt nė beteja dhe pėrpjekjet e lirisė, humbėn njerėzit e tyre mė tė dashur, por jeta e tyre u bė dritė e lirisė pėr kombin dhe u shndėrrua nė ardhmėri tė vėrtetė pėr tė. Pa kėtė ditė, kombi dhe qytetarėt e tij nuk do tė mund tė ngrinin kokėn lart, ndaj kjo ėshtė njė ditė e vizionit tė madh, sepse njė komb i lirė, siē ėshtė sot kombi shqiptar, i ka tė gjitha shanset dhe mundėsitė qė tė ndėrtojė tė ardhmen qė meriton”,- tha Berisha. Ai theksoi se kjo ditė, festohet sė bashku me Kosovėn e lirė dhe nė njė kohė kur Shqipėria ėshtė nė prag tė anėtarėsimit nė NATO.

Shekulli.
ALbo
ALbo
Admin

Male
Numri i postimeve : 414
Reputation : 1
Points : 1
Registration date : 16/04/2008

https://albemigranti.forum.st

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: 28-29 Nėntori, Berisha braktiset nga tė djathtėt

Mesazh nga gerrard73 prej Sun Nov 30, 2008 1:05 am

Une mendoj se perveē Berishes institucionet e tjera respektuan shtetin dhe kushtetuten shqiptare, si te them ben vetem detyren.
Por braktisja qe institucionet e tjera i bene Berishes mendoj se eshte nje senjal shume sinjifikativ, ndoshta ka mbaruar edhe koha e Berishes ne politike, ose ndoshta keshtu e shiko une kyte levizje te institucioneve.
Dhe Berisha e ka deklaruar qe nese humb zgjedhjet do te largohet nga politika, ashtu siē beri Nano 4 vjet me pare.
Po te ndodhte kjo do te ishte nje sukses per vendin, me ardhjen e nje politike te re shpresat per nje progres me te shpejte te vendit do te rriteshin.
gerrard73
gerrard73
Antar i ri
Antar i ri

Numri i postimeve : 34
Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 29/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: 28-29 Nėntori, Berisha braktiset nga tė djathtėt

Mesazh nga bledikorcari prej Wed Dec 03, 2008 1:07 pm

berishes po i bejne "daljen".edhe nga partia e tij po dalin nenzera qe kerkojne largimin e sales.
Kjo do ishte ne te miren e vendit tone poor mos genjejme vetet,kushdo qe do jete ne fron do vjedhe me duar e kembe,pastaj do vjedhin "hienat" reth e rotull tij dhe ndonje kocke qe do ngelet do tja hedhin popullit.
Jam shume pesimit per gjendjen ne shqiperi Sad
bledikorcari
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti : 28-29 Nėntori, Berisha braktiset nga tė djathtėt N1on408vc16iavwbt3fv
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: 28-29 Nėntori, Berisha braktiset nga tė djathtėt

Mesazh nga Vizitor prej Thu Dec 04, 2008 1:35 am

berisha duhet te largohet nje her e pergjithmone nga politika

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: 28-29 Nėntori, Berisha braktiset nga tė djathtėt

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi