Grupi i gjakut zbulon karakterin

Shko poshtė

default Grupi i gjakut zbulon karakterin

Mesazh nga Vizitor prej Fri Apr 25, 2008 9:39 pm

Grupi i gjakut zbulon karakterinMashkulli «0» dhe femra «AB»

Ajo ka nevojė pėr vendosmėrinė dhe pėr fuqinė e karakterit tė tij. Nėse nuk ėshtė tepėr sipėrfaqėsor, ajo do ta dashurojė pa ndonjė kusht. Mashkulli me grupin e gjakut 0 Rh pozitiv dhe femra me grup tė gjakut AB Rh negativ tė thuash se janė ēift ideal. Pasioni, arsyeja, emocionet, tė gjitha janė tė pėrsosura dhe tė ekuilibruara. Me kusht qė ajo t'ia dhurojė besimin e vet. Por kjo nuk ndodh shpesh!

Mashkulli «A» dhe femra «0»

Martesė apo bashkėsi ideale. Nė mėnyrė tė pėrsosur pajtohen. Ajo ėshtė e mirė dhe me karakter, kurse ai njėkohėsisht shpirtbutė dhe i fuqishėm. E vetmja gjė qė mund t'i ndajė ėshtė pakėnaqėsia e tij ndaj punės. Duket sikur faktori rezus nuk ėshtė i rėndėsishėm pėr kėtė kombinim.

Mashkulli «A» dhe femra «A»

Fort bukur po tė ndodhte nė realitet! E njėjta shije dhe tė njėjtat prirje, jeta pa ankthe dhe pa konflikte, shtėpia e ardhur dhe komfore, fėmijėt tė edukuar mirė... Sidomos meshkujt e grupit tė gjakut A Rh pozitiv dhe femrat e grupit tė gjakut A Rh negativ pėrbėjnė bashkėsinė harmonike mbi themelet solide. Megjithatė, shpesh ndodh qė tė largohen njėri nga tjetri, sidomos nėse nuk janė tė tė njėjtit profesion apo nuk kanė ndonjė hobi tė pėrbashkėt.

Mashkulli «A» dhe femra «B»

Ky ēift pėrbėn bashkėsi tė shkėlqyeshme, qė mund tė ketė jetė tė gjatė, me kusht qė ajo t'i besojė dhe nė mėnyrė qė ai vėrtet e meriton atė besim. Qetėsi, harmoni, butėsi, ata e duan njėri-tjetrin...

Mashkulli «A» dhe femra «AB»

Ky ēift krijon bashkėsi tė qetė, pėrplot me butėsi dhe me mirėkuptim, edhe pse ngapak tė papėrcaktuar. Edhe njėri edhe tjetri kėrkojnė siguri dhe lehtė e identifikojnė atė. Nuk kanė nevojė pėr epshe tė shfrenuara pėr tė qenė tė lumtur. Rreziku kanoset nga mėrzia dhe rutina, e cila i largon edhe zemrat mė tė dashuruara. Kombinimi mė i mirė: mashkulli A Rh negativ dhe femra AB Rh poztiv.

Mashkulli «B» dhe femra «0»

Ajo pėr sė tepėrmi ėshtė nė sped, sė tepėrmi ekskulzive pėr shijen e tij. Kjo gjė mund ta dėrrmojė tėrėsisht ose ta argėtojė marrėzisht. Duhet t'i ofrojė kėnaqėsi seksuale, se pėrndryshe pėr tė do tė jetė i huaj ose tiran. Kjo bashkėsi ėshtė eksplozive, pėrpos nė rastet kur ndodh qė tė dytė tė jenė Rh pozitivė.

Mashkulli «B» dhe femra «B»

Dy qenie tė ngjashme, tė cilat njė kohė tė gjatė kanė nevojė tė mėsohen njėri me tjetrin, me ē'rast investojnė shumė mė tepėr mund sesa nė tė vėrtetė ka nevojė. Shumė mė tė mirė janė si miq, sesa si dashnorė. Po e gjetėn mėnyrėn qė t'i harmonizojnė emocionet e veta, do tė funksionojnė mirė. Ky ēift nuk paraqet kombinim ideal, pėrpos nė rastet kur i kanė faktorėt Rh tė ndryshėm.

Mashkulli «B» dhe femra «AB»

E respektojnė dhe e kuptojnė reciprokisht njėri-tjetrin. Mė shumė janė vėlla e motėr sesa burrė e gura. Jeta e tyre e pėrbashkėt kryesisht ėshtė nė harmoni. Por kjo ėshtė harmoni e brishtė. Mashkulli «B» me shumė takt shumė lehtė mund ta bėjė femrėn «AB» qė ta konsiderojė si bashkėshort tė mirė. Nė tė kundėrtėn ajo shqetėsimet seksuale do t'i kėrkojė dikund gjetkė. Nėse mashkulli dhe femra janė Rh negativė, ky kombinim nė 50 pėr qind tė rasteve ėshtė i suksesshėm.

Mashkulli «AB» dhe femra «0»

ēift ekskluziv dhe tejet interesant, sidomos nėse e kanė tė ndarė jetėn profesionale. Nėse pos kėsaj edhe merren vesh intimisht, do tė jenė ēift ideal. Nė tė kundėrtėn, bėhet kiameti. Faktorėt Rh nuk lozin rėndėsi pėr kėtė kombinim.

Mashkulli «AB» dhe femra «A»

Ai ėshtė i gatshėm tė ofrojė ndihmė vetėm kur tė lahen enėt! Ajo e merr me bezdi pasivitetin e tij rreth kryerjes sė punėve tė shtėpisė. Nuk ia fal pasivitetin dhe duhet tė bėjė pėrpjekje tė mėdha nė ēdo hap, sidomos qė t'i pranojė fantazitė e tij, tė cilat, pėrndryshe, janė fare tė padjallėzishme. Mė mirė pajtohen nėse janė tė faktorėve Rh tė ndryshėm.

Mashkulli «AB» dhe femra «B»

ēift harmonik, stabil dhe i ekuilibruar, i cili i bashkon me mjeshtėri ndjenjat dhe kėnaqėsitė trupore, jetėn intime dhe shoqėrore. Ėshtė gjė paradoksale ajo se nuk kanė asgjė tė pėrbashkėt. Ata e duan njėri-tjetrin dhe kaq. Dhe kjo ėshtė gjė e mrekullueshme!

Mashkulli «AB» dhe femra «AB»

Dy qenie identike. Shije, ide, plane tė njėjta, mėnyra e zbavitjes e njėjtė... nuk ėshtė kjo punė pėr t'u qeshur. Nėse arrijnė, pos kėsaj, ta realizojnė fantazinė e vet nėn jorgan, do tė shkaktohet zjarr i vėrtetė. Rrezik nė parajsė paraqesin adhuruesit e saj, kurse sa i takon mashkullit tė ngopurit me jetėn profesionale. Faktorėt Rh nuk luajnė farė rėndėsie nė kėtė kombinim.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

default Re: Grupi i gjakut zbulon karakterin

Mesazh nga Vizitor prej Sun Apr 27, 2008 1:15 am

Mashkulli «0» dhe femra «AB»

Ajo ka nevojė pėr vendosmėrinė dhe pėr fuqinė e karakterit tė tij. Nėse nuk ėshtė tepėr sipėrfaqėsor, ajo do ta dashurojė pa ndonjė kusht. Mashkulli me grupin e gjakut 0 Rh pozitiv dhe femra me grup tė gjakut AB Rh negativ tė thuash se janė ēift ideal. Pasioni, arsyeja, emocionet, tė gjitha janė tė pėrsosura dhe tė ekuilibruara. Me kusht qė ajo t'ia dhurojė besimin e vet. Por kjo nuk ndodh shpesh!


Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi