Ē'ka do tė thotė "T'ia falėsh veten dikuj tjetėr"

Shko poshtė

default Ē'ka do tė thotė "T'ia falėsh veten dikuj tjetėr"

Mesazh nga Musafir prej Wed May 07, 2008 12:08 am

Ē'ka do tė thotė "T'ia falėsh veten dikuj tjetėr"
Shkruan: Arsim GJINOCI

Tė jesh nė lidhje dashurie do tė thotė tė vendosėsh veten nė duart e huaja. Shumė njerėz edhepse mendojnė se janė nė lidhje dashurie nuk e bėjnė kėtė. Nė vend tė besimit absolut, ata kultivojnė frikė dhe kėtė e quajn maturi apo vigjilencė. I lejojnė dyshimeve qė nė kokėn e tyre ta shtrembėrojė fotografinė reale dhe tė imponoj frikė, pasiguri, xhelozi....

Ē'do tė thotė tė lidhesh me dikė nė dashuri

Ėshtė gjė tejet ngazėllyese qė "veten" t'ia falni personit qė e dashuroni, t'ia lėni trupin tuaj me plotė besim nė mbikqyrje partnerit dhe tė freskoni lidhjen me besim dhe kėnaqėsi tė ri.
NLidhja e dashurisedjenja kryesore qė fle nė thelbin e tė lidhurit me dikė dhe qė e bėnė atė ndjenjė tėrheqėse nuk ėshtė frika. As qėllimi i njė praktike tė tillė seksuale nuk ėshtė, qė tė lėndohet dikush. Kėtu as qė mund tė flasim pėr dhimbjen. Nuk ėshtė fjala as pėr dhimbjen e pranuar e as atė tė shkaktuar. Tė lidhurit me dike nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me frikėsim, kjo gjė nuk ka tė bėjė me detyrim pėr tė bėrė diēka qė nuk dėshiron. Ndjenja bazė qė ka tė bėjė me thelbin e tė lidhurit dhe qė e bėnė atė mė tėrhjekėse ėshtė tė besuarit.
Ata qė kurrė mė pare nuk kanė provuar tė lidhen me dike, mendojnė se ajo shpie drejt sadomazohizmit, lojės sė dominimit dhe tė parapėrcaktimit, vendosjes brenda kufizimeve, dhe se ajo ėshtė metodė qė paraqet lidhjen e pabalancuar, ajo qė kyq dhimbjen dhe nėnēmimin. Ndoshta pikėrisht kritikėt reflektojnė vėshtrimin e vet dhe dėshirat e veta tė lidhura pėr atė praktikė. E vėrteta ėshtė se asgjė nga kjo nuk qėndron nė praktikė.

E vėrtet ėshtė se nėse lidhesh me dike, nė vete ajo lidhje kyq edhe kėto gjėra, dhe kjo vlenė pėr disa njerėz. Por nuk ėshtė e thėnė qė patjetėr tė ndodh ashtu. Shumė njerėz nuk mund tė kuptojnė se gjėja mė e rėndėsishme dhe ajo qė e bėnė me vlerė lidhjen, ėshtė besimi i plotė i ndėrsjellė.
Lidhja ėshtė veprim e cila nė njėfarė mėnyre i huton personat gjatė mardhėnjes seksuale. Ajo gjithnjė ėshtė me marrveshje. Mund tė jetė edhe mbyllje e syve ajo. Por sidoqoftė, dhimbja nuk ėshtė pjesė e tė lidhurit vetvetiu.
Lidhja, pėr shumė arsye ėshtė e kėndshme. Shfaqja e personit pėr tė cilin lidheni, qoftė femėr apo mashkull, mund tė jetė shumė atraktive. Ideja e tė lidhurit dhe pafuqisė transparente ėshtė shumė ngazėllyese pėr shumė njerėz. Nė veqanti ėshtė tėrhjekėse nė botėn qė kėrkon pėrgjegjėsi personale dhe vet mbikėqyrje. Mund tė jetė ngazėllyese qė veten "t'ia falni dikuj", atij apo asaj qė e doni, t'ia vendosni trupin nėn mbikėqyrje partnerit tuaj. Si tė lidhur, jeni tė liruar nga pėrgjegjėsia e tė vepruarit. Lidhja ėshtė rast pėr prekje tė ndėrsjelltė, ndjenjė dhe kėnaqėsi nė gjithė trupin. E gjithė kėnaqėsia dhe ngazėllimi varet nga masa e tė besuarit mes tė dashuruarve. Nėse nuk ka besim tė ndėrsjellė, do tė mungoj edhe kėnaqėsia nė plotėkuptim tė fjalės.
Njė numėr dėrmues i jerėzve kishte me u pajtuar se njėra nga gjėrat mė tė mira nė dashuri ėshtė besimi i ndėrsjellė. Pas gjithė kėsaj, pikėrisht pėr shkak tė besimit, vlen edhe tė mundohet njeriu pėr tė hyrė nė lidhje dashurie. Ėshtė kjo lidhje mjaftė argėtuese pikėrisht pėr shkak tė besimit qė keni nė parterin tuaj. Tė jesh nė lidhje dashurie do tė thotė tė vendosėsh veten nė duart e huaja. Shumė njerėz edhepse mendojnė se janė nė lidhje dashurie nuk e bėjnė kėtė. Nė vend tė besimit absolut, ata kultivojnė frikė dhe kėtė e quajn maturi apo vigjilencė. I lejojnė dyshimeve qė nė kokėn e tyre ta shtrembėrojė fotografinė reale dhe tė imponoj frikė, pasiguri, xhelozi. Pėr kėtė dhe pėrvoja e tyre se: "tė lidhesh me dikė do tė thotė tė pranosh dhimbje!" Jo, unė mendoj se tė lidhesh me dikė, dhe ta pėrjetosh dashurinė nė plotninė e saj ėshtė shprehje pėr besim absolut ndaj partnerit. Vetėm atėherė mund tė kultivosh nė zemrėn tėnde dashurinė.

Musafir
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi