Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

default Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi

Mesazh nga bledikorcari prej Mon May 12, 2008 7:15 pm

meqe sgjeta temen e shqiptareve ne amerike dhe kanada po e postoj ketu kete teme


Ledja Tusha eshte 24 vjece dhe ka lindur ne Shqiperi dhe ka levizur ne Toronto bashke me familjen ne moshen 19 vjecare , eshte studente ne Universitetin Ryeson ne Toronto . dhe studion mjeksi dhe Manaxhuese turizmi. Ledja momentalisht eshte e punesuar ne TD Canada Trust (banke) dhe mori nje vit shkolle per te pasur eksperience ne Finance Industriale, sepse piksynimi i saj eshte qe te zoteroje dhe te manaxhoje nje Boutique Hotel.
Duke ardhur ne Kanada dhe duke lene pas kujtmet e femijerise , shoqerine , dhe te afermit ka qene nje kalim i veshtire . por shume shpejt u vu re qe cdo gje shkoi me mire sec ajo kishte menduar
Ledja thote qe mamaja e saj ka luajtur nje rol te rendesishem ne jeten e saj , dhe ka lene pas karrieren e saj per ti dhene Ledjes nje mundesi per nje te ardhme me te mire , dhe per te realizuar endrrat e saj.


Ledja eshte nje besuese e madhe e thenjes se arte "Meso te japesh ate cfare ti kerkon". Ajo ndjen qe duke fituar titullin Miss Universi Kanada do te jete nje mundesi dhe fuqi e plote per te ndihmuar Karitasin . dhe ndjen qe do ti japin prapa nje nivel te ndryshem duke perfaqesuar kete shtet te bukur.
Ajo do te deshironte qete shtonte ta ardhurat per femijet e varfer dhe jetime , dhe per katastrofat natyrale.
Ledja vullnetarisht ka punuar per "Fondacionin Terry Fox" , dhe ligen Albanian-Canadian . dhe vazhdon te perfshihet ne Rritjen e Fondit per femijet e semure. Ne kohen e lire Ledja pelqen aktivitet e jashtme, sic jane Tenisi, Vojbolli, duke lexuar dhe duke kaluar kohen me familjes e saj.

Ledja Tusha nga sondazhi i publikut eshte fituesja e nje nga 7 kanditatet per Miss Universi Kanada , votimet momentalisht jane mbyllur , por do te rihapet perseri ne prill.
me poshte do te gjeni dy foto te Ledja Tushes.


avatar
bledikorcari
Admin

Male
Numri i postimeve : 656
Location : brenda forumit \
Job/hobbies : puna ime
Shteti :
Reputation : 1
Points : 7
Registration date : 29/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.ALBEMIGRANTI.FORUM.ST

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 7:22 pm

I dėshiroj suksese !

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi

Mesazh nga Musafir prej Mon May 12, 2008 9:55 pm

Ledja Tusha nga sondazhi i publikut eshte fituesja e nje nga 7 kanditatet per Miss Universi Kanada , votimet momentalisht jane mbyllur , por do te rihapet perseri ne prill.


Ėshtė mirė tė fitojė sepse ia shton namin shqiptarisė!

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Ledja Tusha kandidatja per te perfaqesuar Kanadane ne Miss Universi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi